Przeczytaj list dyrektora generalnego Activision Blizzard, Bobby’ego Koticka, dotyczący zarzutów nękania


Poprzedni wieczór proponowany strajk pracowniczy w Activision Blizzard, taki, który przynajmniej część firmy teraz aktywnie zachęca, zapewniając płatny czas wolnyprezes firmy Bobby Kotick wystosował list do wszystkich pracowników — i inwestorów, oraz publiczność — którzy teraz obserwują, jak firma zmaga się z zarzutami molestowania seksualnego i dyskryminacji w miejscu pracy.

W końcu prawie jedna trzecia pracowników firmy podpisała list otwarty potępiający początkową odpowiedź Activision Blizzard na te zarzuty, a list Koticka odnosi się do tego bezpośrednio: „Nasze wstępne odpowiedzi na problemy, z którymi wspólnie się zmagamy, oraz na wasze obawy, były, szczerze mówiąc, głuche” – pisze.

Kotick mówi, że firma prawnicza, WilmerHale, natychmiast dokona przeglądu zasad firmy „w celu promowania pełnego szacunku i integracyjnego miejsca pracy”, że Activision Blizzard „będzie nadal badać każde roszczenie i nie zawaha się podjąć zdecydowanych działań”, że zostanie zwolniony każdy, kto „uznał, że naruszył integralność naszych procesów oceny roszczeń” i że zapewni to, że menedżerowie ds. rekrutacji będą rozważać różne listy kandydatów na wolne stanowiska.

Ponadto firma planuje zmienić swoje gry. „Słyszeliśmy opinie pracowników i społeczności graczy, że niektóre z naszych treści w grze są nieodpowiednie. Usuwamy te treści” – pisze Kotick. Blizzard ogłoszony dzisiaj wcześniej że World of Warcraft usunie „odniesienia, które nie są odpowiednie dla naszego świata”, bez określania konkretnych.

Cała sytuacja mocno przypomina Ubisoft, którego CEO Yves Guillemot ogłosił również, że firma będzie sprzątać dom po niewystarczającej odpowiedzi na początkowe zarzuty niewłaściwego zachowania seksualnego.

Możesz przeczytać cały list poniżej:

27 lipca 2021

To był trudny i przygnębiający tydzień.

Pragnę docenić i podziękować wszystkim, którzy zgłosili się w przeszłości iw ostatnich dniach. Bardzo doceniam twoją odwagę. Każdy głos ma znaczenie – a my lepiej będziemy słuchać teraz i w przyszłości.

Nasze początkowe odpowiedzi na problemy, z którymi wspólnie się zmagamy, oraz na wasze obawy były, szczerze mówiąc, głuche.

Konieczne jest, abyśmy uznali wszystkie perspektywy i doświadczenia oraz szanowali uczucia tych, którzy zostali w jakikolwiek sposób źle potraktowani. Przykro mi, że nie zapewniliśmy odpowiedniej empatii i zrozumienia.

Wielu z Was powiedziało nam, że aktywny zasięg wynika z tak głębokiej troski o Firmę. To, że tak wiele osób wyszło naprzeciw i podzieliło się przemyśleniami, sugestiami i podkreśliło możliwości ulepszeń, jest silnym odzwierciedleniem tego, jak dbasz o nasze społeczności współpracowników i graczy – oraz o siebie nawzajem. Zapewnienie bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy jest moim najwyższym priorytetem. Zespół kierowniczy usłyszał cię głośno i wyraźnie.

Podejmujemy szybkie działania, aby być współczującą, opiekuńczą firmą, w której przyszedłeś pracować i zapewnić bezpieczne środowisko. Nigdzie w naszej Firmie nie ma miejsca na dyskryminację, nękanie lub nierówne traktowanie.

Zrobimy wszystko, co możliwe, aby upewnić się, że wspólnie ulepszamy i budujemy rodzaj integracyjnego miejsca pracy, które jest niezbędne do rozwijania kreatywności i inspiracji.

Poprosiłem kancelarię prawniczą WilmerHale o przeprowadzenie przeglądu naszych zasad i procedur, aby upewnić się, że stosujemy i utrzymujemy najlepsze praktyki promujące pełne szacunku i integracyjne miejsce pracy. Ta praca rozpocznie się natychmiast. Zespół WilmerHale będzie kierowany przez Stephanie Avakian, która jest członkiem zespołu zarządzającego WilmerHale, a ostatnio była dyrektorem Departamentu Egzekucji Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Zachęcamy każdego, kto ma doświadczenie, które Twoim zdaniem narusza nasze zasady lub w jakikolwiek sposób sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo w miejscu pracy, do skorzystania z dowolnego z naszych wielu istniejących kanałów w celu zgłoszenia lub skontaktowania się ze Stephanie. Ona i jej zespół w WilmerHale będą mogli porozmawiać z Tobą na zasadzie poufności i można się z nimi skontaktować pod adresem ATVI@wilmerhale.com lub 202-247-2725. Twój kontakt będzie utrzymywany w tajemnicy. Oczywiście ŻADNY odwet nie będzie tolerowany.

Zależy nam na długotrwałych zmianach. Ze skutkiem natychmiastowym podejmiemy następujące działania:

Wsparcie pracowników. Będziemy nadal badać każde roszczenie i nie zawahamy się podjąć zdecydowanych działań. Aby wzmocnić nasze możliwości w tym obszarze, do zespołu ds. zgodności i ds. relacji z pracownikami dołączamy dodatkowy personel wyższego szczebla i inne zasoby.

Sesje słuchania. Wiemy, że wielu z Was inspirowało pomysły, jak poprawić naszą kulturę. Będziemy tworzyć bezpieczne przestrzenie, moderowane przez osoby trzecie, abyś mógł zabierać głos i dzielić się obszarami do poprawy.

Zmiany personalne. Natychmiast oceniamy menedżerów i liderów w całej firmie. Każdy, kto stwierdzi, że naruszył integralność naszych procesów oceny roszczeń i nałożenia odpowiednich konsekwencji, zostanie rozwiązany.

Praktyki zatrudniania. Na początku tego roku wysłałem wiadomość e-mail, w której wymagałem od wszystkich menedżerów ds. rekrutacji, aby mieli różne listy kandydatów na wszystkie otwarte stanowiska. Będziemy dodawać zasoby dotyczące zgodności, aby upewnić się, że nasi menedżerowie ds. rekrutacji faktycznie stosują się do tej dyrektywy.

Zmiany w grze. Słyszeliśmy opinie pracowników i społeczności graczy, że niektóre z naszych treści w grze są nieodpowiednie. Usuwamy tę treść.

Twoje dobre samopoczucie pozostaje moim priorytetem i nie będę oszczędzać zasobów firmy, aby nasza firma miała jak najbardziej przyjazną, komfortową i bezpieczną kulturę.

Masz moje niezachwiane zobowiązanie, że wspólnie będziemy ulepszać naszą firmę i będziemy najbardziej inspirującą, integracyjną firmą rozrywkową na świecie.

Z poważaniem,

Konstabl

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Recenzja gry Squid: zabójcza seria gier Netflixa jest hitem z zaskakujących powodów

Dla większości świata pieniądze są równoznaczne z przetrwaniem. Poza nielicznymi najbogatszymi, ludzie żyjący w krajach kapitalistycznych muszą planować swoje życie...

Nie tak ProMotion: aplikacje innych firm ograniczone do animacji 60 Hz na iPhonie 13 Pro

Jedna z największych nowych funkcji dostępnych wyłącznie w iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max w tym roku włączono wyświetlacze o wysokiej...

Projekt aparatu w podobno Galaxy S22 Ultra jest zagadkowy

Jest piątek, jesień, powiew (miejmy nadzieję) w powietrzu i są świeże, powiedziałbym niedorzeczne, rendery oczekiwanego przez Samsunga Galaxy S22 Ultra. ...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!