Premier jeszcze nie odpowiedział na poważne obawy podopiecznego związane z dochodzeniem w sprawie skandalu informatycznego Horizon


Premier Boris Johnson nie odpowiedział na dwa listy od podopiecznych, w których wyrażali swoje obawy dotyczące wszczętego przez rząd śledztwa w sprawie tego, co zostało opisane jako największe pomyłki sądowe w historii Wielkiej Brytanii.

W pierwszym liście, wysłanym na początku lutego, przedstawiono obawy Justice For Subpostmasters Alliance (JFSA) w związku z rządowym dochodzeniem w sprawie afery związanej z pocztą Horizon, a w drugim, wysłanym 22 lutego, stwierdzono, że istnieją nowe dowody potencjalnie „powszechny spisek mający na celu wypaczenie wymiaru sprawiedliwości”.

W wyniku skandalu setki subpostmasterów zostały niesłusznie oskarżone o kradzież i fałszywe rozliczenia, a niektórzy zostali zamknięci w więzieniu z powodu niewyjaśnionych niedociągnięć księgowych, które jak wykazał proces High Court, były faktycznie spowodowane przez system komputerowy Horizon stosowany w oddziałach pocztowych.

Żaden list nie otrzymał odpowiedzi innej niż automatyczne potwierdzenie odbioru, pomimo Johnson wyjaśniając, że zajmie się problemami. „Rzeczywiście zdaję sobie sprawę ze skandalu do jakiego [Kate Osborne MP] aluzje i katastrofy, które przydarzyły się wielu pracownikom Urzędu Pocztowego i cieszę się, że mogę dojść do sedna sprawy w sposób, który ona zaleca ”- powiedziała w zeszłym roku premier w parlamencie.

Rząd rozpoczął rewizję skandalu wywołanego przez pocztę, której jest w 100% właścicielem, w następstwie postępowania sądowego i skierowania sprawy do sądu. około 50 postępowań karnych do Sądu Apelacyjnego przez Komisję Rewizyjną Spraw Karnych.

W dniu 3 lutego JFSA, za pośrednictwem swoich radców prawnych Howe & Co, napisał do Johnsona prosząc go o wstrzymanie rządowego śledztwa w sprawie skandalu i poprosił o spotkanie z nim w celu omówienia ich obaw. Nieustawowe dochodzenie, prowadzone przez emerytowanego sędziego Wyna Williamsa, nie ma uprawnień do wzywania świadków pod przysięgą. Według Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS), zapytanie miało na celu „zapewnienie wyciągnięcia wniosków i wprowadzenia konkretnych zmian na poczcie”.

Reklama

Ale to nie jest wystarczające, zdaniem obrońców sprawiedliwości dla poszkodowanych podopiecznych, a JFSA określiło to jako „wybielenie”.

W swoim liście z 3 lutego do Johnsona JFSA napisało: „Nieustawowe dochodzenie o ograniczonym zakresie zadań i ograniczonych uprawnieniach, pod patronatem departamentu rządowego z wyraźnym konfliktem interesów, nie wystarczy do naprawienia bezprecedensowego i historyczne niesprawiedliwości, których ofiarami są podopieczni ”.

Nie otrzymawszy żadnej odpowiedzi na pismo poza automatycznym potwierdzeniem odbioru, zespół prawny JFSA wysłał drugie pismo, w którym wskazano więcej dowodów, które pojawiły się od czasu pierwszego.

W drugim liście z 22 lutego zwrócono uwagę na nowe informacje ujawnione przez Computer Weekly, z wywiadem z byłym starszym programistą Horizon, w którym przedstawiono więcej dowodów na to, że starsi ludzie w Fujitsu wiedzieli, że system IT miał poważne problemy, gdy został uruchomiony w 1999 roku.

Zespół prawny JFSA napisał: „Naszym klientom przekazano dowody na to, że firma Fujitsu była w pełni świadoma głębokich błędów w systemie Horizon ponad 20 lat temu i że wady systemu były wówczas szeroko znane na wyższym szczeblu kierowniczym A następnie. Jeśli to prawda, może to stanowić dowód skoordynowanej konspiracji (w ramach wyższego kierownictwa w Fujitsu i prawdopodobnie także na poczcie) w celu wypaczenia wymiaru sprawiedliwości na niezwykłą skalę.

„Wydaje się, że istnieją znaczące i narastające dowody na to, że setki ciężko pracujących drobnych przedsiębiorców zostało oskarżonych przez firmę państwową na podstawie błędnych i potencjalnie krzywdzących dowodów. Obecnie wydaje się, że mogą istnieć dowody, które mogą stanowić powszechny spisek mający na celu wypaczenie wymiaru sprawiedliwości. Odpowiedzialność za zbadanie tej sprawy spoczywa na Tobie i Twoim rządzie.

„Obecne pozaplanowe dochodzenie nie jest współmierne do wagi, zakresu i publicznego znaczenia omawianych spraw. Obecne dochodzenie, w obecnym kształcie, nie jest w stanie uzyskać przekonujących dowodów i przesłuchania dowodów pod przysięgą, co jest podstawowym wymogiem, biorąc pod uwagę główne kwestie związane z rozległymi postępowaniami karnymi, błędnymi i potencjalnie krzywdzącymi dowodami oraz potencjalnym szeroko zakrojonym spiskiem mającym na celu wypaczenie przebiegu wymiaru sprawiedliwości . ”

W 2009 r Ujawniono dochodzenie Computer Weekly historie podopiecznych, którzy ponieśli straty, jak twierdzą, były spowodowane błędami w oprogramowaniu do handlu detalicznego i księgowości, którego używali w oddziałach, znanym jako Horizon. Poczta zaprzeczyła temu, a około 900 subpostmasters zostało oskarżonych o kradzież i fałszywe rozliczenia, a niektórzy zostali skazani na więzienie, co zostało opisane jako jedno z największych pomyłek sądowych w historii Wielkiej Brytanii (patrz oś czasu poniżej).

Plik JFSA został ustawiony się w 2009 roku były podopieczny Alan Bates i inne ofiary skandalu Horizon po raporcie Computer Weekly zaalarmowały podopiecznych, którzy ponieśli niewyjaśnione straty, że nie byli sami, mimo że poczta poinformowała ich, że są to pojedyncze przypadki. Wielomilionowa walka prawna przed Wysokim Trybunałem, która zakończyła się w grudniu 2019 r., udowodnił, że system Horizon zawiera wiele błędów które mogą spowodować niewyjaśnione straty.

Odnosząc się do pierwszego listu wysłanego w zeszłym miesiącu, rzecznik BEIS, który sponsoruje dochodzenie rządu, powiedział: „Niezależne dochodzenie rządu – prowadzone przez emerytowanego sędziego Sądu Najwyższego z ponad 28-letnim doświadczeniem sądowym – zapewni wyciągnięcie wniosków i konkretne zmiany w Urzędzie Pocztowym.

„Dochodzenie już poczyniło szybkie postępy, zapowiadając, że tak się stanie organizować sesje publiczne badanie wpływu człowieka i otoczenia instytucjonalnego oraz wystosował wezwanie do przedstawienia dowodów zapraszać do wyrażania opinii i gromadzić dowody związane z systemem informatycznym ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...
Advertisment