Program telewizyjny Halo nie może przestać zmuszać Master Chiefa do walki z ludźmi


Coraz bardziej staje się jasne, że Aureola Widowisko telewizyjne ma problem ze złoczyńcą. Może się to wydawać niemożliwe w przypadku serialu, który miał opowiadać o wrogiej rasie kosmitów prowadzonej przez kłamców wykorzystujących fanatyzm religijny, ale zamiast tego serial Nie mogę przestać skupiać się na ludzkich kłótniachdziwnie odsuwając podbijających galaktykę kosmitów na później zarówno dla bohaterów serialu, jak i widzów.

Mógłbym porozmawiać o tym, jak AureolaSkupianie się na ludziach jako na złoczyńcach stojących za każdym spiskiem obniża wartość jednej z niewielu fascynujących moralnych zawiłości tej powieści Gry i książki Halo – To dla czego Spartanie zostali zbudowani zasadniczo nieludzkie traktowanie rebeliantów, a następnie przypadkowo znalazło usprawiedliwienie w niespodziewanej inwazji obcych. Ale sprawiedliwiej i jeszcze bardziej potępiająco jest rozmawiać o tym wszystkim w Internecie Aureola Warunki programu telewizyjnego. A w tym kontekście po prostu nie mam, kurwa, pojęcia dlaczego w tym serialu są w ogóle kosmici najpierw.

Próbując podkreślić zło ludzkości, Aureola całkowicie zepchnął na bok Przymierze, zbaczając z kursu całe przedstawienie i dziko wirując w przestrzeń kosmiczną. Nawet wielka inwazja Przymierza na Reach w serialu to po prostu kolejny ludzki spisek, jeden z tysiąca sposobów, w jakie program telewizyjny chce udowodnić, że ludzcy biurokraci są źli, o czym wiedzieliśmy od pierwszych chwil pierwszego sezonu serialu.

Ale cały ten nacisk na grzechy ludzkości nasuwa krytyczne pytanie: prawie dwa pełne sezony Aureola, jaki dokładnie cel to próbuje osiągnąć? Siódmy odcinek drugiego sezonu, „Thermopylae”, wydaje się oferować próbę odpowiedzi na to pytanie, kiedy Makee (Charlie Murphy) błaga Szefa, aby przestał pomagać ludzkości, aby oboje mogli samodzielnie osiedlić się w Halo i uczynić z niego raj. zamiast pozwolić którejkolwiek ze stron użyć jej jako broni niszczącej cywilizację. Pomijając głupotę, jaką jest ta wersja Aureola będąc tak nieustannie kuszącym, by obsadzić Master Chiefa (Pablo Schreiber) w roli głównego bohatera krajowego dramatu, oświadczenie Makee wciąż pozostawia lukę w naszym rozumieniu tego, co robi ten serial. Jeśli chodzi o to, że „wojna czyni z nas wszystkich potwory”, to czy nie powinniśmy widzieć tego w równym stopniu zarówno w przypadku frakcji ludzi, jak i frakcji Przymierza? A co jeszcze ważniejsze, dlaczego nikt nie przyzna, że ​​Przymierze to pierwsi zagrozili wyginięciem i oparli cały swój galaktyczny podbój na kłamstwie Proroków o Wielkiej Podróży, która zabierze ich z galaktyki?

Reklama

Zdjęcie: Adrienn Szabo/Paramount Plus

W każdym odcinku jesteśmy świadkami pół tuzina scen, w których lekkomyślni i źli przywódcy ludzkości dokonują wyborów kształtujących cywilizację – w szczególności ciągłe machinacje admirała Margaret Parangosky (Shabana Azmi), jednej z najgorszych i najmniej fascynujących postaci w niedawnej pamięci telewizyjnej, dzięki z powodu jej konsekwentnie zaskakujących decyzji i pozornego braku strategii i komunikacji. (Mówiąc prościej: jest tutaj, aby zantagonizować każdą inną postać, nie mając własnej prawdziwej postaci.) Tymczasem widzimy stronę Przymierza tylko z punktu widzenia Makee i kryminalnie słabo rozwiniętego Arbitra. Jasne, słyszymy, jak mówią, że Prorocy mogą być pełni gówna i że Wielka Podróż może być kłamstwem, ale pozostaje całkowitą tajemnicą, dlaczego naprawdę przekonujące podobieństwo kosmity do skorumpowanych i kłamliwych władz Ziemi jest narysowane tak cienką linią . Być może wyraźniejsze narysowanie tych powiązań pomogłoby nam zrozumieć, dlaczego Master Chief walczył z większą liczbą ludzi Aureola sezon 2 niż ma Przymierze.

Pomimo tego, że chwilowy konflikt rzadko ma sens lub wydaje się dokądkolwiek prowadzić, nie powstrzymało to serialu przed wprowadzeniem większej liczby wątków fabularnych lub karmieniem fanów długoletnich seriali nowymi fragmentami rozpoznawalnej historii. Na przykład, ten najnowszy odcinek pozwolił nam w najbardziej znaczący sposób przyjrzeć się Forerunnerom, chociaż nie zostały one jeszcze nazwane. Wskazywało to także na kolejną frakcję obcych, która może wkrótce przybyć, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy ten wątek dokądkolwiek trafi.

Wszystkie te nowe wprowadzenia w niewielkim stopniu zmniejszają poczucie narracyjnej taniości, które otacza Aureola, Jednakże. W miarę pojawiania się coraz większej liczby pomysłów i fabuł, służy to jedynie podkreśleniu, jak mało to wszystko ma sensu. Jasne, wiemy, że Przymierze puka do frontowych drzwi ludzkości, ale nagłe odwrócenie uwagi każdej postaci w serialu, teraz zbiegające się z potrzebą uchwycenia „Aureoli”, jak ją ciągle nazywają, wydaje się, że pojawiło się znikąd. Co jest dość zdumiewającym wyczynem chaotycznego opowiadania historii, biorąc pod uwagę, że jest to przedmiot, od którego pochodzi nazwa całej serii.

Aureola sezon 2 jest teraz transmitowany na Paramount Plus. Finał sezonu zostanie wyemitowany w czwartek, 21 marca.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dziewięciu pracowników Google aresztowanych po protestach okupacyjnych dotyczących Projektu Nimbus

Dziewięciu pracowników Google, którzy zajmowali biura firmy w Nowym Jorku i Kalifornii, zostało aresztowanych we wtorek wieczorem po ośmiogodzinnym napadzie.Pracownicy protestowali przeciwko zaangażowaniu...

Wieloletni szef sterowników Linux Nouveau, Ben Skeggs, dołącza do firmy NVIDIA

Ben Skeggs, główny opiekun sterownika GPU NVIDIA o otwartym kodzie źródłowym dla jądra systemu Linux o nazwie Nouveau, dołączył do firmy NVIDIA. ...

NBA zakazuje Jontayowi Porterowi zawodnikowi Toronto Raptors prowadzenia zakładów sportowych online

NBA na stałe wykluczyła z ligi napastnika Toronto Raptors Jontaya Portera za naruszenie zasad hazardu – napisano w oświadczeniu w środę. Według...
Advertisment