Produkcja iPada w Indiach prawdopodobnie rozpocznie się wkrótce, gdy Apple otrzyma umowę podatkową


iPada produkcja w Indie prawdopodobnie rozpocznie się wkrótce po tym, jak Apple w dużej mierze odniósł sukces w staraniach o większe zachęty finansowe od rządu. Firma z Cupertino odrzuciła poprzednią ofertę, twierdząc, że nie wystarczy ona na pokrycie kosztów montażu tam iPada.

Chociaż zachęty rządowe są dostępne dla każdego producenta, zostały zaprojektowane z Apple jako głównym celem…

Wcześniejsze negocjacje w sprawie montażu iPhone’a

Indie od dawna mają ambicje, by stać się globalnym centrum produkcyjnym, z szeregiem zachęt finansowych i innych wprowadzonych pod szyldem Made in India.

Doprowadziło to do długich negocjacji między rządem Indii a Apple w sprawie charakteru i skali zachęt, sięga co najmniej 2016 r. Otwarcie sklepów Apple Store w Indiach było główną kartą przetargową po stronie rządu, który wstrzymywał pozwolenie na otwieranie sklepów detalicznych do czasu osiągnięcia lokalnych celów produkcyjnych. Dopiero w tym roku otwarto pierwsze indyjskie sklepy Apple Store.

Rząd odrzucił większość żądań Apple, ale firma z Cupertino spełniła swoje żądania Montaż iPhone’a SE w krajupocząwszy od 2017 r.

Reklama

Producent iPhone’a w końcu dostał jedną z ulg podatkowych szukała: możliwości importowania komponentów iPhone’a do kraju bez płacenia za nie żadnych podatków importowych.

Apple nadal szukał zachęt do zwiększania udziału iPhone’ów produkowanych w Indiach, a następnie rząd ogłosił program mający na celu nagradzanie producentów smartfonów za zwiększenie wolumenu produkcji. Te zachęty były o wartości od 4% do 6% wartości telefonów w zależności od wolumenu.

Szybki wzrost produkcji iPhone’ów w Indiach

Następnie Apple radykalnie zwiększył liczbę modeli iPhone’a produkowanych w Indiach, w tym najnowszy model iPhone’a 14 w 2022 roku. W tym roku montaż iPhone’a 15 oczekuje się, że rozpoczną się jednocześnie zarówno w Chinach, jak i Indiach.

Sugerował to raport z zeszłego roku jedna czwarta wszystkich iPhone’ów może być wyprodukowana w Indiach do 2025 rokua kolejny w tym roku poszedł jeszcze dalej, wskazując, że Indie mogą odpowiadać 50% światowej produkcji iPhone’ów do 2027 roku.

Tylko w tym tygodniu Foxconn przełamał grunt nowe fabryki iPhone’ów w Indiachgdzie mają powstać również AirPods.

Kolejnym celem jest produkcja iPada w Indiach

Po iPhonie rząd Indii zwrócił uwagę na zachęty do produkcji tabletów i laptopów, a Apple ponownie stał się głównym celem.

Znów od kilku lat trwają negocjacje, aw 2021 roku rząd Indii ogłosił bardzo podobną ofertę „cashback”. jak to miało miejsce w przypadku smartfonów. Ten jednak był mniej hojny.

Indie zatwierdziły w środę plan o wartości 73,5 miliarda rupii (1,02 miliarda dolarów) mający na celu zwiększenie lokalnej produkcji i eksportu produktów IT, takich jak laptopy, tablety, komputery osobiste i serwery, powiedział minister technologii […]

Zapewnia producentom zwrot gotówki w wysokości od 1% do 4% dodatkowej sprzedaży towarów wytwarzanych lokalnie w ciągu czterech lat, z rokiem bazowym 2019-2020.

Apple poprosiło o prawie trzykrotne zwiększenie puli nagród, do 200 miliardów rupii.

Zwiększono zachęty dla tabletów i laptopów

Bloomberga informuje, że Apple odniósł w większości sukces, a rząd zgodził się na wzrost do 170 miliardów rupii, co odpowiada 2 miliardom dolarów.

Indie przedstawiają plan zachęt finansowych o wartości 170 miliardów rupii (2 miliardy dolarów), aby przyciągnąć producentów laptopów, tabletów i innego sprzętu do kraju Azji Południowej, ponieważ firmy chcą zdywersyfikować łańcuchy dostaw poza Chinami.

Premier Narendra Modi wykorzystuje wczesne sukcesy lokalnych operacji montażowych Apple Inc. — które pomogły tej amerykańskiej firmie wyprodukować około 7% globalnej produkcji iPhone’ów — aby zaprezentować kraj jako realne globalne centrum produkcyjne. New Delhi chce sprowadzić więcej produkcji technologicznej do Indii po wojnie handlowej Chin z USA, a surowe zasady Covid skłoniły firmy do rozważenia innych opcji.

Ujęcie 9to5Mac

Apple oczywiście musi zmniejszyć swoją zależność od Chin jako centrum produkcyjnego, a Indie są postrzegane jako kraj o największym potencjale przeniesienia mocy produkcyjnych na dużą skalę.

Jednak podczas gdy Apple potrzebuje Indii, Indie również potrzebują Apple. Firma zapewnia bezpośrednio wiele miejsc pracy i wpływów z podatków do kraju, ale prawdopodobnie zachęci także innych gigantów technologicznych do pójścia w jej ślady. Z tego powodu Apple był w stanie twardo targować się o zachęty.

Przy tej znacznie większej transakcji na stole wydaje się teraz całkiem bezpiecznym zakładem, że produkcja iPada w Indiach rozpocznie się w niezbyt odległej przyszłości.

Zdjęcie: Daniela Romera/Nierozpryskiwany

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment