Przegląd iPhone’a 15/15 Plus i iPhone’a 15 Pro/15 Pro Max oraz praktyczne filmy


iPhone 15/15 Plus i iPhone 15 Pro/15 Pro Max zadebiutują w piątek, a pierwsze recenzje prasowe już dziś. Wszystkie cztery telefony zawierają mnóstwo zmian, począwszy od systemu aparatu po USB-C i wiele więcej. Oto, co do tej pory mówią pierwsze recenzje i praktyczne filmy…

iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus

Krawędź uderzaj tym bardziej wygodna konstrukcjazwłaszcza dla modelu Plus:

Krawędzie telefonu nie wcinają się w dłoń jak w starszych modelach, a te poprawki sprawiają nawet, że trzymanie dużego iPhone’a 15 Plus jest w miarę wygodne bez pomocy PopSocket lub innego uchwytu.

Następnie jest aktualizacja aparatu obrazy o bardzo wysokiej rozdzielczości I zaktualizowany HDR:

Obrazy zarejestrowane przez ten nowy czujnik o wysokiej rozdzielczości są natychmiast rozpoznawalne jako zdjęcia wykonane iPhonem, ale Apple ulepszył swoje algorytmy HDR, aby zapewnić jaśniejsze światła niż w poprzednich latach. Dzięki temu obrazy wydają się mniej „spłaszczone” i bardziej dynamiczne niż w przypadku starszych iPhone’ów.

CNET przemawia za tym, że iPhone 15 to coś więcej niż tylko przepakowany iPhone 14 Pro:

Podobieństwo iPhone’a 15 do iPhone’a 14 Pro wywołało u mnie pewne deja vu. Ale ci, którzy pochodzą ze starzejącego się modelu iPhone’a, odnajdą w tym uaktualnieniu wiele wartości, od nowego portu USB-C po aparat o wyższej rozdzielczości, dynamiczną wyspę i świeży design. Jako osoba, która korzysta z iPhone’a 12 przez ostatnie trzy lata (oczywiście nie recenzuję innych telefonów), mogę powiedzieć, że wydaje mi się to dużym ulepszeniem. To powiedziawszy, jeśli masz iPhone’a 14, a nawet iPhone’a 13, prawdopodobnie możesz poczekać trochę dłużej, chyba że bardzo chcesz zdobyć USB-C lub Dynamic Island.

Używane są wszystkie cztery nowe telefony USB typu C zamiast Błyskawicy i WSJ daje to okrzyk wraz z żywotność baterii:

Czy jestem bardzo podekscytowany portem ładowania USB-C? Tak. Czy mam trudności z przejściem? Również tak. Aby w samochodzie oboje z żoną mogli korzystać z CarPlay, musimy przełączać się między przewodem USB-C a przewodem Lightning. (Musiałem nawet zamówić przewód USB-A na USB-C.) To samo dotyczy naszej kuchni. Ale hej, krótkotrwały ból, długoterminowy zysk.

Jeśli chodzi o czas pracy baterii, żaden z testowanych przeze mnie modeli iPhone’a 15 nie wytrzymał znacząco dłużej niż ich poprzednicy. Jednak jednym z głównych powodów, dla których kupuję w tym roku 15 Pro Max, jest to, że wytrzymuje co najmniej dwie do trzech godzin dłużej niż 15 Pro. Poza tym rozczarowałem się żywotność baterii mojego 14 Pro i jak uległa degradacji w ciągu ostatniego roku. Zarówno modele Plus, jak i Pro Max mają większe akumulatory, dzięki czemu wytrzymają dłużej niż mniejsze modele.

Reklama

Przewodowy na iPhonie 15 systemu kamer:

Cały system aparatu w iPhonie 15 zapewnia bardziej szczegółową kontrolę nad zdjęciami niż w iPhonie 14, nawet jeśli niektóre z uzyskanych obrazów nie są oszałamiająco lepsze niż w przypadku poprzedniej generacji. Największą zmianą jest to, że iPhone 15 może rejestrować zdjęcia zarówno w rozdzielczości 24-megapikselowej, jak i 48-megapikselowej, co można ustawić w opcji „Kontrola rozdzielczości” w ustawieniach aparatu w telefonie. Jednak ta funkcja jest zoptymalizowana pod kątem fotografowania w powiększeniu 1X przy przyzwoitym oświetleniu, natomiast w przypadku fotografowania w powiększeniu 0,5X lub ultraszerokokątnym aparat domyślnie powróci do zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli.

iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max

Krawędź uderza w nowość 5-krotny zoom optyczny z iPhone’a 15 Pro Max:

Ramię w ramię z Inny Telefon Pro z obiektywem z 5-krotnym zoomem, Google Pixel 7 Pro, teleobiektyw 15 Pro Max radzą sobie dobrze. Pixel 7 Pro zachowuje więcej szczegółów kolorów w słabym świetle, chociaż na obrazie iPhone’a widzę nieco więcej szczegółów w zieleni. Ale nie musisz podglądać pikseli, aby zobaczyć, że iPhone generuje ogólnie ciemniejszy obraz. Obraz na Pixelu 7 Pro jest tylko trochę jaśniejszy i ładniejszy, nawet jeśli poziom szczegółowości jest mniej więcej taki sam. Aha, a Samsung Galaxy S23 Ultra? Pobija ich obu dzięki obiektywowi o powiększeniu 10x.

Jeśli chodzi o resztę systemu kamer:

Spośród tej trójki iPhone nie wygrywa we wszystkich kategoriach — szczególne wyrazy uznania należą się doskonałemu trybowi portretowemu Samsunga Galaxy S23 Ultra — ale po tygodniu fotografowania nim w wielu różnych warunkach, 15 Pro najprawdopodobniej dostarczy kolor, którego konsekwentnie szukałam. To znane doświadczenie z aparatu iPhone’a, teraz z nieco większą elastycznością w opcjach kompozycji.

TechCrunch omawia nowe Przycisk akcji:

Znam wielu ludzi, którzy od razu wiedzieli, co chcą zrobić ze swoim przyciskiem akcji, w chwili, gdy zostało to ogłoszone. Jestem trochę bardziej niezdecydowany, a to taki sposób, w jaki radzę sobie z tego typu rzeczami. Najczęściej korzystam na przemian z aparatu i notatki głosowej. Od razu myślałem, że zostanę kamerzystą, ale obecność przycisku aparatu na ekranie blokady skłoniła mnie do ponownego przemyślenia tego nastawienia. […]

Im więcej o tym myślę, tym bardziej podoba mi się przywiązanie Shazama do przycisku Akcji. Przyjemna może być również możliwość ustawiania timerów lub otwierania aplikacji Notatki.

W osobnym poście pt. TechCrunch bierze iPhone’a 15 Pro Maxa do Disneya:

Szczerze mówiąc, byłem dość sceptyczny co do możliwości nagrywania w rozdzielczości 4K60 na urządzeniu. Pomyślałem, że to storpeduje żywotność baterii, sprawi, że telefon będzie się nagrzewał i będzie słaby przy słabym oświetleniu z powodu problemów z szybkością klatek. Nic z tego nie było prawdą. W rzeczywistości, jak widać na materiale, który nakręciliśmy do naszej recenzji wideo, Max Pro nie tylko udźwignął swój własny ciężar, dorównując profesjonalnej kamerze wideo, ale faktycznie radził sobie lepiej niż ten aparat w słabym oświetleniu i zmiennych warunkach oświetleniowych. lekkie sytuacje.

TechRadar dzieli się tym, czego można się spodziewać po rozmiarze pliku przy zwiększaniu rozdzielczości zdjęć z 12 MP do 24MP:

Każdy domyślny obraz, który zrobiłem za pomocą iPhone’a 15 Pro Max, jest renderowany w rozdzielczości 24 MP. Tak, to nowa rozdzielczość dla iPhone’ów i Apple jako pierwszy sobie z tym radzi grupowanie pikseli Dane o wartości 48 megapikseli w możliwie najlepszym zdjęciu o rozdzielczości 12 megapikseli, a następnie łącząc je z pełnymi szczegółami czujnika 48 MP. Jedynym minusem jest to, że obrazy 24 MP będą większe niż zdjęcia 12 MP (o około megabajt). Apple zmniejsza nieco koszty przechowywania, automatycznie przechowując zdjęcia w formacie HEIF (High Efficiency Image Format). Możesz także robić zdjęcia w formacie RAW 48 MP, aby uzyskać nieskompresowane zdjęcia, gotowe do edycji.

Odwrotność zapewnia pewne żywotność baterii oczekiwania:

Jeśli chodzi o żywotność baterii, iPhone 15 Pro ma te same godziny pracy, co iPhone 14 Pro. Apple zapewnia do 23 godzin (wideo) / 20 godzin (strumieniowe przesyłanie wideo) / 75 godzin (audio) na iPhonie 15 Pro i do 29 godzin (wideo) / 25 godzin (strumieniowe przesyłanie wideo) / 95 godzin (audio) na iPhonie iPhone’a 15 Pro Maxa.

W moich testach oznacza to cały dzień pracy na baterii w przypadku iPhone’a 15 Pro i prawie 1,5 dnia w przypadku iPhone’a 15 Pro Max. Czas pracy baterii będzie się różnić w zależności od aplikacji, widżetów, ustawień ciągłego wyświetlania itp. Jednak „cały dzień” wydaje się być punktem odniesienia, który Apple z łatwością utrzymuje.

I Przewodowy chwali nowe tytan rama:

Ramka iPhone’a 15 Pro jest teraz wykonana z tytanu – metalu, który jest lżejszy, trwalszy i bardziej odporny na zarysowania niż stosowana wcześniej stal nierdzewna. Trwałość jest niezła, ale bardziej zależy mi na lekkości. Telefon jest na tyle lekki w porównaniu do iPhone’a 14 Pro, że początkowo wydawał mi się tani, ale szybko się do tego przyzwyczaiłem. Przejście na tytan zapewnia Pro oszczędność masy o około 10 procent. To niewiele na papierze, ale naprawdę robi różnicę, gdy trzymasz telefon nad twarzą, przewijając zagładę w łóżku.

Widziałem w Internecie raporty osób mówiących o „odbarwieniu” tytanu na krawędziach, ale to nieprawda. Zauważyłem, że w etui przyciski etui pozostawiają wokół fizycznych przycisków telefonu pierścień, który jest odrobinę jaśniejszy od reszty krawędzi ramki. Pocieranie go wilgotną ściereczką z mikrofibry pozwala pozbyć się go i innych smug. (Profesjonalista robi jak smugi). To przebarwienie jest mniej wyraźne w przypadku koloru Natural Titanium (najlepszy kolor) w porównaniu do Blue Titanium, ale nie mogę wypowiadać się o innych kolorach. Nie stanowi to problemu z tyłu telefonu, który jest wykonany z pięknego matowego szkła.

Filmy

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment