Przedstawienie gangu Hearts z Sand Land


Na początku tego miesiąca świat stracił jedyny w swoim rodzaju talent twórczy wraz z wiadomością o śmierci Akiry Toriyamy. Chociaż Dragon Ball zawsze będzie najbardziej znanym dziełem Toriyamy-sensei, pozostawił on po sobie dziedzictwo pełne wielu innych pomysłowych światów w grach, anime i mandze. Przed opuszczeniem nas współpracował z Bandai Namco nad dalszym dopracowaniem jednej ze swoich krótkich mangowych kreacji: Piaskowa Kraina. Oprócz nowej serii anime, Toriyama-sensei miał swój wkład w adaptację gry wideo Sand Land, która umożliwiłaby graczom samodzielne odkrywanie tego wyjątkowego świata.

Klasyczna manga Sand Land żyje w nowej grze Bandai Namco, która wyrusza poza miejsce, w którym kończy się oryginalna historia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie nowe przygody czekają na naszego demonicznego bohatera napędzanego mechami na mokradłach, jaskiniach i leśnej krainie. Skoro mowa o Krainie Leśnej, ujawniliśmy także nową rozgrywkę z biomu leśnego.

Każdy demon ma swój dzień

Sand Land opowiada o wyczynach Belzebuba, księcia plemienia demonów żyjącego na rozległym pustynnym środowisku znanym jako Sand Land. Ze względu na swoje dziedzictwo Belzebub jest psotny, zepsuty i złośliwy, ale ma też słabość do pomagania innym w potrzebie i silne poczucie sprawiedliwości – nawet jeśli się do tego nie przyznaje. Sand Land stoi w obliczu kryzysu: wody staje się coraz mniej, ponieważ samolubny ludzki król gromadzi życiodajne zasoby. Podczas gdy Sand Land pogrąża się w chaosie, gdy nasilają się walki o ograniczone zasoby, szeryf Rao zwraca się do demonów, aby pomóc wyzwolić zasoby wody. Belzebub, jego służący Złodziej i zawsze tajemniczy Rao, aby pomóc Piaskowej Krainie, a może nawet innym krainom.

Sand Land to gra akcji RPG z ogromnym światem do odkrycia. Sterujesz bezpośrednio Belzebubem, któremu towarzyszą towarzysze Thief i Rao. To Belzebub znajduje się w centrum akcji, wykorzystując walkę wręcz i mroczną magię, aby pokonać swoich wrogów. Pozostali bohaterowie służą wsparciem i radą, przekomarzając się z Księciem na temat bieżących wydarzeń i sugerując, dokąd się udać i co dalej.

Reklama

Belzebub porusza się dość zwinnie, ale jednym z elementów odróżniających Sand Land od innych tytułów jest nacisk na pojazdy. Belzebub może zdobywać i ulepszać szeroką gamę słodkich atrakcji: rowery, czołgi, poduszkowce, buggy wydmowe i nie tylko. Każdy pojazd jest dostosowany do określonego terenu i sytuacji bojowych: rowery umożliwiają łatwe i szybkie poruszanie się po podstawowym terenie, roboty skokowe pomagają w wskoczeniu na wyższy poziom, a czołgi są, cóż, wytrzymałe. Zdobyte pojazdy można ulepszać i dostosowywać za pomocą broni, farb i emblematów, aby każdy z nich był wyjątkowy.

Szczególnie przydatne jest to, że Belzebub może przywołać wiele swoich pojazdów za pomocą kilku naciśnięć przycisków. Wystarczy puf, a tuż obok masz mega mobilność lub dużą siłę ognia, gotowe do użycia. Oczywiście te maszyny nie są niezwyciężone i będziesz musiał uzupełniać zapasy amunicji. Mimo to, gdy musisz wspiąć się na ten klif lub przejść przez fosę, masz pod ręką niezbędny sprzęt, a czasem możesz po prostu ukraść coś ładnie wyglądającego, co znajdziesz w pobliżu. Czasami Twoja słodka przejażdżka może nawet ożyć.

Do lasu
Sand Land to ogromna gra. Nie tylko masz do odkrycia całą Piaskową Krainę – i bazę Spino do odbudowania – ale historia toczy się dalej po zakończeniu mangi i wprowadza zupełnie dodatkowe miejsce do odkrycia: zieloną Krainę Leśną. Po walce w rozległym lochu znaleźliśmy się w nowym środowisku. Było jasne, że nie będzie to spacer po parku – wojsko Forest Land knuło wiele złowrogich intryg. Następnie otrzymaliśmy zadanie uratowania dziewczyny o imieniu Ann z rąk porywaczy. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ zaszyła się w forcie pełnym żołnierzy-strażników.

Ale Belzebub wie, jak być podstępnym małym diabłem i ma odpowiednie ruchy, aby podkraść się – a potem przestraszyć – kilku nieszczęsnych żołnierzy, którzy nigdy wcześniej nie widzieli prawdziwego demona. Jednak nie każdy zemdleje, gdy zobaczy straszną twarz. Na szczęście tu wkracza czołg. Wyciągnięcie potężnych dział i fachowe wykorzystanie specjalnej zdolności czołgu Outrigger zniszczyło porywaczy Ann – a kiedy zmierzyliśmy się z bossem, musieliśmy porwać jakąś słodką zbroję bojową do walki wręcz zabrać ze sobą do domu.

Podbijanie świata
Sand Land jest pełen zadań pobocznych i zajęć poza głównymi misjami fabularnymi. Belzebub pragnie udowodnić swoją wielkość i w tym celu chętnie pomaga innym demonom, a może także niektórym ludziom. Problemy z potworami? Dostawy specjalne? Niezbadane terytorium? Ten Książę poradzi sobie ze wszystkim.

Oczywiście, biorąc pod uwagę złoczyńców szalejących po Krainie Piasku, logiczne jest, że za niektóre z bardziej znanych stworzeń i przestępców wyznaczono nagrody. Kilka gangów nazwanych na cześć kolorów kart zajmuje ich terytoria i nie toleruje intruzów. Jeden z takich gangów, Hearts, ma wyjątkowe wyczucie wystroju swojej niezbyt ukrytej kryjówki. Jeśli Belzebubowi uda się zinfiltrować ich kwaterę główną, przekona się, że za przywódcę wyznaczono dużą nagrodę, ale nie podda się on bez walki.

Wygląda na to, że Sand Land spełni znaczącą obietnicę: zanurzy cię w wielkim, pięknym świecie i epickiej historii Toriyamy-sensei. Dzięki grafice przedstawiającej zawiłe linie mangi, postacie i interakcje pełne intryg i humoru, a także całą masę akcji polegających na ujeżdżaniu raptorów, władaniu magią i niszczeniu czołgów, trudno sobie wyobrazić lepszy hołd dla życia i dziedzictwa Akiry Toriyama.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment