Przeglądarka Edge będzie częściej otrzymywać aktualizacje, podobnie jak 4-tygodniowy cykl Chrome


Wcześniej w tym tygodniu firma Google ogłosiła, że ​​odchodzi od 6-tygodniowego cyklu aktualizacji Chrome i przechodzi teraz na 4-tygodniową częstotliwość aktualizacji. Zmiana została wprowadzona, aby zapewnić użytkownikom szybsze korzystanie z nowych funkcji i nie trzeba czekać dużo dłużej, aby doświadczyć czegoś nowego. Dobrze, Microsoft Edge podąża teraz śladami Chrome i przechodzi teraz do 4-tygodniowego cyklu aktualizacji także. Ruch nie jest zaskakujący, ponieważ nowy Edge jest oparty na tym samym silniku Chromium co Chrome, co oznacza nowe podstawowe funkcje mogą być dodawane do niego w tym samym rytmie, co jego odpowiednik Google.

4-tygodniowy cykl aktualizacji dla przeciętnych użytkowników, opcjonalny 8-tygodniowy cykl dla klientów korporacyjnych

Podobnie jak Google, Microsoft również oferta opcja wydłużonego cyklu aktualizacji, w ramach której aktualizacje Edge są wydawane po okresie 8 tygodni. Przyda się to klientom, którzy polegają na infrastrukturze komputerowej, która wymaga więcej czasu na dostosowanie się do tych aktualizacji, lub systemach, które nie zawsze są połączone z Internetem. Klienci korporacyjni będą musieli wybrać cykl aktualizacji Extended Stable, a jeśli tego nie zrobią, zostanie dla nich włączony domyślny 4-tygodniowy cykl aktualizacji.

Microsoft Edge uzyskuje pionowe układanie kart i przyspiesza proces uruchamiania

„Począwszy od wersji stabilnej 94, Microsoft Edge przechodzi do 4-tygodniowego cyklu głównego wydania. Zdajemy sobie jednak sprawę, że klienci korporacyjni, którzy zarządzają złożonymi środowiskami, potrzebują więcej czasu na planowanie i testowanie aktualizacji Microsoft Edge ”.

Z drugiej strony firma Microsoft będzie przekazywać aktualizacje zabezpieczeń co dwa tygodnie, niezależnie od wybranego cyklu aktualizacji. Jest to to samo podejście, które firma Google wdrożyła przy wydawaniu aktualizacji zabezpieczeń Chrome. Jeśli chodzi o proces wdrażania aktualizacji, Microsoft notatki że wyzwalacz dla głównych wydań w kanałach Beta i Stabilny jest odpowiednikiem wersji Chrome.

Reklama

Microsoft sprawia, że ​​adnotacje PDF w przeglądarce Edge są naprawdę łatwe

Aktualizacje zabezpieczeń będą pojawiać się co dwa tygodnie zarówno dla Edge, jak i Chrome

Czterotygodniowy cykl aktualizacji dla Microsoft Edge rozpoczyna się od wersji 94, która zostanie wydana za pośrednictwem stabilnego kanału w tygodniu 23 września 2021 r., podczas gdy kanał beta otrzyma go w pierwszym tygodniu tego samego miesiąca. Jeśli chodzi o Chrome, to również przechodzi do nowego cyklu aktualizacji w tym samym miesiącu wraz z wydaniem Chrome v94 za pośrednictwem stabilnego kanału.

Sprawdź Microsoft Surface Pro 7 w Amazon
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz najnowszych wiadomości, przejrzałem mój spory udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Co to jest kalibracja baterii na Androidzie i dlaczego warto to zrobić

Smartfony z Androidem i słaba żywotność baterii to niekończący się romans. Pomimo wysiłków firm zajmujących się smartfonami, aby poprawić wydajność baterii poprzez...

Lian Li przedstawia GALAHAD II TRINITY AIO i UNI FAN

Lian Li zaprezentował również nowe portfolio rozwiązań all-in-one (AIO) do chłodzenia cieczą oraz nowe wentylatory. Nazywana serią GALAHAD II TRINITY obejmuje trzy...

Lian Li przedstawia nowe modułowe obudowy O11, koncepcyjną obudowę siatkową i obudowę na komputer stacjonarny

2023. Istnieją trzy obudowy, które Lian Li prezentuje: O11D EVO XL, O11D EVO RGB, O11 Vision i SUP 01. Zaczynając od O11D EVO...
Advertisment