Projektant XCOM Jake Solomon ogłasza nowy symulator życia i nowe studio


The Sims będzie miało jeszcze większą konkurencję. Nowe studio, którego współzałożycielem jest Jake’a Solomonadoświadczony projektant gier XCOM I Marvel’s Midnight Sunsrzuci wyzwanie trwałej i dominującej serii gier symulacyjnych życia firmy Maxis za pomocą nowej gry, wciąż bez tytułu, która koncentruje się na „dramacie współczesnego życia”.

Do Solomona w jego nowej firmie Midsummer Studios, zajmującej się grami, dołączyli współzałożyciel Will Miller (także wcześniej Firaxis) i były producent i reżyser The Sims Grant Rodiek (znany także jako „Grant SimGuru”). Rodiek był wcześniej dyrektorem ds. gry Projekt Renkontynuacja Maxis w fazie rozwoju Simsy 4. Co najmniej pół tuzina innych byłych twórców gier Firaxis, którzy pracowali nad grami XCOM i Marvel’s Midnight Suns są teraz także w Midsummer Studios.

„Najlepsze historie w grach są pisane przez graczy” – stwierdził Solomon w notatce prasowej. „W Midsummer tworzymy symulację życia skupioną na dramacie współczesnego życia, w której nasi gracze będą pisać znaczące historie po prostu grając, a następnie dzielić się nimi ze światem”.

Solomon opuścił Firaxis w 2023 roku, po ponad dwóch dekadach w studiu. Niedługo po swoim odejściu o wyraził zainteresowanie stworzeniem gry symulującej życie.

Gra Midsummer wkracza na coraz bardziej zatłoczone pole, które zostało w większości zdominowane przez serię The Sims firmy Electronic Arts. Obiecującymi konkurentami są m.in Życie przy Tobienadchodząca symulacja życia od Paradox Interactive, której reżyserem jest Rod Humble (Drugie życie, The Sims 3); Paraliże, wysoce konfigurowalny symulator życia w stylu „domu lalek”; I Paliaprzytulna symulacja życia Dolina Gwiezdnej Rosy wibracje, które są obecnie w fazie beta.

EA i Maxis Projekt Ren (znany jako Simsy 5) nie ma okna wydania, ponieważ twórcy gry twierdzą, że planują pochwalić się swoimi postępami i uwzględnić wkład społeczności przez kilka lat. Simsy 4 uruchomiony w 2014 roku i będzie dostępna za darmo w 2022 rdocierając w ciągu ostatniej dekady do ponad 70 milionów graczy.

Reklama

Midsummer Studios nie ogłosiło tytułu, okna premiery ani platform swojego debiutanckiego symulatora życia.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...
Advertisment