Prośba o funkcję: Spraw, aby HomeKit był naprawdę inteligentny dzięki funkcjom AI


Donoszono, że Apple nad tym pracuje czyniąc iOS 18 największą aktualizacją od lati argumentowałem, że musi to zrobić, z w sercu sztuczna inteligencja.

W szczególności chciałbym, aby Apple wprowadziło sztuczna inteligencja mądry Zestaw domowy. Oznacza to, że stwórz ekosystem inteligentnego domu Apple naprawdę mądry …

Termin „sztuczna inteligencja” był używany od lat w odniesieniu do wszelkiego rodzaju nonsensów, ale myślę, że to ChatGPT, Midjourney i funkcje generatywne programu Photoshop pokazały, jak naprawdę wygląda inteligentny system. Bardzo chciałbym zobaczyć, jak Apple wprowadza tego typu rozwiązania do HomeKit.

Dla mnie być może najważniejszym czynnikiem definiującym nową generację systemów sztucznej inteligencji jest to, że muszę im tylko powiedzieć Co Próbuję to osiągnąć i niech system się tym zajmie Jak.

W dużym stopniu polegam na scenach HomeKit, a ich tworzenie może być dość żmudne, szczególnie biorąc pod uwagę, że może być konieczne dołączenie o wiele większej liczby akcesoriów, niż można by się spodziewać.

Reklama

Na przykład mam scenę HomeKit, którą uruchamiam, gdy idę do łóżka. Włącza to słabe oświetlenie w sypialni, ale jednocześnie wyłącza wszystkie inne światła. Ponieważ mogłem przebywać w różnych pokojach i używać różnych kombinacji świateł i lamp, ta scena musi zostać wyraźnie wyłączona wszystko które mogło być włączone w innych pokojach. To zmienia prostą konfigurację sceny w rozwlekłą.

Kilka ilustrujących przykładów

Kolejnym prostym krokiem byłoby to, że zamiast ręcznie sprawdzać, czy wszystkie pozostałe światła są wyłączone, mógłbym po prostu nakazać mu włączenie słabego oświetlenia w sypialni i wyłączenie wszystkich innych świateł – bez konieczności jawnego dodawania ich wszystkich do sceny .

Ale prawdziwe podejście do sztucznej inteligencji polegałoby na tym, że mógłbym dać HomeKitowi mój zamiar i niech ustali, co jest konieczne, aby to osiągnąć.

Na przykład po prostu powiedz Siri, że chcę ustawić temperaturę w salonie na 20 stopni Celsjusza, i poproś ją, aby ustaliła, jakie urządzenia grzewcze lub chłodzące będą potrzebne, aby to osiągnąć.

Albo wrócę do domu w nocy. Aktualnie mam skonfigurowaną aplikację Home, która po odblokowaniu inteligentnego zamka włącza oświetlenie przedpokoju. Ale system sztucznej inteligencji śledziłby moje poruszanie się po domu i ustalał, jakiego oświetlenia potrzebuję. Na przykład powinien dowiedzieć się, że kiedy dotrę do salonu, chcę ustawić scenę Relaks w salonie i wyłączyć oświetlenie w przedpokoju.

Teraz to Wsparcie materii dociera do urządzeń, co by było, gdybym mógł załadować pranie do pralki i pozwolić HomeKitowi używać funkcji wykrywania obecności, aby poczekać, aż wszyscy wyjdą z domu, aby automatycznie włączyć urządzenie, gdy nie będzie nikogo, kto mógłby przeszkadzać hałasowi? A może wszyscy są w innych częściach domu.

Podlewanie trawnika może nie być spowodowane ustalonym harmonogramem, ale raczej ostatnią pogodą, aby określić, kiedy glebie prawdopodobnie grozi wyschnięcie.

Funkcje bezpieczeństwa mogą być podobnie inteligentne. Na przykład, jeśli inteligentny zamek w drzwiach wejściowych odblokuje się bez wykrywania obecności członka rodziny, powinien mnie ostrzec.

Co powiesz na rozpoznanie, że w rurach przepływa woda, ale żadne odpływy ani urządzenia nie są włączone, i zaalarmowanie o potencjalnym wycieku wody?

A może widzisz, że temperatura w pomieszczeniu rośnie bez wyraźnej przyczyny i ostrzegasz mnie o potencjalnym tlącym się pożarze? W tym przypadku konieczne może być sprawdzenie ustawienia termostatu, aby sprawdzić, czy jest to spowodowane reakcją na ogrzewanie; pogodę, żeby zobaczyć, czy światło słoneczne będzie wpadać do okien; i niewidomych, aby sprawdzić, czy wpuszczają to światło i ciepło.

Sztuczna inteligencja wykraczająca poza HomeKit

Jak niedawno zauważyłem, Apple wykorzystuje w swoich produktach funkcje AI od ponad dekady. Ale teraz nadszedł czas, aby zwiększyć tempo.

O czymkolwiek możemy pomyśleć Siri obecnie to Apple przekształciło inteligentnego asystenta w produkt głównego nurtu w 2011 roku, wprowadzając na rynek iPhone’a 4S grubo ponad dekadę temu.

Firma Apple przoduje w dziedzinie fotografii obliczeniowej opartej na sztucznej inteligencji Tryb portretowy w iPhone’a 7 Plusa w 2016 roku […]

Nie można jednak zaprzeczyć, że od tego czasu możliwości sztucznej inteligencji poczyniły ogromny postęp [and] choć Apple może zdecydować się na korzystanie z tych nowych typów funkcji, iOS 18 wydaje się być kwestią czasu.

Wyróżniłem tutaj HomeKit, ale Macworlda Dan Moren wskazuje na możliwości nawet w produktach tak przyziemnych jak Liczby.

Dzięki temu, że mogę spojrzeć na arkusz budżetowy i powiedzieć po prostu „Pokaż mi, ile wydałem na usługi streamingowe w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy”, oszczędzam czas na tworzenie skomplikowanych formuł.

Czy masz własne pomysły na to, jak Apple mogłoby stworzyć? iOS 18 mądrzejszy – w HomeKit lub w innych aplikacjach? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Zdjęcie: Architektura R/Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

GTA VI: wszystkie wieści na temat kolejnej odsłony Rockstara w serii Grand Theft Auto

Rockstar jest wreszcie gotowy do występu GTA VI wyjechać w świat. Od premiery gry minęła dekada i dwie generacje konsol GTA V....

Cena Sony WH-1000XM5 spadła do nowego rekordowo niskiego poziomu

Wygląda na to, że Boże Narodzenie nadeszło wcześniej, jeśli szukasz naprawdę dobrej oferty na słuchawki redukujące hałas. W tej chwili Target sprzedaje...

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...
Advertisment