Presonus odświeżył rodzinę monitorów studyjnych Eris, włączając w to nowy współosiowy model Pro dla Dolby Atmos


Firma PreSonus Audio Electronics ogłosiła odświeżoną linię monitorów studyjnych Eris, które będą teraz dostępne w trzech różnych poziomach — Essential, Studio i Pro. Ten system poziomów ma na celu zapewnienie każdemu twórcy, od zwykłych autorów piosenek w sypialni po domowe studia lub studia projektowe, możliwość odkrywania najlepszych funkcji każdego produktu w celu doskonalenia swojego rzemiosła. Jako studyjne ramię Fendera, PreSonus zmienia swoje portfolio produktów, kładąc coraz większy nacisk na muzyków i produkcję muzyczną.

Firma PreSonus Audio Electronics ogłosiła odświeżoną linię monitorów studyjnych Eris, które będą teraz dostępne w trzech różnych poziomach — Essential, Studio i Pro. Ten system poziomów ma na celu zapewnienie każdemu twórcy, od zwykłych autorów piosenek w sypialni po domowe studia lub studia projektowe, możliwość odkrywania najlepszych funkcji każdego produktu w celu doskonalenia swojego rzemiosła. Jako studyjne ramię Fendera, PreSonus zmienia swoje portfolio produktów, kładąc coraz większy nacisk na muzyków i produkcję muzyczną.

„Chociaż monitory referencyjne nie są uważane za instrument dotykowy, są kluczową częścią każdego zestawu studyjnego i łańcucha sygnałowego. W związku z tym monitory studyjne Eris zostały starannie wykonane z wystarczającą finezją i funkcjonalnością, aby zapewnić, że niezależnie od tego, czy nagrywasz, produkujesz, lub miksowanie, zapewnią twórcom na każdym poziomie najwyższej jakości rozwiązanie do monitorowania” – czytamy w ogłoszeniu PreSonus.

„Mamy szczęście, że mamy zróżnicowaną bazę użytkowników, którzy podchodzą do projektowania dźwięku z bardzo różnych punktów widzenia. Obejmuje ona całą gamę od początkujących aż do liderów w przestrzeni inżynieryjnej i choć niektórzy mogą postrzegać to jako wyzwanie, my postrzegaj to jako wyraźny przywilej” – mówi Adrian Haselhuber, wiceprezes ds. zarządzania produktami w PreSonus Hardware. „Dzięki nowej linii monitorów studyjnych Eris przenosimy naszą głęboką wiedzę specjalistyczną w projektowaniu głośników na wyższy poziom. Mamy nadzieję pokazać nasze zaangażowanie w dostarczanie kreatywnych narzędzi, które są równie skuteczne w sypialni pierwszego roku autora piosenek, jak i w najnowocześniejszym studiu nagraniowym.”

 

Seria Essential lub Eris (99,99–249,99 USD/EUR) to monitory klasy podstawowej, idealne dla zwykłych twórców. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i ograniczonej funkcjonalności seria Eris zapewnia muzykom nagrywającym możliwość zbudowania wysokiej jakości domowego studia. Zasadniczo opiera się na podstawowej konstrukcji aktywnych monitorów referencyjnych Eris E5 BT z technologią Bluetooth ogłoszony w kwietniu 2022, są to modele podstawowe w rodzinie Eris.

Reklama

Większość modeli dostępnych na tym pierwszym poziomie zapewnia trwałą, wszechstronną funkcjonalność Bluetooth, wbudowane strojenie i wyjścia słuchawkowe. Dodanie subwoofera do tych głośników pełnozakresowych umożliwia użytkownikom dokładniejsze słyszenie niskich częstotliwości w miksach i tworzenie miksów łatwiejszych do przetłumaczenia. Specjalnie zaprojektowany, aby uzupełnić brzmienie i charakterystykę częstotliwościową serii Eris i Eris Studio, zaskakująco głośny Eris Sub 8BT spada do 30 Hz. Modele PreSonus Eris Essential obejmują: Eris 3.5, Eris 3.5 BT, Eris 4.5 BT, Eris 5 BT i Eris Sub 8 BT.

 

Seria Eris Studio (149,99–249,99 USD/EUR) jest bardziej zorientowana na producentów i muzyków, którzy chcą ulepszyć swój zestaw do monitorowania domowego. Bazując na istniejących modelach Eris E7 XT, seria Studio oferuje teraz szeroką gamę modeli, począwszy od Studio 4 zapewniającego bardziej kompaktowe przestrzenie robocze, po Studio 8 dla użytkowników poszukujących większej głośności i mocy. Seria Studio charakteryzuje się specjalnie dostrojonym falowodem Elliptical Boundary Modeled (EBM) zaprojektowanym przez Hugh Sarvisa, doskonałą reprodukcją wysokich częstotliwości i solidnym dolnym pasmem, aby zapewnić precyzyjne monitorowanie każdego aspektu miksu. Do modeli PreSonus Eris Studio należą: Eris Studio 4, Eris Studio 5 i Eris Studio 8.

Wreszcie seria Eris Pro (399,99–499,99 USD/EUR) to monitory zaprojektowane z myślą o zapewnieniu reakcji i jakości profesjonalnej pracy studyjnej, idealne dla studiów projektowych, które chcą eksplorować swoje miksy z niezwykłą precyzją. Te potężne monitory o konstrukcji koncentrycznej są również gotowe do użycia w środowiskach Dolby Atmos, oferując niedrogie rozwiązanie dla wielu studiów, które chciałyby dodać te możliwości. Reprodukcja z pojedynczego źródła punktowego zapewni wyraźną korzyść polegającą na uniknięciu wszelkich delikatnych korekt fazowych i taktowania wymaganych w przypadku głośników dwudrożnych używanych w tak wciągających konfiguracjach.

1,25-calowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką zapewnia dokładne odtwarzanie stanów przejściowych, podczas gdy 6,5-calowy lub 8-calowy głośnik niskotonowy z tkanego kompozytu zapewnia zwarty, czysty bas. Obudowa z portami i moc 140 W pozwalają Eris Pro 6 i Pro 8 zapewnić rozszerzone pasmo przenoszenia, od głębokiego basu po bardzo szczegółową reakcję transjentów i dynamikę. Elementy sterujące dostrajaniem akustycznym i trójkierunkowe dostrajanie przestrzeni akustycznej pozwalają użytkownikom dokładnie skonfigurować monitory Eris Pro pod kątem danego pomieszczenia. Elastyczne opcje wejść, zbalansowane i niezbalansowane, umożliwiają podłączenie do niemal każdego źródła liniowego, od mikserów po interfejsy audio i nie tylko.

PreSonus dodał także możliwości montażu na ścianie i suficie, co umożliwia integrację systemu stereo lub surround ze wszystkimi monitorami serii Eris Pro. Ten poziom obejmuje również wysokiej jakości subwoofer Eris Pro dostrojony tak, aby uzupełniał dowolne głośniki Eris Pro lub Studio. Modele PreSonus Eris Pro obejmują: Eris Pro 6, Eris Pro 8 i Eris Pro Sub 10.

www.presonus.com | www.fender.com

 Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy kontrakt z WGA zmieni sposób działania Hollywood

(Ujawnienie: The Verge redakcja jest również zrzeszona w Writers Guild of America, East.)WGA opublikowała dziś wieczorem podsumowanie kontraktu i to historyczne. Najbardziej błyskotliwe...

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...
Advertisment