Prezes WhatsApp rozmawia o konkurowaniu z iMessage, etykietami prywatności w App Store i nie tylko


W nowym wywiadzie z tego miesiąca dyrektor generalny WhatsApp, Will Cathcart, szczegółowo opowiedział o tym, jak to jest konkurować z iMessage, a także o trwającej waśni Facebooka z Apple. Cathcart poruszył również podczas wywiadu nadchodzące zmiany w polityce prywatności WhatsApp.

Cathcart pojawił się na Podcast Big Technology i od razu został zapytany o etykiety prywatności w App Store. WhatsApp był głośno o tej funkcji prywatności w przeszłości, a Cathcart powtórzył, że WhatsApp uważa, że ​​istnieją różnice w standardach między aplikacjami innych firm a aplikacjami Apple:

„Nie widzisz etykiety iMessage, gdy ją pobierasz, ponieważ jej nie pobierasz, na początek jest na Twoim telefonie. Dlatego też byliśmy wobec tego krytyczni.

Jest na ich stronie internetowej, jeśli możesz ją znaleźć. Ale nawet tam… Nie używać tej metafory, ale czym są jabłka do jabłek? Mamy informacje o płatności, ponieważ udostępniamy opcjonalną funkcję umożliwiającą korzystanie z płatności w Indiach, jeśli chcesz. Apple ma funkcje płatności i możesz wysłać pieniądze znajomemu za pośrednictwem iMessage. Nasza etykieta mówi, że mamy informacje o płatności, a iMessage nie, jaka jest różnica? Dlaczego nasz mówi, a ich nie? ”

Ten wywiad został przeprowadzony, zanim Apple uruchomiło nową stronę w swojej witrynie internetowej pokazywanie etykiet dotyczących prywatności do zastosowań w jednym miejscu, ale argument Cathcarta byłby prawdopodobnie taki sam, niezależnie od tego.

Dyrektor generalny WhatsApp został również zapytany o trwający konflikt między Apple a Facebookiem, szczególnie w odniesieniu do komentarza Marka Zuckerberga w którym to stwierdził Apple to „jeden z największych konkurentów Facebooka”.

Cathcart wyjaśnił, że oczywiście w najlepszym interesie Apple jest, aby „wszyscy używali iPhone’a”, ponieważ „obsługa wiadomości działa lepiej w iMessage, jeśli wszyscy inni mają iPhone’a”.

„Jeśli ludzie przełączą się na coś takiego jak WhatsApp lub inna usługa, ich znajomym łatwiej będzie przełączać się między iPhonem lub Androidem. Używam Androida. Kiedy ludzie umieszczają mnie w grupie iMessage z grupą swoich znajomych, coś się psuje, to trochę dziwne doświadczenie. Nie możesz już nawet polubić wiadomości, jest po prostu napisane „Lubię jako tekst”. To dziwne doświadczenie. Jeśli chcesz przeprowadzić grupową rozmowę wideo, to nie działa ”.

Dodał, że w „strategicznym interesie Apple” leży to, aby ludzie nie używali czegoś takiego jak WhatsApp, ponieważ nie chcą, aby ludzie używali telefonu z Androidem.

„Cóż, używam Androida, ponieważ patrząc na bazę użytkowników WhatsApp, jesteśmy bardzo obciążeni Androidem. Używam też iPada, używam iPhone’ów od wielu lat, ale naprawdę chcę używać produktu w sposób, w jaki używa go większość ludzi, więc używam Androida. Wiele osób korzysta z obu tych rozwiązań lub jeździ tam iz powrotem, ponieważ tworzymy nasze produkty dla obu i musisz je wszystkie zrozumieć ”.

Reklama

Na koniec Cathcart odniósł się do nadchodzących zmian w polityce prywatności WhatsApp, która początkowo pozostawiał ludzi pod wrażeniem że ich wiadomości mogą być udostępniane na Facebooku. Dyrektor generalny WhatsApp podwoił fakt, że te zmiany w polityce prywatności dotyczą tylko komunikacji z firmami, a nie między użytkownikami:

„Ta aktualizacja niczego nie zmienia w zakresie prywatności Twoich osobistych wiadomości, nic w tym nie zmienia. Opisujemy kilka nowych funkcji biznesowych, które tworzymy, aby ludzie mogli komunikować się z firmami, jeśli chcesz. Ludzie nie muszą tego robić. Ludzie mają kontrolę, jeśli chcą ”.

Warto zapoznać się z całym wywiadem. Możesz znaleźć transkrypcję na Witryna OneZero tutajlub zasubskrybuj Podcast Big Technology w Apple Podcasts, aby posłuchać.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple Studio Display spada do najlepszej ceny roku za 249 USD taniej

Wszystkie dzisiejsze najlepsze oferty są teraz dostępne dzięki uprzejmości z 9to5Zabawki. W tę piękną środę możesz już teraz ratować 249 $ na...

Najnowszy iPad Mini firmy Apple spada do rekordowo niskiej ceny

W przeciwieństwie do iPada 10. generacji, iPad Mini jest kompatybilny z Apple Pencil drugiej generacji. Jest również lżejszy, ma mniejszy ekran o...

Lokalizacja świątyni Iun-orok i opis przejścia w grze Zelda: TOTK

Świątynia Iun-orok jest sanktuarium w środku The Legend of Zelda: Łzy królestwaRegion Tabantha Frontier. Nasz poradnik pomoże Ci znaleźć Świątynia Iun-orok lokalizację,...
Advertisment