Przesyłki iPhone’ów dominują pomimo 20% spadku światowego rynku smartfonów


Nowa notatka analityka od firmy Gartner zawiera dziś szacunki dotyczące wyników globalnego rynku smartfonów w kwartale czerwcowym. Chociaż już wiedzieliśmy, że dostawy iPhone’a firmy Apple były prawdopodobnie bliskie płaskiego poziomu na podstawie kwartalne przychody firmy, dzisiejsza notatka analityków podkreśla, jak dobrze iPhone radził sobie w miarę, jak rynek światowy odnotował duży 20-procentowy spadek.

Dzięki. Apple odnotował rekordowy kwartał w czerwcu duży wzrost w prawie każdej kategorii produktów z wyjątkiem iPhone’a, gdzie odnotowano zaledwie 1,6% wzrost przychodów r / r. To tak malowało obraz iPhone przesyłki były prawdopodobnie zbliżone do tego samego roku. W normalnym roku byłoby to bardziej niepokojące, ale wynik ten pojawił się w czasie globalnej pandemii.

Nowy zgłoś dzisiaj od firmy Gartner podkreśla, jak imponujące były dostawy iPhone’ów w drugim kwartale (fiskalny trzeci kwartał firmy Apple) w tym roku. Podczas gdy Samsung utrzymał pierwsze miejsce pod względem sprzedaży większości smartfonów na świecie – nieco ponad 54 miliony, był to spadek o 27% r / rw kwartale czerwcowym. Huawei dostarczył również 54 miliony sztuk i odnotował spadek o 6,8% w tym kwartale.

W międzyczasie Apple dostarczyło szacunkowo 38 milionów iPhone’ów w ciągu kwartału i ledwo przeoczyło wyniki z 2019 roku w tym okresie, ze spadkiem o 0,4% według danych Gartnera.

Na czwartym miejscu uplasowała się Xiaomi, która sprzedała 26 milionów smartfonów, co oznacza spadek o 21,5% w tym kwartale.

Gartner szacuje, że Apple przejął w czerwcu 13% światowego rynku smartfonów, sprzedając 38 milionów iPhone’ów.

Reklama

Wiceprezes ds. Badań firmy Gartner, Annette Zimmermann, wyraziła uznanie dla iPhone’a SE i ulepszonego środowiska biznesowego w Chinach za pomoc w zwiększaniu dostaw smartfonów Apple.

„Sprzedaż iPhone’a przez Apple wypadła w tym kwartale lepiej niż u większości sprzedawców smartfonów na rynku, a także wzrosła kwartał do kwartału” – powiedziała Annette Zimmermann, wiceprezes ds. Badań w firmie Gartner. „Lepsze środowisko biznesowe w Chinach pomogło Apple osiągnąć wzrost w tym kraju. Ponadto wprowadzenie nowego iPhone’a SE zachęciło użytkowników starszych telefonów do aktualizacji swoich smartfonów ”.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!