Program niedrogiej łączności z czasów pandemii oficjalnie dobiega końca


The do 30 USD miesięcznej zniżki na łącze szerokopasmowe (do 75 $ dla tych na ziemiach plemiennych) pomógł 23 milionom gospodarstw domowych o niskich dochodach w każdym hrabstwie w USA mają dostęp do szybkiego Internetu w okresie, gdy połączenie to stało się ważniejsze niż kiedykolwiek, gdy firmy i szkoły zamknęły swoje drzwi. Federalna Komisja Łączności i gracze z branży tak zrobili ostrzegany od miesięcy że na program wkrótce zabraknie pieniędzy, chyba że Kongres znajdzie sposób na jego sfinansowanie, ale pieniądze nigdy się nie zmaterializowały.

„Bez działań Kongresu mających na celu przedłużenie finansowania programu milionom gospodarstw domowych grozi obecnie ryzyko utraty połączeń internetowych” – stwierdził Biały Dom w swoim przemówieniu. broszura informacyjna ogłaszająca ostatni dzień programu. „Prezydent Biden po raz kolejny wzywa Kongres do przedłużenia finansowania programu niedrogiej łączności, aby dziesiątki milionów Amerykanów mogły nadal mieć dostęp do tej niezbędnej korzyści”.

Biały Dom wezwał kilkunastu dostawców usług internetowych, w tym AT&T, Comcast, Spectrum i Verizon, którzy dobrowolnie zgodzili się oferować do końca roku plany za 30 dolarów lub mniej gospodarstwom domowym o niskich dochodach. Według Białego Domu zobowiązania te obejmą do 10 milionów gospodarstw domowych kwalifikujących się do programu niedrogiej łączności.

W list do przewodniczącej Senackiej Komisji Handlu Marii Cantwell (D-WA) w czwartek przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel powiedziała, że ​​w ankiecie 77 procent gospodarstw domowych objętych programem niedrogiej łączności wskazało, że zakończenie programu „zakłóciłoby ich usługi, zmuszając je do zmiany planów lub doprowadziłoby do całkowitej rezygnacji z usług internetowych”.

„Nie jest za późno, aby uratować największy w kraju program dostępności łączy szerokopasmowych”, Rosenworcel – napisano w piątek w notatce na stronie internetowej FCC. „AKP wywarła zbyt duży wpływ i ma zbyt duże wsparcie ze strony obu stron na Kapitolu i w całym kraju, aby po prostu mówić dalej i mówić, że było miło, dopóki trwało. Trwają ponadpartyjne wysiłki mające na celu zapewnienie większych środków dla AKP, a FCC jest gotowa wznowić program, gdy tylko zostaną zapewnione dodatkowe fundusze.

Ujawnienie: Comcast jest inwestorem w Vox Media, Krawędźspółkę-matkę.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment