Premiera Enshrouded we wczesnym dostępie wydaje się dryfować w gatunku survivalu


Osłonięty to gra RPG typu survival-crafter z wczesnym dostępem, której niefortunny los zadebiutuje tuż obok Palworldgra o podobnej strukturze, która odniosła ogromny sukces wirusowy. Jednakże, podczas gdy odwołanie Palworld jest od razu oczywiste, potrzeba trochę kopania, aby znaleźć przyczynę Osłonięty świecić.

Na początku Osłonięty, budzisz się w Embervale, niegdyś majestatycznym świecie, który padł ofiarą czegoś w rodzaju masowej magicznej apokalipsy. Szczegóły zaginęły w legendzie, ale najważniejsze jest to, że po krainie rozprzestrzeniła się śmiercionośna mgła. Wkraczasz w ten świat i rozpoczynasz uświęcone tradycją zadanie polegające na zbieraniu drewna i kamienia w celu wykonania podstawowych narzędzi.

Embervale to cudowna, rozległa kraina z mnóstwem atrakcji do odkrycia, z opuszczonymi osadami i wioskami rozsianymi pomiędzy rozległymi pasmami górskimi, leniwymi rzekami wijącymi się przez nierówny teren i dawno zaginionymi ruinami.

Każda gra o przetrwaniu potrzebuje jakiegoś haczyka, który przyciągnie ludzi: Arka ma dinozaury, Conan Exiles ma brutalność swojego IP (w tym niewolnictwo), Palworld ma stworzenia podobne do Pokémonów do złapania. OsłoniętyJego cechą charakterystyczną jest Całun (stąd nazwa), który okrywa ziemię. Wejście w dosłowną mgłę wojny jest z natury śmiercionośnym przedsięwzięciem; zaraz po wejściu rozpoczyna się odliczanie czasu. Jeśli upłynie, a ty nadal będziesz w Całunie, umrzesz.

Reklama

Zdjęcie: Keen Games

To dzieli Osłonięty na dwa rodzaje sesji. Czasami eksploruję bezpieczne części świata, szukając nowych zasobów i przepisów. Nawet jeśli umrę — a zapewniam cię, że z powodu zdradliwych obrażeń od upadku w tej grze zginąłem na wielu skalistych skałach — po odrodzeniu zatrzymam cały mój przydatny sprzęt. Drugi rodzaj sesji to długa podróż przez Całun, która jest pełna napięcia i wrażliwa na czas.

Ocaleni z magicznej apokalipsy pozostawili po sobie dzienniki historii i skrzynie pełne łupów. Te skrzynie szybko się regenerują, co w pewnym sensie psuje immersję polegającą na przeszukiwaniu opuszczonej twierdzy. Jeśli umrę i znajdę skrzynię, którą wcześniej otworzyłem, ponownie zapieczętowaną i pełną mikstur zdrowia, świat będzie przypominał bardzo ładną serię pinat z łupami, a nie w pełni urzeczywistnione miejsce. Podróż może być również powolnym i żmudnym procesem, niezależnie od mojej paralotni i haka.

Mogę spaść z klifu lub spotkać jakiś niefortunny los na pustyni, ale sprawy poza Całunem są bardzo mało stresujące — zwłaszcza jeśli uda mi się zbudować przytulną bazę. Zbudowanie Ołtarza Płomienia tworzy bezpieczną strefę, do której Całun nie może wkroczyć, co pozwala mi stworzyć kwaterę główną poszukiwaczy przygód. W trakcie eksploracji mogę nawet odkryć innych ocalałych AI w Starożytnych Kryptach, uratować ich i wysłać do mojej bazy, aby mi pomogli. Szkoda tylko, że moi nowi przyjaciele tak naprawdę nie robią nic poza staniem i gapieniem się na mnie bez wyrazu.

Zakapturzony gracz trzymający topór spogląda na swoją osadę w Enshrouded, gdzie udało mu się zbudować solidną bazę z drewna i kamienia.

Zdjęcie: Keen Games

Spędzanie czasu w tej bazie jest jedną z głównych atrakcji Osłonięty. W tym tkwi jedna z najlepszych mechanik budowania w gatunku, pozwalająca mi umieszczać podstawowe kształty, a następnie płynnie uformować je w odpowiednią strukturę. Nawet ja, osoba, która zwykle buduje gigantyczną drewnianą kostkę w grach survivalowych, jestem tym zaintrygowany Osłoniętyelastyczność architektoniczna. Czuję się bardziej, jakbym pracował nad rzeźbą z gliny i już na początku gry udało mi się zbudować wielopoziomowy zamek wraz z fosą.

W końcu, gdy zbiorę odpowiedni sprzęt i pakiet zasobów, muszę się przygotować i wyruszyć do Całunu. Niestety, mgła nie jest już podziemnym światem z diametralnie pokręconą grafiką, a bardziej po prostu… cóż, przeszkodą w eksploracji. Widoczność jest ograniczona, potwory są wszędzie, a licznik czasu oznacza, że ​​jestem pod ciągłą presją, aby jak najszybciej się wydostać. Istnieją również łaty Deadly Shroud, które zabijają w ciągu kilku sekund. Ostatecznie mogę wejść w te obszary, ale reprezentują one rodzaj aspiracyjnej gry końcowej.

Gracz stawia czoła przerażającemu, szkieletowemu wojownikowi w ukrytych lochach Enshrouded

Zdjęcie: Keen Games

Walka jest płynna, z systemem w stylu Dark Souls, obejmującym parowanie, uniki i uczenie się wzorców ataków wroga, dzięki czemu mogę się schylić i zadać kilka własnych ciosów. Punkty umiejętności można wydać na rozległą mapę talentów, co pozwala mi mieszać i dopasowywać archetypy, takie jak Oszust, Mag Bitewny czy Ocalały. Na początku odblokowałem magiczną różdżkę i zdecydowałem się na nią ze względu na zasięg, ale żadna z animacji broni ani stylów gry nie wydawała się aż tak odmienna ani nawet fascynująca sama w sobie. Animacje są trochę krótkie i obcięte, przez co nie są satysfakcjonujące. Walka to coś, co bardziej znoszę niż cieszę. Kości są gotowe na coś wielkiego, ale kilka drobnych decyzji składa się na całość i sprawia, że ​​wszystko wydaje się płaskie.

Osłonięty ma wiele obietnic i ma pewne założenia, które pewnego dnia mogą sprawić, że będzie jeszcze bardziej odróżniać się od reszty gatunku survival RPG. Być może gdybym był częścią serwera dla 16 graczy, podobałoby mi się wspólne budowanie i rozmawianie ze znajomymi w trasie. Jednak na razie wahałbym się sugerować znajomym zakup gry samodzielnie. Jako doświadczenie solowe, Osłonięty jest niespełniony i samotny. Nic nie wzywa mnie do powrotu — ani moi statyczni towarzysze NPC w bazie, ani wspanialsze tajemnice świata. W sumie, Osłonięty Jest Cienki. Mam nadzieję, że w tak zatłoczonym gatunku znajdzie się mocniejszy haczyk, dzięki któremu będzie się wyróżniał.

Osłonięty została wydana we wczesnym dostępie 24 stycznia na PlayStation 5, Windows PC i Xbox Series X. Wrażenia te dotyczą wersji gry na PC. Vox Media ma partnerstwa partnerskie. Nie mają one wpływu na treść redakcyjną, chociaż Vox Media może otrzymywać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Możesz znaleźć dodatkowe informacje na temat polityki etycznej firmy Polygon można znaleźć tutaj.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment