Prezydent Biden przesyła wyrazy poparcia do związku Amazon w Bessemer w Alabamie


W niedzielę wieczorem prezydent Joe Biden zwolnił przesłanie poparcia dla uzwiązkowienia pracowników Amazon w Alabamie, jednocześnie surowo potępiając antyzwiązkowe wysiłki pracodawców. Wiadomość pojawia się w trakcie spornych wyborów związkowych w magazynie Amazona w Bessemer. I chociaż Biden powstrzymał się od wyraźnego poparcia dla raczkującego związku Bessemer, był bardzo entuzjastycznie nastawiony do korzyści wynikających z rokowań zbiorowych.

„Podczas mojej kampanii jasno powiedziałem, że moją polityką będzie wspieranie organizowania się związków zawodowych i prawa do rokowań zbiorowych” – powiedział Biden w oświadczeniu. „Dotrzymuję tej obietnicy”.

Rzadko zdarza się, aby siedzący prezydent publicznie popierał dążenie do związków zawodowych, a oświadczenie jest ostrożne, aby nie kierować pracowników do głosowania za związkami, ponieważ takie oświadczenia mogą naruszać prawo pracy. Biden nigdy nie wymienia Amazona bezpośrednio w oświadczeniu, chociaż bezpośrednio wymienia pracowników magazynu w Alabamie. Potępia także wysiłki antyzwiązkowe w sposób, który wielu uzna za skierowany przeciwko firmie.

„Nie powinno być zastraszania” – mówi Biden w filmie – „bez przymusu, bez gróźb, bez propagandy antyzwiązkowej”.

Oświadczenie pochwalił Związek Handlu Detalicznego, Hurtowego i Domów Towarowych (RWDSU), który jest organizatorem zakładu Bessemer. „Jak podkreśla prezydent Biden, najlepszym sposobem ochrony siebie i swoich rodzin ludzi pracy jest zrzeszanie się w związki” – powiedział prezes RWDSU Stuart Appelbaum w oświadczeniu. „I dlatego tak wiele pracujących kobiet i mężczyzn walczy o związek w zakładzie Amazon w Bessemer w Alabamie”.

Reklama

Amazon był agresywny w swoich wysiłkach, aby zapobiec uzwiązkowieniu magazynu, zalewając pracowników Alabamy z wiadomościami tekstowymi i plakatami roboczymi ostrzegającymi o negatywnych skutkach zrzeszania się. W zeszłym tygodniu pracownicy zauważyli antyzwiązkowe reklamy wyświetlane na należącym do Amazona Twitchu, chociaż Twitch wycofał reklamy gdy ich istnienie zostało podane do wiadomości publicznej. W innym przypadku, Amazon współpracował z urzędnikami hrabstwa, aby zmienić czas na sygnalizacji świetlnej w pobliżu magazynu, co utrudniło organizatorom kontakt z pracownikami opuszczającymi plac budowy.

W niektórych przypadkach wysiłki te wywołały reakcję na firmę. W zeszłym tygodniu wiceprezes firmy Amazon nadzorujący prawo pracy i prawo pracy nagle zrezygnował z American Constitution Society, liberalnej grupy prawniczej, która niedawno mianowała go na trzyletnią kadencję. Miała koalicja członków wezwał do rezygnacji w grudniu, cytując odpowiedź Amazona na strajk w magazynie Staten Island ostatni rok.

Amazon nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Generator wideo AI Runway’a został przeszkolony na podstawie tysięcy zeskrobanych filmów z YouTube’a

Według Runway, firma szkoliła swój generator tekstu na wideo za pomocą sztucznej inteligencji na tysiącach filmów z YouTube i pirackich filmów raport z...

Mistrzowie College League of Legends i Valorant muszą zapłacić za swoje trofea

Przez ostatni rok studenci college'ów i gracze esportowi z Texas A&M University i St. Louis University żonglowali pracą szkolną i grami...

Dyrektor generalny Sonos przeprasza za katastrofalne wdrożenie nowej aplikacji

Wiemy, że zbyt wielu z Was doświadczyło poważnych problemów z naszą nową aplikacją, która została wprowadzona 7 maja, i chciałbym zacząć od osobistych...
Advertisment