Proponowane zmiany progów inwestycyjnych uwydatniają brak różnorodności finansowania


Koncepcje startupów technologicznych i inwestycji aniołów biznesu są często wymieniane ręka w rękę, a krajobraz innowacji jest zdominowany przez przedsiębiorców przedstawiających pomysły jak wykorzystać technologię do zmiany życia ludzi.

Aniołowie biznesu odgrywają dużą rolę w zapewnianiu pieniędzy, które napędzają te firmy. Do tej pory zasady zwalniające osoby fizyczne z przepisów Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) dotyczących informowania o promocjach finansowych umożliwiały aniołom inwestowanie w przedsiębiorstwa, pod warunkiem że dana osoba ma „wysoki majątek netto”, co do tej pory wymagało od nich posiadać dochód w wysokości co najmniej 100 000 funtów w poprzednim roku finansowym lub aktywa netto w wysokości co najmniej 250 000 funtów.

Po konsultacjach HM Treasury zdecydował się zmienić kryteria określające „osobę o wysokim majątku netto” – od 31 stycznia dana osoba będzie potrzebować dochodu w wysokości co najmniej 170 000 funtów w poprzednim roku finansowym lub majątku netto o wartości co najmniej 430 000 funtów.

Ta wiadomość dla wielu była szokiem, a niektórzy z aniołów biznesu twierdzili, że wydali ją pośpiesznie i cicho.

Największy troska o sektor technologiczny jest to, że zmiany spowodują znaczny spadek liczby aniołów biznesu, a także grup niedostatecznie reprezentowanych w Wielkiej Brytanii, co zagrozi różnorodności potencjalnych małych firm w przestrzeni technologicznej.

Mandy Nyarko, anioł inwestor w Ada Ventures i współzałożycielka Startup Discovery School, powiedziała: „Od 2005 roku próg dochodu umożliwiający dokonywanie inwestycji spełniających kryteria wysokiego majątku netto wynosi 100 000 funtów.

Reklama

„Ale od 31 stycznia kwota ta ma wzrosnąć do 170 000 funtów; będzie to miało ogromny wpływ na inwestorów-aniołów międzysektorowych – w rzeczywistości prognozuje się, że w samej Anglii spowoduje to spadek liczby kobiet-aniołów-inwestujących o 69%. Obecnie stanowimy zaledwie 14% całej społeczności aniołów biznesu w Wielkiej Brytanii. Będzie to miało również ogromny wpływ na przedsięwzięcia prowadzone przez kobiety, jak stwierdzono w najnowszym raporcie Alison Rose na temat przedsiębiorczości kobiet: „Kobiety wspierają kobiety”.

Różnica w wynagrodzeniach ze względu na płeć

Sektor technologiczny jest już świadomy widocznych różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn kobiety zarabiają mniej niż ich koledzyobecne dane sugerują, że kobiety w branży technologicznej zarabiają około 8,2% mniej niż mężczyźni – co oznacza, że ​​będzie mniej kobiet o najwyższym majątku netto.

Badania przeprowadzone przez Almę i HERmesę na temat zmian wykazały, że szacunkowo 650 000 osób mogłoby zostać wykluczonych z inwestycji aniołów na podstawie samej zmiany dochodów – w Anglii spowodowałoby to spadek liczby kobiet posiadających wymagane dochody o 69%.

Biorąc pod uwagę, że zaledwie 14% inwestycji aniołów biznesu w Wielkiej Brytanii pochodzi od kobiet, taki spadek może spowodować duży uszczerbek w różnorodności inwestorów start-upów. „Nieustannie opowiadamy się za tym, aby więcej młodych dziewcząt wybierało kierunki ścisłe, technologiczne, inżynieryjne i matematyczne (STEM), ponieważ wraz z rozwojem ery technologii pojawiło się wiele produktów i usług, które nie odzwierciedlają życia kobiet, jak decydenci nie są kobietami, co ma później negatywne konsekwencje dla kobiet-konsumentów” – stwierdziła Nyarko.

„Szczerze mówiąc, nie zdziwiłabym się, gdybyśmy zaobserwowali spadek liczby przedsiębiorstw prowadzonych przez kobiety, ponieważ innowacje wymagają zastrzyku kapitału, aby odnieść sukces, a jeśli w ekosystemie nie będzie kobiet-inwestorek i właścicielek firm, to zasadniczo głos kobiet na świecie zaginął. Nie możemy po prostu siedzieć i patrzeć, jak to się dzieje.

Następnie, dodał Nyarko, będzie to miało wpływ na populację przekrojową krajobrazu inwestycyjnego – na przykład osoby rasy czarnej i kobiety – które i tak są już niedostatecznie reprezentowane, jeśli chodzi o osoby zaliczane do osób o wysokich dochodach lub inwestorów.

„Weź kogoś takiego jak ja; Jestem kobietą, jestem osobą kolorową i dorastałam w klasie robotniczej” – powiedziała. „Nie jest to typowe zjawisko w społeczności aniołów biznesu. Ale na szczęście w ciągu ostatnich kilku lat w Wielkiej Brytanii naprawdę dobrze zrobiliśmy, dając szansę na demokratyzację dostępu do wiedzy i ścieżek tworzenia bogactwa wszystkim różnym typom ludzi”.

Rząd twierdzi, że powodem tych zmian jest ochrona inwestorów, zmniejszenie ryzyka dla ich majątku netto w wyniku inwestycji, i choć istnieją jeszcze inne sposoby inwestowania – na przykład jako inwestor wyrafinowany lub jeśli uczestniczyli w grupy aniołów inwestycyjnych na sześć miesięcy – nadal będzie to utrudniać wielu osobom, głównie kobietom, z mniejszości etnicznych lub osobom spoza Londynu, inwestowanie w przedsiębiorstwa na wczesnym etapie rozwoju.

Faktem pozostaje, że społeczność inwestycyjna kobiet czuje się pomijana, przez co wiele osób ma wątpliwości, czy w grupie 32 osób, które odpowiedziały na konsultacje rządowe, były jakieś kobiety.

„Czy naprawdę musisz zająć się czymś, co nie stanowi problemu?” powiedziała przedsiębiorca i była dyrektor ds. informatyki Barbara Gottardi. „Dlaczego nie możesz wykorzystać tych ludzi, którzy rzeczywiście mają dobre doświadczenie, aby zapytać i sprawdzić, zanim zrobisz coś takiego? Myślę, że próbują kontrolować jednostki i całkowicie błędnie ocenili produkt uboczny, jaki to spowodowało.

Jest teraz A Petycja Change.orgjak również list otwarty rozpoczęte w ramach kampanii wielu kobiet i sojuszników, których bezpośrednio lub pośrednio dotyczą te zmiany.

Kobiety te wzywają do zaprzestania planów wprowadzenia tych propozycji w życie, umożliwiając przedłużenie dalszych dyskusji i konsultacji z bardziej zróżnicowaną grupą ekspertów, aby ułatwić osobom z grup niedostatecznie reprezentowanych inwestowanie w przedsiębiorstwa na wczesnym etapie rozwoju.

Andy Ayim, którego szkoła inwestowania Angel Investing School pomaga edukować ludzi na całym świecie w zakresie rozpoczynania inwestycji przez anioły biznesu, powiedział, że jeśli te zmiany wejdą w życie, „różnica w majątku kapitałowym pogłębi się”.

„Zaobserwowaliśmy, że kobiety i osoby kolorowe nieproporcjonalnie otrzymywały mniej funduszy ze zbiórek” – powiedział, dodając, że „wielu białych mężczyzn z klasy średniej zasadniczo inwestuje w innych białych mężczyzn z klasy średniej”.

Chociaż Ayim nie wierzy, że zmiany te można teraz odwrócić, istnieje nadzieja, że ​​konsultacje zostaną przedłużone, aby zapewnić zaangażowanie właściwych osób w dalsze dyskusje. „Chcemy naprawdę rozwijać i zwiększać przedsiębiorczość w naszym ekosystemie” – powiedział. „Sugeruje to stłumienie przedsiębiorczości, ponieważ aniołowie biznesu mają kluczowe znaczenie dla uzyskania przez przedsiębiorstwa na wczesnym etapie potrzebnego kapitału”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

AMD pracuje nad algorytmem skalowania FSR opartym na sztucznej inteligencji

Dyrektor ds. technicznych AMD Mark Papermaster potwierdził, że AMD pracuje nad nową technologią skalowania, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Kluczową różnicą technologiczną pomiędzy...

Apple ukarane pierwszą w historii unijną karą w związku ze skargą Spotify

Apple został ukarany grzywną w wysokości 1,84 miliarda euro (około 2 miliardów dolarów) przez organy regulacyjne Unii Europejskiej w związku z zasadami obowiązującymi...

Komisja Europejska ukarała Apple grzywną w wysokości 2 miliardów dolarów za „nadużycie” zasad App Store, Apple złoży apelację

The Komisja Europejska ogłosiła dzisiaj że nałożył na Apple karę w wysokości 1,8 miliarda euro, czyli około 2 miliardów dolarów, za nadużywanie swojej...
Advertisment