Przed CarPlay Apple zaprezentowało „iOS in the Car” w zupełnie innym wyglądzie


CarPlay przeszedł z niszowej opcji aktualizacji do głównego standardu w nowych samochodach, zastępując nieporęczne interfejsy użytkownika radia konstrukcją bardzo dobrze znaną użytkownikom iPhone’a. Zanim jednak Apple wypuściło CarPlay na wolność, światu pokazano zupełnie inny projekt funkcji informacyjno-rozrywkowej Apple pod inną nazwą.

W niedzielę mija 10 lat, odkąd Apple publicznie zmieniło nazwę „iOS in the Car” na CarPlay. Oto spojrzenie wstecz:

Eddy Cue zapowiedział „iOS in the Car” na WWDC 2013 jako nową funkcję w iOS7 — aktualizacja oprogramowania, która zmieniła sposób projektowania oprogramowania iPhone’a i iPada. Na wystawie pokazano szczegółowe demonstracje samochodów, które umożliwiają wypróbowanie systemu iOS w samochodzie (co nie byłoby możliwe w przypadku… kolejny rok), ale Cue podzielił się spojrzeniem na iOS w samochodzie poprzez serię slajdów pokazanych na scenie.

„A co by było, gdyby można było zainstalować system iOS na ekranie wbudowanym w samochód” – Eddy Cue wygłosił 15 minut przed zakończeniem dwugodzinnego przemówienia. „Kiedy wykonasz telefon, będzie to wyglądać mniej więcej tak” – kontynuował Cue.

„Coś takiego” było słuszne. Prawie każda decyzja projektowa dotycząca funkcji informacyjno-rozrywkowej uległaby zmianie, zanim faktycznie została ona dostarczona rok później – łącznie z jej nazwą.

Reklama

Ekran główny inspirowany ekranem blokady iPhone’a z dużym zegarem nad datą zostałby zastąpiony siatką ikon aplikacji do uruchamiania aplikacji, takich jak iPhone. Znajomość pokonała bardziej nieszablonową koncepcję. Nie wiemy również, jak przemyślany program uruchamiający aplikacje na dole kafelka skalowałby się pod kątem dodatkowych aplikacji.

Natomiast wirtualny przycisk Home umieszczony centralnie na dole zostałby przeniesiony do łatwiej dostępnego dolnego rogu po stronie kierowcy (w zależności od kraju). Dolny pasek stanu również zmieni się w pasek stanu wyrównany do prawej lub lewej strony (ponownie, w zależności od kraju), pokazujący tylko stan baterii podczas korzystania z tej funkcji przez połączenie bezprzewodowe.

Krótka prezentacja iOS w samochodzie zawierała kilka dopracowanych animacji, ale była głównie pokazem slajdów przedstawiającym koncepcje projektowe aplikacji, które ewoluowały przed ich premierą.

Oto porównanie tego, co pokazał Apple, z tym, co zostało dostarczone w następnym roku:

Domyślny obraz logo witryny

Naturalnie, tak było deweloper Steven Troughton-Smith który jako pierwszy odkrył zupełnie inny interfejs użytkownika „iOS w samochodzie”, zanim został on faktycznie wprowadzony na rynek. Firma STS zaprezentowała nowy ekran główny i aplikację Mapy pod koniec stycznia 2014 r., co wskazywało na większe zmiany w wyglądzie tej funkcji.

Kilka tygodni później Apple ogłoszony że nazwa „iOS w samochodzie” zostanie zmieniona na bardziej kompaktowy „CarPlay”, jaki znamy dzisiaj – dołączając do siostrzanej technologii projekcji wyświetlaczy AirPlay – a nowe samochody będą dostarczane z CarPlay na końcu samochodu. Rozpoczęcie wdrażania było boleśnie powolne, ale obecnie CarPlay jest dostępny przynajmniej w niektórych modelach w niektórych wersjach wyposażenia niemal wszystkich głównych marek samochodów dostępnych na drogach.

Producenci wyświetlaczy samochodowych na rynku wtórnym zaczynają od Pionier zaoferował CarPlay jako ulepszenie samochodu, który już posiadasz, do końca 2014 roku. Dzięki temu CarPlay stał się znacznie bardziej dostępny dla konsumentów, ponieważ było tylko kilka samochodów z opcją CarPlay jako opcją, a zakup zupełnie nowego samochodu jest drogi.

Wstępnie skonfigurowany CarPlay miał zalety, takie jak wyłączanie wentylatorów klimatyzacji podczas korzystania z Siri w celu poprawy dyktowania, ale doświadczenie CarPlay na rynku wtórnym wystarczyło nam, aby przejrzyj oryginalne doświadczenie CarPlay w 2014 roku.

Projekt CarPlay przeszedł wiele zmian od czasu jego faktycznej wysyłki. Za kilka miesięcy spodziewamy się zobaczyć pogłoski o aktualizacjach funkcji CarPlay to były pierwotnie planowano na iOS 12zmiana, która może oznaczać więcej poprawek w projekcie.

Żadna zmiana projektowa nie była jednak tak radykalna jak ta między ogłoszeniem iOS w samochodzie podczas WWDC 2013 a udostępnieniem CarPlay w iOS 7.1.

Powiązane historie:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment