Procesory do komputerów stacjonarnych Intel 11.generacji Rocket Lake-S są dostępne z dużymi ulepszeniami


Intel właśnie uruchomiona jego Procesory Rocket Lake-S 11. generacji które obejmują nowe jednostki SKU dla procesorów Core i9, Core i7 oraz Core i5. Najnowsze oferty Intela są oparte na nowej architekturze Cypress Cove, chociaż proces produkcyjny nadal trwa 14 nm. Kluczowe ulepszenia obejmują szczytowa częstotliwość doładowania na imponującym poziomie 5,3 GHz, 19% poprawa instrukcji na cykl, nowa grafika Gen12 Iris Xe oferująca 50% wyższą wydajność grafiki w porównaniu z jego odpowiednikiem z procesorem Intel dziesiątej generacji i 20 liniami PCIe Gen 4.

Przynoszą również procesory 11. generacji Rocket Lake-S Intel obsługa szybszej pamięci DDR4 3200 MHz do stołu, wraz ze zintegrowanym złączem USB 3.2 Gen 2 × 2 dla szybszego transferu. Inne kluczowe aktualizacje obejmują dyskretne Wi-Fi 6E (3 razy szybsze połączenie i 40% wyższa szczytowa szybkość transmisji danych), i nowe funkcje przetaktowywania (Intel Performance Maximizer, Intel Extreme Tuning Utility, Intel Extreme Memory Profile). Ponadto oferują ulepszone funkcje HDMI 2.0, pozwalając użytkownikom obsługuj do trzech paneli 4K jednocześnie (lub parę ekranów 5K) przy częstotliwości odświeżania 60 Hz.

Rodzina Intel Core i5 i i7 11. generacji

Teraz, przechodząc do procesorów, plik Core i9-11900K znajduje się na szczycie łańcucha pokarmowego, pakując 8 rdzeni i oferując zwiększoną częstotliwość 5,3 GHz. Napędzany razem z układem Intel UHD Graphics 750 opartym na konstrukcji Xe, kosztuje 539 USD. Cięcie poniżej to rodzina Core i7 z 8-rdzeniowym procesorem i7-11700K, który oferuje szczytową częstotliwość 5,0 GHz. Intel oczywiście skupia się na segmencie gier i chciałby pokonać Najnowsze procesory AMD z serii Ryzen 5000 na surowych wynikach pojedynczego rdzenia i danych dotyczących przetaktowywania.

Rodzina Intel Core i5 11. generacji

Jeśli chodzi o serię Core i5, ta ma najbardziej zróżnicowany zestaw opcji, chociaż zmniejsza liczbę rdzeni do 6. Na szczycie znajduje się Core i5-11600K, który zapewnia częstotliwość doładowania turbo 4,9 GHz. Rodzina Core i5 zaczyna się od 182 USD i dochodzi do 262 USD. Plik nowy procesor Intel Rocket Lake-S 11. generacji do komputerów stacjonarnych i zgodne płyty główne są dostępne od dziś.
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz przedstawiania najnowszych wiadomości, przejrzałem mój sprawiedliwy udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach na YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wszystkie Spider-Women Madame Web mają całkowicie szalone historie

Pani Web'S słabe początkowe wyniki w kasie sugeruje, że niewiele osób chce go zobaczyć w teatrze, nie mówiąc już o mówieniu...

Recenzja Pacific Drive: nowy, genialny rodzaj gry o przetrwaniu

Już grałem wersja poglądowa Napęd Pacyfiku, czułem się pewnie, przechodząc do mojej rozgrywki na potrzeby tej recenzji. W ciągu tych...

Przewoźnik twierdzi, że awaria AT&T została całkowicie usunięta

Po całodniowej przerwie AT&T oficjalnie przywróciła usługi wszystkim swoim klientom. Powszechna awaria pozostawiła klientów AT&T w całych Stanach Zjednoczonych bez usług. ...
Advertisment