Prawnik Elona Muska oskarża Microsoft o nadużywanie dostępu do danych na Twitterze


Osobisty prawnik Elona Muska, Alex Spiro, wysłał list w imieniu Twittera do CEO Microsoft Satya Nadella, w którym oskarża Microsoft o naruszenie umowy programistycznej Twittera, jak poinformował o The New York Times. W czwartkowym liście (dostępnym w całości poniżej) Spiro twierdzi, że Microsoft mógł naruszać „wiele postanowień” umowy deweloperskiej Twittera „przez dłuższy czas”.

Do niedawna Microsoft integrował interfejsy API Twittera z niektórymi swoimi produktami — list Twittera twierdzi, że Microsoft obsługiwał „osiem oddzielnych aplikacji API Twittera” zintegrowanych z produktami takimi jak Xbox, Bing i platformą reklamową. Ale zaczął pobierać wsparcie dla tych interfejsów API w kwietniu, w tym porzucić udostępnianie klipów na Twitterze z konsoli Xboxprawdopodobnie z powodu nowego i ogólnie droższe warstwy API.

Zgodnie z listem, przykłady naruszenia przez Microsoft umowy programistycznej Twittera obejmują używanie API do „nieautoryzowanych zastosowań i celów” oraz nieinformowanie przez Microsoft „żadnego przypadku użycia sześciu z ośmiu aplikacji Microsoft, które działały do ​​​​zeszłego miesiąca”. Twierdzenie, że ich umowa wymaga pełnej współpracy ze strony Microsoftu, w liście Spiro zawiera prośbę o „audyt zgodności” dla każdej z ośmiu aplikacji do kwietnia 2023 r., kiedy Microsoft je zamknął. Wymaga szerokiego zakresu informacji od Microsoftu na temat każdej z aplikacji i sposobu, w jaki korzystała z danych Twittera, wszystkie dostarczone do 7 czerwca.

Rzecznik Microsoftu, Frank Shaw, udostępnił następujące oświadczenie Krawędź. „Dziś otrzymaliśmy od firmy prawniczej reprezentującej Twittera kilka pytań dotyczących naszego wcześniejszego korzystania z bezpłatnego API Twittera. Przeanalizujemy te pytania i odpowiednio na nie odpowiemy. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej długoterminowej współpracy z firmą.” Firma poinformowała również NYT że obecnie nie płaci Twitterowi za dane.

E-mail prasowy Twittera odpowiedział na prośbę o komentarz z emoji kupy, tak jak ma to miejsce od marca.

List Spiro nie wspomina o żadnym toczącym się postępowaniu sądowym. Jednak w kwietniu br. Musk już zagroził pozwem Microsoftowi ponieważ „szkolił nielegalnie przy użyciu danych z Twittera”, najwyraźniej odnosząc się do danych używanych do szkolenia dużych modeli językowych używanych w chatbotach, takich jak Bing Microsoftu i ChatGPT OpenAI. Inne firmy przyjęły mniej drastyczne podejście, aby spróbować skorzystać ze szkolenia tych modeli; Reddit np. niedawno ogłoszone zmiany API aby lepiej zarabiać na swoich danych.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Lian Li przedstawia GALAHAD II TRINITY AIO i UNI FAN

Lian Li zaprezentował również nowe portfolio rozwiązań all-in-one (AIO) do chłodzenia cieczą oraz nowe wentylatory. Nazywana serią GALAHAD II TRINITY obejmuje trzy...

Lian Li przedstawia nowe modułowe obudowy O11, koncepcyjną obudowę siatkową i obudowę na komputer stacjonarny

2023. Istnieją trzy obudowy, które Lian Li prezentuje: O11D EVO XL, O11D EVO RGB, O11 Vision i SUP 01. Zaczynając od O11D EVO...

ENDORFY wprowadza na rynek obudowy komputerowe Arx 700 Air i Arx 700 ARGB

Właśnie ukazała się nowa seria obudów PC ENDORFY Arx 700 Air i Arx 700 ARGB, opracowana z myślą o graczach, twórcach i entuzjastach...
Advertisment