Procesory Intel Core 14. generacji wprowadzane na rynek najlepiej współpracują z płytami głównymi MSI Z790 MAXMSI ogłasza dziś zupełnie nowe procesory Intel Core 14. generacji, które będą najlepiej współpracować z niedawno wprowadzonymi na rynek płytami głównymi MSI Z790 MAX MEG, MPG, MAG i PRO. Płyty główne MSI Z790 MAX w połączeniu z procesorami Intel Core 14. generacji są tutaj, aby odnieść sukces dzięki bardziej wydajnym przetwarzaniom dzięki procesorom ostatniej generacji. Jako wiodący na świecie producent płyt głównych, płyty główne Z790 MAX firmy MSI mają projektować i zapewniać najlepszą wydajność graczom, twórcom i wszystkim użytkownikom.

Procesory Intel Core 14. generacji są nadal zbudowane w oparciu o technologię procesową architektury hybrydowej „Intel 7”, ale po raz pierwszy w procesorach Intel Core 14. generacji najbardziej wydajne procesory i9-14900K mogą osiągnąć prędkość do 6 GHz dzięki technologii Intel Thermal Zwiększenie prędkości. To odświeżenie procesora koncentruje się również na procesorze Intel Core i7-14700K, ponieważ zwiększa dodatkowe 4 rdzenie elektroniczne, co pomoże zwiększyć niektóre obciążenia wielowątkowe, a także zwiększyć pamięć podręczną L3 we wszystkich procesorach. W momencie premiery dostępnych będzie sześć modeli, a mianowicie Intel Core i9-14900K, i9-14900KF, i7-14700K, i7-14700KF, i5-14600K i i5-14600KF.

Cechy produktu MSI Z790 MAX

Zacznijmy od kilku głównych funkcji produktów, jakie oferują płyty główne MSI z serii Z790 MAX, na przykład Wi-Fi 7 zostało wprowadzone dla rozwiązań bezprzewodowych nowej generacji. Wi-Fi 7 podwaja prędkość sieci bezprzewodowej w porównaniu do Wi-Fi 6E. Może zwiększyć swoje teoretyczne prędkości do 5,8 Gb/s i podwoić przepustowość ze 160 MHz do 320 MHz, co umożliwi urządzeniom wyposażonym w Wi-Fi 7 jednoczesne wysyłanie i odbieranie danych na różnych kanałach bezprzewodowych bez żadnych wąskich gardeł. Wi-Fi 7 poprawia QAM (kwadraturowa modulacja amplitudy) z 1024-QAM do 4096-QAM, aby pomóc zwiększyć szczytową szybkość transmisji i zwiększyć przepustowość sieci. Wszystkie płyty główne MSI Z790 MAX Series obsługują najwyższe standardy Wi-Fi 7, które zapewnią użytkownikom prawdziwą łączność bezprzewodową bez żadnych kompromisów.

Ponieważ dyski SSD M.2 są coraz powszechniej stosowane, wszystkie płyty główne MSI Z790 MAX Gaming będą teraz w pełni obsługiwać prędkości gniazd M.2 i PCIe Gen 5. Przy tak dużych i niesamowitych prędkościach chłodzenie dysku SSD M.2 jest tak samo istotne, jak w przypadku wysokiej klasy płyt głównych, takich jak MEG Z790 GODLIKE MAX i ACE MAX, oba posiadają opatentowany przez MSI system Screwless with Magnetic M.2 Shield Frozr. Pozostała część gamingowego modelu będzie nadal wyposażona w opatentowaną przez MSI bezśrubową osłonę M.2 Shield Frozr i klips EZ M.2 ułatwiający instalację.

Dostępna jest również zupełnie nowa karta rozszerzeń USB 4.0 PD100W, która została zaprezentowana podczas targów Computex 2023 i będzie dostępna pod koniec października w pakiecie z MPG Z790 CARBON MAX WIFI. Karta rozszerzeń USB 4.0 PD100W wykorzystuje interfejs PCIe 4.0 x4, oferując dwa porty USB 4.0 i dwa porty DP 1.4. USB 4.0 nie tylko zapewnia szybką łączność z szybkością do 40 Gb/s, ale także obsługuje maksymalnie 100 W zasilania z kompatybilnymi urządzeniami.

Aby przygotować się na nowe procesory Intel Core 14. generacji, BIOS poprzednich płyt głównych MSI z serii 600 i 700 będzie gotowy do pobrania w chwili premiery. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o płytach głównych MSI z serii Z790 MAX.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment