Programiści DevOps otrzymują wzrost wynagrodzeń pomimo presji Covid


Najnowsze badanie wynagrodzeń przeprowadzone przez Puppet wykazało, że rośnie zapotrzebowanie na cyfryzację prowadzi do wzrostu wynagrodzeń.

Badanie przeprowadzone wśród 2200 specjalistów ds. Technologii na całym świecie dla firmy Puppet’s Stan DevOps Raport wykazał, że wynagrodzenia wzrosły w każdym regionie pomimo powszechnego spowolnienia gospodarczego i zwolnień w różnych branżach.

McKinsey niedawno poinformował, że wiele organizacji przyspieszyło proces cyfrowa transformacja inicjatywy nawet o trzy lub cztery lata podczas pandemii. Według Puppet doprowadziło to do wyższych wynagrodzeń w różnych branżach, zarówno wśród praktyków IT, jak i inżynierów oraz menedżerów.

Raport wykazał również, że organizacje, które osiągnęły już wyższy poziom ewolucji DevOps, aby wynagradzać swoich pracowników w wyższym tempie niż te, których ewolucja DevOps jest mniej zaawansowana.

Badania Puppet wykazały, że większość różnicy w wynagrodzeniach między wysoko rozwiniętymi i mniej rozwiniętymi firmami przynosi korzyści menedżerom. Wśród menedżerów pracujących w firmach, które w dojrzałym okresie przyjęły DevOps, 89% zarabia 75 000 USD lub więcej, w porównaniu z 59% w firmach, które miały najmniejszą dojrzałość DevOps.

Autorzy raportu napisali: „Byliśmy zaskoczeni stwierdzeniem, że w przypadku praktyków szansa na zarobienie co najmniej 75 000 USD rocznie zmienia się bardzo nieznacznie z jednego poziomu ewolucji DevOps na następny”.

Reklama

Badanie wykazało, że specjaliści DevOps uzyskują pewną przewagę płacową w bardziej rozwiniętych organizacjach DevOps. Wśród respondentów pracujących w firmach z wysoce rozwiniętymi praktykami DevOps 80% zarabia co najmniej 75 000 USD rocznie, podczas gdy tylko 57% respondentów w firmach o mniej rozwiniętych praktykach DevOps zarabia tyle.

Wśród osób pracujących w firmach o najwyższym poziomie dojrzałości DevOps Puppet poinformował, że 22% zarabia od 100 000 do 125 000 USD rocznie, w porównaniu z 14% firm o najmniej zaawansowanych metodach DevOps.

„Pandemia przyniosła ostrą ulgę w konieczności cyfrowa transformacja a tym samym wartość wykwalifikowanych praktyków i menedżerów, którzy umożliwiają tę ewolucję ”- powiedziała Alanna Brown, współautorka Stan DevOps raport.

„Widzimy wyższe wynagrodzenia w wyniku wzrostu zapotrzebowania na te umiejętności, przy najbardziej dramatycznym wzroście wynagrodzeń inżynierów i praktyków pracujących w branżach nauk przyrodniczych, farmaceutycznych i opieki zdrowotnej, którzy po raz pierwszy zarabiają więcej niż ich odpowiedniki w dziedzinie technologii i usług finansowych ”.

Kiedy Puppet przyjrzał się różnicom w wynagrodzeniach między różnymi regionami geograficznymi, ankieta wykazała, że ​​w Europie i Wielkiej Brytanii nastąpił niewielki wzrost o 5% do 34% odsetka informatyków w przedziale wynagrodzeń od 55 000 do 75 000 USD w porównaniu z 2019. W Stanach Zjednoczonych odsetek respondentów z przedziału od 55 000 do 75 000 USD pozostał na poziomie 29%. Liczba ta pozostała taka sama, jak odsetek specjalistów IT w przedziale wynagrodzeń od 55 000 do 75 000 USD w badaniu Puppet z 2019 r.

Jednak Puppet odkrył, że odsetek amerykańskich informatyków w przedziale od 100 000 do 150 000 USD wzrósł z 16% w 2019 r. Do 22% w najnowszym badaniu. Dla porównania, wzrost wynagrodzeń w przedziale od 100 000 do 150 000 USD w 2019 r. Wyniósł zaledwie 1% do 11% europejskich i brytyjskich informatyków.

Respondenci pracujący w naukach przyrodniczych, farmacji i opiece zdrowotnej (LSPH) byli najlepiej zarabiającymi na świecie. W poprzednich latach najlepiej zarabiali praktycy i menedżerowie z sektora usług finansowych i technologii. W rzeczywistości 64% respondentów LSPH zarabia więcej niż 100 000 USD.

Za LSPH znalazła się branża usług finansowych, w której 53% respondentów zarobiło ponad 100 000 USD, podczas gdy ci z firm technologicznych osiągnęli wynik 45%.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Armored Core VI nie ma otwartego świata – dyrektor FromSoftware chciał odróżnić go od Elden Ring

Armored Core VI: Fires of Rubicon firmy FromSoftware i Bandai Namco Entertainment ma ukazać się latem tego roku – wielu fanów nie może...

YEYIAN ogłasza gamingowe komputery stacjonarne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti

YEYIAN Gaming, wiodący światowy projektant i producent innowacyjnych, gotowych komputerów do gier, urządzeń peryferyjnych i komponentów komputerowych, z radością ogłasza wprowadzenie na rynek...

SK hynix rozpoczyna masową produkcję najwyższej w branży 238-warstwowej pamięci 4D NAND

Firma SK hynix Inc. ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła masową produkcję swojej 238-warstwowej pamięci 4D NAND Flash, po opracowaniu w sierpniu 2022 r., oraz...
Advertisment