Produkcja iPhone’a 15 Pro Max kosztuje Apple o 8% więcej


Firma Counterpoint Research opublikowała dziś nowy raport na temat kosztów „mieszanego zestawienia materiałów”, czyli BoM, dla iPhone’a 15 Pro Max firmy Apple. Z tego raportu wynika, ile kosztuje Apple wyprodukowanie każdego egzemplarza iPhone’a i według niego tegoroczny, high-endowy model kosztuje Apple o 8% więcej niż iPhone 14 Pro Max.

Wyprodukowanie iPhone’a 15 Pro Max kosztuje 502 dolarów

Z raportu wynika, że ​​Apple wydało około 502 dolarów na stworzenie podstawowego modelu iPhone’a 15 Pro Max z 256 GB pamięci. To o 37,7 dolara (lub 8%) więcej niż koszt BoM 256-gigabajtowego iPhone’a 14 Pro Max w momencie jego premiery w zeszłym roku. Dla porównania Koszt BoM 14 Pro Max był tylko o 3% droższy od 13 Pro Max.

Ale co dokładnie sprawia, że ​​iPhone 15 Pro Max jest droższy od swoich poprzedników? W skrócie 3-nanometrowy chip A17 Pro, nowy obiektyw tetrapryzmowy z 5-krotnym zoomem optycznym i tytanowa ramka.

A17 Pro to pierwszy chip zbudowany w technologii procesowej 3 nanometrów, dzięki czemu jest mocniejszy i energooszczędny. Oczekiwano, że TSMC dostarczy pierwsze 3 nanometrowe chipy dopiero w 2024 r. Mimo to Apple osiągnął ekskluzywną umowę z producentem półprzewodników, aby zdobądź w tym roku nowe 3-nanometrowe chipy dla iPhone’a 15 Pro.

To jednak sprawia, że ​​chip A17 Pro kosztuje o 30 dolarów więcej niż A16 Bionic używany w iPhonie 14 Pro, a teraz w zwykłym iPhonie 15.

Reklama

iPhone 15 Pro Max to jedyny model w tegorocznej ofercie wyposażony w nowy teleobiektyw umożliwiający 5-krotny zoom optyczny przy użyciu zaawansowanego systemu tetrapryzmatu. Jak można się spodziewać, kosztuje on również znacznie więcej niż zwykły teleobiektyw. Mówiąc dokładniej, o 25,1 dolara więcej niż obiektyw zmiennoogniskowy w iPhonie 14 Pro Max.

Wymiana ramy ze stali nierdzewnej na nową tytanową również kosztowała Apple więcej pieniędzy. Firma Counterpoint Research zauważa, że ​​nowy stop tytanu kosztuje o 7 dolarów więcej niż poprzedni. Jednocześnie Apple zaoszczędził trochę pieniędzy na pamięci RAM, pamięci flash NAND i wyświetlaczu, ponieważ w tym roku komponenty te stały się tańsze.

iPhone’a 15 Pro

Najbardziej dochodowy iPhone

Co ciekawe, pomimo wzrostu kosztów produkcji i bycia najdroższym iPhonem w historii, iPhone 15 Pro Max nadal jest modelem o najwyższej marży w tegorocznej ofercie. Warto zauważyć, że Apple zdecydowało się wyeliminować wersję 128 GB, podnosząc cenę początkową do 1199 dolarów za wersję 256 GB.

W raporcie wskazano również, że Apple osiągnął poziom „znaczącej kontroli” nad projektem swoich produktów, skalowalnością, kosztami i zyskami, jakiego nie ma wiele innych firm. Należy jednak pamiętać, że raport nie uwzględnia kosztów badań i rozwoju oraz kosztów wysyłki.

Pełny raport można znaleźć na stronie Strona internetowa badań kontrapunktu.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment