Przetestowano: Tribit Stormbox Flow po raz kolejny przeciwstawia się oczekiwaniom dotyczącym małego przenośnego głośnika


Dostaję do recenzji wiele głośników Bluetooth i odrzucam większość z nich, ponieważ zapoznałem się z wcześniejszymi ofertami firmy i nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia. Ale Tribit Stormbox Flow przetrwał, ponieważ moje ostatnie doświadczenie bardzo mnie pozytywnie zaskoczyło.

Pisałem to w zeszłym roku Tribit StormBox Micro 2 nie miał absolutnie prawa być tak dobry, jak był, zarówno ze względu na rozmiar, jak i cenę – i to samo tyczy się najnowszej oferty firmy…

Tribit Stormbox Flow: wygląd i działanie

Stormbox Flow jest nieco większy i droższy o 10 dolców za 80 dolarów – ale nadal w dużej mierze należy do kategorii głośników, które od niechcenia wrzucasz do torby, gdy chcesz czegoś lepszego i głośniejszego niż głośniki do laptopa, ale bez rozmiaru i wagi kara dla poważniejszego mówcy.

Głośnik ma ponad 200 mm długości, 90 mm wysokości i 50 mm grubości i waży 660 g. Jest tak anonimowy, jak tylko się da, z matowym, ciemnoszarym wykończeniem i dyskretnym logo z przodu.

Na górze znajduje się siedem przycisków do montażu podtynkowego, z czego trzy główne są większe i w kontrastowym kolorze:

Reklama
  • Odtwórz/wstrzymaj
  • Zwiększ głośność
  • Ściszanie

Pozostałe są mniejsze i dopasowane kolorystycznie do obudowy:

  • Moc
  • Parowanie Bluetooth
  • Regulacja korektora
  • Parowanie stereo

Dane techniczne

Głośnik ma moc 25 W i pasmo przenoszenia 50–20 kHz, obsługuje Bluetooth 5.3 i zapewnia zasięg 40 metrów (około 120 stóp).

Bateria ma pojemność 4800 mAH i 17,52 Wh, a jej deklarowany czas działania wynosi 30 godzin (przy 60% głośności i wyłączone wzmocnienie basów), a czas ładowania wynosi cztery godziny.

Wodoodporność posiada certyfikat IP67, co oznacza, że ​​wytrzymuje zanurzenie w wodzie na głębokość do jednego metra na maksymalnie 30 minut – co powinno wystarczyć, aby poradzić sobie nawet z ulewnym deszczem.

Można sparować stereofonicznie dwa z nich.

Organizować coś

To znaczy, jest to głośnik Bluetooth, więc konfiguracja jest taka sama dla prawie wszystkiego. Włącz go, naciśnij przycisk Bluetooth, połącz się z nim i gotowe.

Największą zaletą Flow jest łatwość parowania stereo. Podłącz do jednego głośnika, następnie naciśnij przycisk pary stereo na każdym głośniku i poczekaj. Po około pięciu sekundach parowanie zostanie potwierdzone komunikatem głosowym, który poinformuje, który głośnik jest lewy, a który prawy.

Moją jedyną uwagą jest zalecenie, aby przed sparowaniem ustawić je w pewnej odległości od siebie, aby wyraźnie usłyszeć, który jest który.

Wydajność

Jak powiedziałem w przypadku testowanego wcześniej Micro, jest to mały, niedrogi głośnik Bluetooth i nic w tej kategorii nie sprawi, że Twój domowy system hi-fi będzie się pocił.

Ale po raz kolejny byłem zaskoczony i pod wrażeniem jakości dźwięku i głośności wydobywającej się z tak małego głośnika. Rzeczywiście, czekałem do południa, aby (na krótko!) przeprowadzić test maksymalnej głośności, aby nie przeszkadzać sąsiadom.

W trybie muzycznym jakość dźwięku była imponująca jak na rozmiar. Przetestowałem także parowanie stereo i uzyskałem dokładnie taki wynik, jakiego można się spodziewać: ta sama jakość, dwukrotnie większa głośność. Byłoby to przesadą w przypadku jakichkolwiek zastosowań w pomieszczeniach zamkniętych, ale tworzy bardzo wiarygodną konfigurację imprezy przy basenie.

Niektórzy będą chcieli więcej basu i aby zaspokoić te gusta, aplikacja towarzysząca Tribit umożliwia włączenie trybu wzmocnionego basu.

Tryb XBass zdecydowanie zmienia dźwięk głośnika i działa dobrze przy umiarkowanych poziomach głośności, ale w przypadku niektórych utworów zauważyłem, że przy wyższych poziomach głośności może powodować bardzo nieprzyjemne zniekształcenia. Wystąpił w obu testowanych przeze mnie głośnikach i był na tyle zły, że jestem prawie pewien, że jest to błąd strojenia, który firma powinna móc naprawić za pomocą aplikacji.

Osobiście wolę dźwięk bez niego i mogłem wtedy zwiększyć głośność do dużej głośności bez zniekształceń, nawet podczas wzmacniania basów za pomocą ustawień EQ – co utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to błąd związany ze specyficznym strojeniem XBass w aplikacji.

Wnioski

Po pierwsze, jeśli lubisz ciężki bas, przed zakupem radzę poczekać, aż problem XBass zostanie rozwiązany. Zaktualizuję, jeśli usłyszę więcej na ten temat.

Ale pomijając to, jestem pod wrażeniem wydajności, zarówno pod względem wielkości, jak i pieniędzy. Będzie to głośnik, który będzie ze mną podróżował do użytku w pokojach hotelowych i apartamentach wakacyjnych i w żadnym z tych miejsc nie spodziewam się, że poziom głośności przekroczy około 50%.

Tribit StormBox Flow jest dostępne na stronie internetowej firmy za 79,99 dolarów.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rada Nadzorcza ASML zamierza powołać Christophe’a Fouquet na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza ASML Holding NV (ASML) ogłasza, że ​​zamierza mianować Christophe'a Fouqueta, obecnie dyrektora ds. biznesu ASML i członka zarządu,...

NVIDIA przygotowuje kartę GeForce RTX 4090 D dla Chin w celu zapewnienia zgodności z amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontroli eksportu

NVIDIA wprowadza ostatnie poprawki do nowej karty graficznej GeForce RTX 4090 D, karty graficznej SKU przeznaczonej specjalnie na rynek chiński, skierowanej głównie do...

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...
Advertisment