Programiści mogą teraz tworzyć przełączniki dla Centrum sterowania w iOS 18


Jedna z nowych funkcji iOS 18, ogłoszone w poniedziałek przez firmę Apple, to konfigurowalne i przeprojektowane Centrum sterowania z wieloma stronami. Jednak oprócz dostosowań dostarczonych przez samą firmę Apple programiści mogą teraz tworzyć własne przełączniki w celu integracji swoich aplikacji z Control Center.

Centrum sterowania w iOS 18

Nowe Centrum sterowania w iOS 18 podzielone jest na trzy strony. Pierwsza pokazuje elementy sterujące, do których właściciele iPhone’a są już przyzwyczajeni, takie jak Wi-Fi, Bluetooth, latarka i głośność. Druga strona poświęcona jest kontrolom multimediów, a ostatnia pokazuje przełączniki łączności.

Można było już dodawać lub usuwać określone przełączniki w Centrum sterowania. Jednak w systemie iOS 18 użytkownicy mogą lepiej reorganizować te przełączniki, a nawet zmieniać ich rozmiar. Jednak największą nowością jest nowy interfejs Controls API, który umożliwia programistom tworzenie przełączników Control Center dla aplikacji innych firm. Te przełączniki pozwolą użytkownikom kontrolować działania w aplikacji bez konieczności ich otwierania.

Co ciekawe, ten sam interfejs API działa również w przypadku ekranu blokadydzięki czemu możesz zastąpić domyślne przyciski latarki i aparatu wybranymi przez siebie działaniami.

„Teraz wykonywanie częstych zadań w Twoich aplikacjach jest szybsze i łatwiejsze dzięki nowym elementom sterującym w Centrum sterowania, na ekranie blokady i przyciskowi akcji. Elementy sterujące umożliwiają przełączanie ustawień, wykonywanie czynności lub głębokie łącze bezpośrednio do określonego doświadczenia — a można je utworzyć za pomocą zaledwie kilku linijek kodu i nowego interfejsu API kontroli” – mówi Apple.

Reklama
Sterowanie na ekranie blokady w iOS 18

Wymaga to oczywiście od deweloperów aktualizacji swoich aplikacji o nowe API, co nie powinno nastąpić przed wrześniem – kiedy iOS 18 zostanie udostępniony publicznie.

Dostępna jest już wersja beta systemu iOS 18 deweloperzynatomiast publiczna wersja beta zostanie udostępniona w przyszłym miesiącu.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment