Premiera drugiego sezonu 3 Body Problem, obsada i aktualności


Epopeja science-fiction Netflixa, 3 Problem z ciałem przybył z dużą ilością problemy matematyczne, gigantyczne łodzie i zakodowane wiadomości radiowe aby choć na chwilę zająć widzów. Ale ponieważ sezon 1 kończy się w pewnym momencie w klifie, naturalne jest, że zaczynamy myśleć o sezonie 2.

Chociaż nie wiemy dokładnie, jakie są plany Netflix dotyczące serialu, oto wszystko, co do tej pory wiemy o sezonie 2.

[Ed. note: This story contains spoilers for 3 Body Problem.]

Czy będzie 2 sezon 3 Body Problem?

Netflix nie otrzymał jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat nowego sezonu, ale szanse na to, że tak się stanie, są nadal całkiem spore. Netflix ma tendencję do rzucania światła na niektóre ze swoich największych seriali, oferując oferty wielosezonowe już od samego początku i biorąc pod uwagę rodowód twórców Davida Benioffa, DB Weissa i Alexandra Woojest mało prawdopodobne, aby usługa przesyłania strumieniowego od razu wycofała się z tak ogromnej serii.

Biorąc to pod uwagę, jeśli jakimś cudem okaże się, że serialu nikt nie ogląda, być może Netflix nie będzie chciał kontynuować tego bardzo kosztownego projektu. Ale jeśli okaże się hitem, możesz się założyć, że wkrótce pojawi się drugi sezon.

Kiedy wyjdzie drugi sezon 3 Body Problem?

Podobnie jak przewidywanie stabilnych i chaotycznych epok, przewidywanie daty premiery sezonu, który tak naprawdę nie został ogłoszony, nie jest łatwe. Jedną z rzeczy, która w dużej mierze zadecyduje o dacie premiery, jest to, czy scenariusze na sezon 2 są gotowe, czy nie. Możliwe, że zostały już napisane, ale ponieważ zeszłego lata podczas strajku scenarzystów nie udało się nic napisać, możliwe jest również, że nie są jeszcze całkiem gotowe – jeśli w ogóle pracowano nad nimi przed oficjalnym ogłoszeniem.

Reklama

Biorąc to wszystko pod uwagę, wydaje się, że nastąpi to najwcześniej 3 Problem z ciałem sezon 2 prawdopodobnie pojawi się w 2026 roku, ale przy tak ogromnym i złożonym serialu możliwe jest również, że nowy sezon również będzie za trzy lub więcej lat.

O czym będzie drugi sezon 3 Body Problem?

Biorąc pod uwagę zakończenie pierwszego sezonu, większość fabuły drugiego sezonu prawdopodobnie będzie dotyczyć przygotowań ludzkości do inwazji San-Ti, a dokładniej programu Wpatrującego się w Ścianę i jego specjalnie wybranych delegatów. Serial prawdopodobnie będzie nas również na bieżąco informował o rakiecie, która została wystrzelona pod koniec pierwszego sezonu, tej, na której znajduje się mózg Willa.

Czy sezon 2 obejmie tylko drugą książkę z serii?

Obraz: Netflix

Absolutnie nie. Seria przyjęła w swoim pierwszym sezonie wyjątkowe podejście do adaptacji, analizując całą fabułę tomu 1, a także wczesne części fabuły obu tomów 2 i 3. Zrobiono to, aby wygładzić wprowadzenie postaci, ponieważ w oryginalnych powieściach Cixina Liu w każdej książce występuje inna postać.

Ponieważ w serialu Netflix wszystko dzieje się w tym samym czasie, prawdopodobnie możemy spodziewać się, że sezon 2 będzie kontynuacją wątków z obu tomów: Ciemny Lasi księga 3, Koniec Śmierci. W rzeczywistości możliwe jest, że Benioff, Weiss i Woo zakończą całą historię w sezonie 2, ale będziemy musieli trochę poczekać, aby się tego dowiedzieć.

Czy warto przeczytać serię książek „Problem trzech ciał”?

To bardzo trudne pytanie. Pod wieloma względami serial jest dość wierną adaptacją serii Liu, ale sprawia też, że niektóre elementy science-fiction są nieco łatwiejsze do przeanalizowania. Znane ze swojej gęstej wiedzy naukowej o wątpliwej zasadności, książki z serii Liu „Pamięć o przeszłości Ziemi” z pewnością mogą wywołać mieszane reakcje. Ale zagorzali fani absolutnie to uwielbiają i to prawdopodobnie powinno być Twoim światłem przewodnim. Jeśli podobał Ci się serial i nie możesz się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o bohaterach i San-Ti (lub Trisolaranach, jeśli są znani w książkach), powinieneś wskoczyć do akcji. W przeciwnym razie prawdopodobnie możesz poczekać na kolejny sezon serialu.

Czy jest jakiś inny serial science-fiction, który mogę przeczytać w międzyczasie?

Posłuchaj, lista dobrych powieści science fiction do przeczytania jest nieskończona. Jeśli wolisz klasykę, możesz przeczytać serię Fundacja Isaaca Asimova, jedną z podstawowych i oczywistych inspiracji serii Liu.

Jeśli chodzi o nowsze książki, możesz sprawdzić Adriana Czajkowskiego Dzieci Czasuktóry porusza wiele takich samych tematów jak Ciemny Las I Koniec Śmierci, ale w zupełnie inny sposób – chociaż uczciwie ostrzegam, jeśli nie lubisz pająków, ta lektura może być trudna. Inną podobną książką byłaby książka Neala Stephensona Siódemkico ma również związek z faktem, że Ziemia stoi w obliczu pewnego rodzaju zagłady.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja kalkulatora języka naturalnego Soulver 3 jest dostępna na iPhone’a

Jak napisałem w przeszłości, Soulver jest jednym z moich niezbędne aplikacje na komputerze Mac i iPadzie. Zasadniczo jest to inteligentny kalkulator w...

Twórca Star Trek: Lower Decks zamienia Golden Axe firmy Sega w widowisko

Zręcznościowa bijatyka typu hack-and-slash firmy Sega Złota siekiera jest adaptowany dla telewizji. W dość nieoczekiwany sposób ten serial telewizyjny będzie...

Dziewięciu pracowników Google aresztowanych po protestach okupacyjnych dotyczących Projektu Nimbus

Dziewięciu pracowników Google, którzy zajmowali biura firmy w Nowym Jorku i Kalifornii, zostało aresztowanych we wtorek wieczorem po ośmiogodzinnym napadzie.Pracownicy protestowali przeciwko zaangażowaniu...
Advertisment