Problemy z dostawami chipów Qualcomm mają trafić do flagowego segmentu telefonów


Wygląda na to, że ogromny globalny niedobór półprzewodników w końcu uderzy w branżę smartfonów z pełną mocą, a największą nazwą, która odczuje ciepło, jest Qualcomm. Zgodnie z a Reuters raport, Qualcomm ma trudności z zaspokojeniem popytu na swoje mobilne procesory, zwłaszcza flagowy Snapdragon 888 SoC który obsługuje niektóre głośne telefony, takie jak seria Samsung Galaxy S21.

W segmencie flagowym – napędzanym przez Snapdragon 888 SoC – sprawy się rozciągają

Jednak problemy Qualcomm przeplatają się również z Samsungiem, ponieważ dział produkcji chipów koreańskiego giganta elektronicznego jest odpowiedzialny za dostarczanie kilku kluczowych części firmie Qualcomm. Plus, proces produkcji w 5 nm, na którym opiera się Snapdragon 888, ma własne ograniczenia skalowalności. Dodatkowo fabryka Samsunga w Teksasie, która produkuje komponenty, takie jak nadajniki-odbiorniki częstotliwości dla Qualcomm, została ostatnio dotknięta awarią spowodowaną burzami śnieżnymi w regionie.

Czynnik HUAWEI

Innym powodem, dla którego popyt na chipy Qualcomm nagle gwałtownie wzrósł, są nieszczęścia HUAWEI. Ponieważ coraz więcej osób odchodzi od smartfonów HUAWEI – ponieważ nie oferują one już dostępu do podstawowych usług Google, takich jak Gmail, Mapy i Sklepy Play – zapotrzebowanie na telefony z Androidem wyposażone w chipy Qualcomm wzrosło. A to dlatego, że firma HUAWEI wyposażyła wiele swoich telefonów, zwłaszcza flagowe, we własną rodzinę procesorów HiSilicon Kirin.

Qualcomm ma na celu poprawę wrażeń słuchowych dzięki technologii Snapdragon Sound

Ponieważ HUAWEI traci urok wśród kupujących, wzrósł popyt na telefony z chipami Qualcomm

Reklama

A teraz, gdy te telefony nie są już atrakcyjną opcją dla wielu kupujących, popyt na telefony napędzane chipami Qualcomm (i MediaTek) nagle gwałtownie wzrósł.. W segmencie high-end to bezpośrednio obciążyło dostawę Snapdragon 888 SoC, który zasila flagowce Samsunga i innych chińskich marek, takich jak OPPO i Xiaomi, z których wszystkie próbują wypełnić pustkę pozostawioną przez HUAWEI.

Winny jest również ściśle powiązany łańcuch dostaw

Qualcomm Snapdragon 888

Nowy dyrektor generalny Qualcomm, Christiano Amon Niedawno powiedział inwestorom, że popyt na przetwórców przewyższa podaż. Jednak, niedobór nie jest zależny od jednego czynnika, ale od całej branży półprzewodników jako całości, w której niedobór jednego składnika zaburza równowagę – wynik ściśle zintegrowanego globalnego łańcucha dostaw.

Nowy modem Snapdragon X65 5G firmy Qualcomm zapewnia obietnicę prędkości Internetu 10 Gb / s

Niedobór kilku komponentów powoduje zaburzenia w całej branży

Na przykład procesory Qualcomm wykorzystują chipy do zarządzania energią, ale z powodu niedoboru firma przenosi zapasy tych chipów na produkcję swojego flagowego Snapdragona 888 SoC. Chociaż strategia jest rozsądna z finansowego punktu widzenia, wpłynęła negatywnie na produkcję procesorów do smartfonów z niższej i średniej półki firmy Qualcomm.

Jednak, sytuacja może się nie poprawić w najbliższej przyszłości. A to dlatego, że niedobór półprzewodników również wywołał panikę podczas zakupów, a ceny również poszybowały w górę. dla niektórych komponentów. A biorąc pod uwagę to, jak łańcuch dostaw reaguje na takie nierówne zmiany, cała branża – w tym domena smartfonów – będzie musiała poradzić sobie z niedoborem.

Sprawdź Galaxy S21 w Samsungu

Sprawdź Galaxy Z Fold2 w Samsungu
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz najnowszych wiadomości, przejrzałem mój spory udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...

Intel identyfikuje główną przyczynę problemów ze stabilnością jeziora Raptor w wadliwym algorytmie mikrokodu eTVB

Firma Intel zidentyfikowała główną przyczynę problemów ze stabilnością obserwowanych w niektórych wysokiej klasy modelach procesorów Core „Raptor Lake” 13. i 14. generacji, które...
Advertisment