Prezydent Trump ma teraz profil rywala TikTok, Trillera


Prezydent Donald Trump dołączył do Trillera, rywala aplikacji do udostępniania wideo TikTok, której chce zakazać w USA. Po raz pierwszy zauważył New York Times reporter Taylor Lorenz, Konto Trump’a Trumpa (@donaldjtrump) ma około 3500 obserwujących, a jego film wprowadzający ma ponad 590 000 wyświetleń.

Film wprowadzający zawiera klipy z prezydentem i nagrania audio, na których mówi: „Jestem specjalistą w dziedzinie technologii” i „nikt nie może tego zrobić tak jak ja”. Pozostałe dwa filmy na koncie w sobotę po południu to klip przedstawiający prezydenta wygłaszającego krótkie przemówienie, w którym mówi „Joe Biden nie ma pojęcia”, oraz kolejny klip kpiący z domniemanego kandydata na prezydenta Demokratów.

W ciągu ostatnich kilku tygodni, gdy administracja Trumpa kontynuowała nacisk na TikTok w USA, Triller jest jedną z kilku podobnych aplikacji, w których odnotowano gwałtowny wzrost liczby użytkowników, z ponad 700 000 pobrań w ostatnim miesiącu. TikTok powiedział w kwietniu, że osiągnął 2 miliardy pobrań na całym świecie, z 315 milionów pobrań w pierwszym kwartale samego roku 2020.

Triller został uruchomiony dwa lata przed TikTok, w 2015 roku i współwłaściciel Ryan Kavanaugh powiedział CNBC że firma postrzega siebie jako „wersję dla dorosłych” TikTok, z treściami, które są „trochę bardziej ryzykowne”.

W piątek, Prezydent Trump wydał rozkaz wykonawczy dając ByteDance 90 dni na sprzedaż lub wydzielenie biznesu TikTok w USA. Firma macierzysta TikTok, ByteDance, ma siedzibę w Chinach, a Trump zasugerowała administracja że firma może dzielić się informacjami o Amerykanach z rządem Chin, czemu firma zaprzeczyła. Wcześniej w tym miesiącu prezydent wydał dekret wykonawczy to by się zablokowało wszystkie amerykańskie transakcje z ByteDance w celu „zajęcia się narodowym stanem wyjątkowym w odniesieniu do łańcucha dostaw technologii informacyjnych i komunikacyjnych”.

Microsoft prowadził rozmowy nabyć TikTok – umowa, którą nazwał współzałożyciel Bill Gates „zatruty kielich” – i sugerowano raporty z zeszłego tygodnia Prawdopodobnie Twitter był zainteresowany. Microsoft powiedział, że oczekuje zakończenia dyskusji „nie później niż 15 września 2020 r.”

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Insta360 Flow to gimbal do telefonu ze wszystkimi dodatkami

Insta360 wkracza na rynek gimbali smartfonów z urządzeniem, które ma ułatwić filmowanie gładkich, ustabilizowanych i dobrze wykadrowanych filmów za pomocą aparatu w smartfonie....

Focus Entertainment i Deck13 potwierdzają, że Atlas Fallen jest opóźniony, przesunięty na sierpień

Drodzy gracze - dziękujemy za ogromne wsparcie, jakie otrzymaliśmy do tej pory w grze Atlas Fallen! Od waszych entuzjastycznych komentarzy na temat...

Wypożyczanie e-książek z bibliotek będzie wymagało Libby; OverDrive przeszedł na emeryturę

Jeśli obecnie korzystasz z aplikacji OverDrive podczas wypożyczania e-booków z bibliotek, musisz się na nią przełączyć Libby od 1 maja. Firma po raz...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!