Prezes Activision Blizzard zaprzecza kulturze nękania i obwinia związki zawodowe za problemy firmy


W 2021 r stan Kalifornia pozwał Activision Blizzard twierdząc, że wydawca gier wideo sprzyjał wszechobecnej kulturze nękania sięgającej lat wstecz. Szczegóły w pozwie mówiły o „pełzaniu po kostkach”, podczas którego pracownicy płci męskiej upijali się i chodzili po miejscu pracy, narażając pracownice na niewłaściwe zachowanie. Twierdzono, że pracownicy płci męskiej zastawiali obowiązki swoim współpracownicom, że kobiety o innym kolorze skóry były pomijane przy możliwościach oferowanych pracownikom z mniejszym stażem i jak starszy Świat Warcrafta deweloper był tak niesławny z powodu nękania kobiet, że jego biuro nosiło przydomek „apartament Cosby”.

Ale wiadomość o pozwie była tylko salwą otwierającą w tym, co stało się baterią raportów, dokumentującą rodzaje nękania, które miały miejsce w Activision Blizzard. Obecni i byli pracownicy dzielili się swoimi historiami, w tym jaka była kobieta zdegradowana za rzekome zgłoszenie swojego nękającegojak matka karmiąca skradziono jej mleko z piersi z lodówek firmowych, a jak molestowanie seksualne pracownika doprowadziło do jego śmierci przez samobójstwo.

Wśród tych doniesień Dziennik Wall Street opublikowało własny raport, w którym oskarża CEO Activision Blizzard, Bobby’ego Koticka, o wiedząc o, ignorując, aw niektórych przypadkach dopuszczając się nękania swoich pracowników.

Kotick przeprosił za niektóre zarzuty, w tym jeden, w którym zostawił wiadomość głosową grożąc śmiercią swojego asystenta, ale zaprzeczył innym.

I w nowym wywiad z Różnorodność, Kotick dalej zaprzeczył, że Activision Blizzard miał jakiekolwiek wszechobecne problemy z nadużyciami. Zamiast tego obwinił organizatorów pracy za problemy firmy.

„Przeprowadziliśmy wszystkie możliwe formy dochodzenia. I nie mieliśmy systemowego problemu z nękaniem – nigdy” – powiedział w wywiadzie. „Ale to, co mieliśmy, to bardzo agresywny ruch robotniczy, który ciężko pracował, aby spróbować zdestabilizować firmę”.

Reklama

Kotick opisał raporty dotyczące nękania i nadużyć pracowników w Activision Blizzard jako „błędne charakterystyki”, jednocześnie twierdząc, że firma ma stosunkowo niski odsetek skarg dotyczących nękania swoich 17 000 pracowników. A raport przejrzystości, opublikowany w środę, nakreślił pozycję firmy w odniesieniu do kilku określonych celów, takich jak zwiększenie liczby zatrudnianych kobiet oraz liczba otrzymanych i rozpatrzonych roszczeń o molestowanie. Według raportu firma rozpatrzyła 116 skarg i była w stanie uzasadnić 31 z nich, co zaowocowało pewnego rodzaju działaniami. Wydaje się jednak, że w raporcie pominięto całkowitą liczbę otrzymanych roszczeń.

Wiemy też, że Activision Blizzard zgodziło się później zapłacić Komisji Bezpieczeństwa i Giełd 35 milionów dolarów ustalił, że spółka nie posiada odpowiednich struktur raportowania. Activision Blizzard też rozstrzygnął swój pozew z Komisją ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) za 18 milionów dolarów — ugodę, którą stan Kalifornia próbował i nie udało się zablokować, powołując się na obawy, że utrudniłoby to jego własną sprawę, a adwokat Lisa Bloom, znana z prowadzenia głośnych spraw o molestowanie i adwokata pracownika Blizzarda, o nazwie „żałośnie niewystarczające”.

Chociaż Kotick szybko obwiniał związki zawodowe za wiele problemów kadrowych firmy, twierdził również, że wspiera związki, twierdząc, że nie jest antyzwiązkowy, ponieważ sam jest członkiem związku — dołączając do SAG-AFTRA za swój występ w Kula pieniędzy — i ze względu na jego matkę.

„Mam matkę, która była nauczycielką. Nie mam nic przeciwko związkowi” – ​​powiedział. „To, do czego mam awersję, to związek, który nie przestrzega zasad”.

Mówiąc o „przestrzeganiu zasad”, Activision Blizzard otrzymało wiele skarg dotyczących nieuczciwej praktyki pracy. Krajowa Rada ds. Stosunków Pracy (NLRB) uznała kilka z tych skarg, w tym nielegalnej inwigilacji, zagrażającej chronionym prawom pracownikówI bezprawnie wstrzymuje odszkodowanie z powodu działalności związkowej.

Morale w Activision Blizzard spadło w ciągu ostatnich dwóch lat, a pracownicy reagowali na wszystkie wiadomości strajki, żądania dymisji Koticka, organizowanie lepszego leczeniaI zwycięski historyczne zwycięstwa dla ruchu pracowniczego gier wideo w Ameryce Północnej. W tej chwili Activision Blizzard jest w środku sprzedaży firmie Microsoft — sprzedaż, o której sądzono, że może uratować firmę przed jej brudną teraźniejszością i samego Kotika przez złoty spadochron. Teraz, kiedy umowa została zawarta w sposób wiarygodny zagrożony przez organy regulacyjnewygląda na to, że Kotick wdraża nową strategię, aby naprawić reputację swoją i swojej firmy — obwiniając wszystkich oprócz siebie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Premiera nowej niespodzianki w grze Elder Scrolls na Androida

Nowa gra osadzona w serii The Elder Scrolls jest już dostępna na urządzenia z systemem Android za pośrednictwem Sklep Google Play....

Bloomberg: Apple prowadził rozmowy z Microsoftem na temat przejęcia Bing w 2020 roku

W miarę postępów w sprawie antymonopolowej prowadzonej przez Departament Sprawiedliwości przeciwko Google, wciąż dowiadujemy się więcej na temat umowy Apple z firmą na...

Jak zdobyć wszystkie zakończenia w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Istnieją cztery różne Cyberpunk 2077: Widmowa Wolność zakończenia, a osiągnięcie każdego z nich wymaga podjęcia kilku kluczowych decyzji. W...
Advertisment