Profile w Google TV są już dostępne — czym są i jak je dodać


Źródło: Pocketnow

Od momentu premiery Chromecast z Google TV nie otrzymał wielu funkcji i aktualizacji. Jednak dzisiaj wszystko się zmienia, ponieważ Google TV otrzymuje poważną i mile widzianą aktualizację w postaci profili użytkowników. Google ogłoszony że w zeszłym roku wprowadzi funkcję profili użytkowników, ale została opóźniona.

Firma ma teraz ogłoszony że wkrótce wdroży tę bardzo pożądaną funkcję profili użytkowników na wszystkich zgodnych urządzeniach Google TV. Z tego przewodnika dowiemy się więcej o profilach w Google TV, oferowanych przez nie korzyściach i sposobach ich tworzenia.

Czym są profile użytkowników w Google TV?

aplikacje telewizyjne na Androida Źródło: Wideo o Pocketnow

Dzięki nowej funkcji będziesz mógł stworzyć unikalny profil dla każdego w Twoim domu. Działa to tak samo, jak funkcja profili w usługach przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix i Amazon Prime, w których możesz tworzyć różnych użytkowników dla różnych osób. Dzięki temu mogą cieszyć się własną, spersonalizowaną przestrzenią i otrzymywać rekomendacje filmów na podstawie ich historii oglądania (i innych zainteresowań), a nie historii oglądania, którą wszyscy udostępniają. Istnieje wiele innych zalet profili w Google TV:

POCKETNOW WIDEO DNIA
 • Spersonalizowane rekomendacje: gdy oglądasz treści w Google TV, firma dowiaduje się więcej o Twoich zainteresowaniach, upodobaniach/nielubieniach, posiadanych subskrypcjach usług przesyłania strumieniowego itp. Na podstawie wielu czynników firma poleca programy telewizyjne i filmy. Dzięki profilom rekomendacje te są spersonalizowane, ponieważ Google będzie w stanie polecać treści na podstawie Twoich upodobań i niechęci, a nie całego gospodarstwa domowego.

 • Prywatna lista obserwowanych: Lista obserwowanych od Google to świetna funkcja, która pozwala przechowywać rzeczy, które chcesz oglądać w prosty i łatwo dostępny sposób. Dzięki profilom funkcja listy obserwowanych zostaje spersonalizowana. Każdy profil w Google TV ma własną listę obserwowanych, która jest oddzielona od list innych użytkowników w Twoim gospodarstwie domowym — nie musisz przewijać całej listy obserwowanych, aby przywołać program, który do niej dodałeś.

 • Reklama

  Spersonalizowany Asystent Google: ponieważ profil użytkownika jest powiązany z indywidualnym kontem Google, Asystent Google jest również spersonalizowany, co oznacza, że ​​otrzymasz odpowiedzi, których szukasz. Możesz na przykład zapytać Asystenta Google na telewizorze, “pokaż mi mój dzień”i zwróci odpowiedzi tylko dla tego konkretnego profilu.

Jak widać, posiadanie profili w Google TV ma wiele zalet. Firma twierdzi, że funkcja będzie wkrótce dostępna dla wszystkich. Ponadto, aby ułatwić życie swoim użytkownikom, Google mówi, że po utworzeniu nowego profilu nie będziesz musiał logować się do poszczególnych aplikacji. „Pobrane aplikacje i dane logowania do aplikacji będą używane we wszystkich profilach, więc nie będziesz musiał zaczynać od zera za każdym razem, gdy konfigurujesz nowy profil” mówi firma.

Jak stworzyć profil w Google TV?

Utworzenie nowego profilu użytkownika w Google TV jest bardzo łatwe i zajmuje tylko kilka kroków. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed dodaniem nowego profilu użytkownika do Google TV. W przeciwieństwie do Netflix i wielu innych usług przesyłania strumieniowego, w których możesz skonfigurować wszystkie profile pod jednym identyfikatorem e-mail, Google TV wymaga używania różnych identyfikatorów e-mail dla różnych profili. Firma twierdzi, że identyfikator e-mail każdego profilu użytkownika powinien być unikalny. Wszystkie oglądane multimedia będą synchronizowane na wszystkich urządzeniach, na których jesteś zalogowany.

 1. Naciśnij ikonę „Dom” na pilocie Google TV.
 2. Gdy znajdziesz się na ekranie głównym, wybierz swoje zdjęcie profilowe lub inicjał znajdujący się w prawym górnym rogu.
 3. Kliknij swoje imię, a następnie wybierz + Dodaj konto.
 4. Następnie wybierz Dodaj konto i zaloguj się na konto Google, które chcesz dodać.
 5. Google TV zada teraz kilka pytań, na przykład o to, z jakich usług przesyłania strumieniowego korzystasz i jakie programy oglądałeś. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację profilu.

Jak usunąć profil z Google TV?

Usunięcie profilu użytkownika z Google TV jest tak proste, jak jego utworzenie. Aby usunąć profil użytkownika z Google TV, wykonaj następujące czynności:

 1. Na ekranie głównym wybierz swoje zdjęcie profilowe lub inicjał znajdujący się w prawym górnym rogu.
 2. Teraz wybierz Ustawienia.
 3. W ustawieniach wybierz Konta i logowanie. Powinieneś być w stanie zauważyć profil, który chcesz usunąć w tej sekcji.
 4. Wybierz profil, który chcesz usunąć, a następnie Usuń > Usuń konto.

Jeśli nie możesz usunąć profilu w Google TV, możesz to zrobić również przez internet. Przejdź do Twoje urządzenia na smartfonie lub komputerze, wybierz urządzenie z Google TV, które chcesz usunąć, a następnie wybierz Wyloguj się.

Profile użytkowników to przydatne narzędzie, które pozwala zachować prywatność rekomendacji, historii oglądania i spersonalizowanych treści. Mimo że Google ogłosił tę funkcję już w 2021 roku, firma wprowadza ją teraz. Google twierdzi, że funkcja powinna być dostępna na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach Google TV, w tym telewizorach Chromecast do TCL, w ciągu „następnych kilku tygodni”.

Chromecast z obrazem pudełka produktu Google TV

Chromecast z Google TV

Chromecast z Google TV to najnowsze urządzenie do przesyłania strumieniowego od giganta z Mountain View. Ma zupełnie nowy Android TV z interfejsem Google TV, znacznie ulepszone wrażenia, obsługę Dolby Vision i Dolby Atmos, a teraz jest również wyposażony w pilota.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!