Próba oszustwa w App Store o wartości 7 miliardów dolarów zablokowana przez Apple


Jabłko kontynuuje ofensywę PR mającą na celu promocję urzędnika Sklep z aplikacjami jako najbezpieczniejsze miejsce do kupowania aplikacji na iPhone’a antymonopolowe przypadków zmusiło ją do otwarcia swojej platformy na konkurencję. Stwierdził, że zablokował próby oszustw w App Store na kwotę ponad 7 miliardów dolarów.

Firma twierdzi, że „potencjalnie oszukańcze transakcje” zostały wykryte i zablokowane w ciągu czterech lat od 2020 do 2023 roku…

Apple musi stawić czoła konkurencji zarówno w USA, jak i w Europie

Apple stoi w obliczu nowej konkurencji w zakresie sprzedaży aplikacji i zakupów w aplikacjach dzięki połączeniu orzeczenia sądu w USA i nowych przepisów w Europie.

W USA programiści mogą teraz kierować użytkowników do witryn zewnętrznych w celu zakupu subskrypcji i treści w aplikacji. Apple jest obecnie nadal pobierają od nich prowizję w wysokości 27%. jednak w przypadku sprzedaży dokonywanej poza App Store sędzia nie wydaje się tym szczególnie zachwycony!

Jednak w Europie Apple jest zobowiązane do zezwolenia na sklepy z aplikacjami innych firm z kontrowersyjnym drobnym drukiem, którego legalność jest przedmiotem badania.

Reklama

Zablokowano próbę oszustwa na kwotę 7 miliardów dolarów w App Store

Apple stwierdziło, że w ostatnich latach wzrosła zarówno skala, jak i stopień zaawansowania zagrożeń cyfrowych, w związku z czym firma Apple zareagowała, korzystając z coraz większej gamy narzędzi do eliminacji złych aktorów.

Jak opublikowano w opublikowanej dzisiaj czwartej corocznej analizie dotyczącej zapobiegania oszustwom, firma Apple ustaliła, że ​​w 2023 r. odrzuciła ponad 1,7 miliona zgłoszeń aplikacji ze względu na niespełnianie rygorystycznych standardów App Store w zakresie prywatności, bezpieczeństwa i treści. Ponadto ciągłe wysiłki firmy Apple mające na celu powstrzymanie i ograniczenie oszustw w App Store doprowadziły do ​​zamknięcia prawie 374 milionów kont programistów i klientów oraz usunięcia blisko 152 milionów ocen i recenzji w związku z obawami dotyczącymi oszustw […]

W latach 2020–2023 Apple zapobiegło łącznie ponad 7 miliardom dolarów w potencjalnie fałszywych transakcjach, w tym ponad 1,8 miliarda dolarów w samym 2023 roku. W tym samym okresie Apple zablokował ponowne transakcje w przypadku ponad 14 milionów skradzionych kart kredytowych i ponad 3,3 miliona kont.

Mówi, że przede wszystkim lepiej zapobiega tworzeniu potencjalnie fałszywych kont programistów.

Zamknięte konta klientów składały się głównie z botów stworzonych w celu spamowania aplikacji i tworzenia fałszywych recenzji.

Każda osoba recenzuje 50 aplikacji dziennie

Firma podała również pewne informacje na temat tego, w jaki sposób niektóre wielomilionowe aplikacje oszukańcze Nadal przejść przez recenzję aplikacji, ujawniając, że ma zespół składający się z około 500 osób, który sprawdza średnio 132 500 aplikacji tygodniowo. Oznaczałoby to, że każda osoba recenzuje około 50 aplikacji dziennie.

Kontrole oszustw związanych z kartami

Apple twierdzi, że do wykrywania oszustw związanych z kartami wykorzystuje połączenie kontroli przeprowadzanych ręcznie i automatycznie.

Gdy konsumenci korzystają z Apple Pay do dokonywania zakupów online lub w aplikacji, karty z pewnymi ulepszonymi zabezpieczeniami przed oszustwami umożliwią urządzeniu konsumenta ocenę informacji — takich jak identyfikator Apple ID, urządzenie i lokalizacja, jeśli mają włączone usługi lokalizacyjne dla Portfela — w celu opracowania ocen zapobiegania oszustwom na urządzeniu.

Apple wykorzystuje także połączenie zaawansowanej technologii i weryfikacji ręcznej, aby wykryć, kiedy skradziona karta kredytowa jest wykorzystywana do nielegalnych celów. Tylko w 2023 r. Apple zapobiegł użyciu ponad 3,5 miliona skradzionych kart kredytowych do dokonywania nieuczciwych zakupów i ponownie zakazał dokonywania transakcji na ponad 1,1 miliona kontach.

Obraz: Jabłko i 9to5Mac

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment