Prawo do rozłączenia w Kalifornii ma na celu położenie kresu żądaniom aplikacji działających 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu


Ustawa o prawie do rozłączenia wprowadzona przez kalifornijskiego prawodawcę ma na celu położenie kresu tyranii pracodawców, którzy oczekują, że ich pracownicy będą odpowiadać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu na e-maile, powiadomienia Slack, SMS-y i inne powiadomienia poza godzinami pracy.

Odzwierciedla podobne przepisy przyjęte już w kilku krajach europejskich…

Prawo do odłączenia przepisów

Szczególnie branża technologiczna słynie z oczekiwań, że pracownicy będą „zawsze aktywni”, z którymi można się skontaktować poza godzinami pracy, niezależnie od tego, czy są w domu, czy nawet na wakacjach. Jabłko jest z tego znany.

Pierwszym krajem była Francja w 2016 r. uchwaliło ustawę „prawo do odłączenia się”. Zapewniała ona pracownikom prawo do ignorowania służbowych e-maili wysyłanych do nich poza normalnymi godzinami pracy.

Włochy zrobiły to samo w 2017 r.; Hiszpania w 2018 r; Portugalia w 2021 r; I Irlandia podobnie.

Reklama

Zaproponowano prawo kalifornijskie

Standard San Francisco (przez Engadget) informuje o planowanej wersji kalifornijskiej.

Członek Zgromadzenia Stanowego Matt Haney reprezentujący San Francisco wprowadził ustawę AB 2751, która wprowadza tak zwane „prawo do rozłączenia” poprzez ignorowanie połączeń, e-maili i SMS-ów wysyłanych po ustalonych godzinach pracy.

„Uważam, że to słuszne, że Kalifornia, która stworzyła wiele z tych technologii, jest także stanem, który przedstawia sposoby zapewnienia zrównoważonego rozwoju i aktualizacji naszych zabezpieczeń na potrzeby czasów, w których żyjemy i świata, który stworzyliśmy” – Haney powiedziała The The Standard. (Slack ma swoją siedzibę w SoMa na Howard Street.)

Firmy nadal będą mogły wymagać całodobowej dostępności, jeśli będzie to wymagane – na przykład gdy Apple zbliża się termin wprowadzenia produktu na rynek lub aktualizacji systemu iOS – ale musiałyby wyraźnie określić szczegóły takich oczekiwań w umowach o pracę.

Każda firma w Kalifornii musiałaby wdrożyć uzgodnioną politykę wraz z planem działania dotyczącym sposobu jej wdrożenia i przekazania pracownikom.

Jak na ironię, prawo może dać Apple powód do przyjęcia mniej wrogi związkowi postawa.

Układy zbiorowe pracy, takie jak umowy związkowe, zastąpiłyby prawo do odłączenia się.

Następnym etapem będzie debata nad proponowaną nową ustawą – obecnie określaną jako AB 2751 – w Komisji Pracy Zgromadzenia. Jeśli zostanie uchwalona, ​​będzie to pierwsza taka ustawa w USA.

Cyfrowe uspokojenie

Wcześniej opowiadałem się za wdrożeniem naszego własnego podejścia do cyfrowego odłączenia lub cyfrowego uspokojenia.

jestem pierwszy sam tego próbowałem w 2018 roku; zauważył w 2022 r., że był to jeden z najlepsze rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem z moją technologią; i kontynuuj to dzisiaj.

Od tego czasu dodałem nowy element: każdy poranek zaczynam od 10–20 minut bez ekranu i wypicia pierwszej filiżanki herbaty lub kawy. Wolę także ten czas od innych rozrywek, takich jak muzyka, i cieszę się nim jako chwilą spokoju na początek dnia.

Mój kolega Bradley Chambers również to zrobił zalecał interfejs API Enterprise Screen Time aby ułatwić pracownikom odłączenie się od sieci cyfrowej.

zdjęcie zrobione przez Prezent Habeshawa NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment