Prawdopodobnie masz lepsze opcje niż monitor w kształcie batonika


Kolejny dzień, kolejny ciekawy gadżet robię obchód w internecie — ten jest bardzo wysokim (w każdym razie pod względem proporcji) przenośnym monitorem z 8,8-calowym wyświetlaczem pracującym w rozdzielczości 420 na 1920. Nazywa się Elsonic EK-MD088, i choć jego wielkość, kształt i wbudowana podstawka sprawiają, że jest intrygujący, to jednocześnie rodzi się pytanie: do czego byście używali tak wąskiego monitora? Czy są lepsze sposoby na wydanie 14 800 jenów (około 130 USD)?

Gizmodo zwraca uwagę najbardziej oczywisty przypadek użycia tak wysokiego ekranu: wydaje się, że jest dostosowany do niekończącego się przewijania Twittera lub Instagrama, utrzymując mrok internetu zawsze obecny z boku Twojej pracy. Szczerze mówiąc, wydaje się to świetnym sposobem na zniszczenie mózgu — kiedy pierwszy raz go zobaczyłem, od razu pomyślałem, że byłoby to dobre, aby trzymać aplikacje czatu, takie jak Telegram i iMessage, otwarte z boku, abym mógł mieć oko na znajomych i rodzina była zajęta przez cały dzień. Możesz również użyć go jako pulpitu nawigacyjnego do monitorowania urządzeń IoT lub do bardziej dziwacznych zastosowań — na przykład uzyskania pełnego długi kot doświadczenie bez przewijania lub oglądania Wysokie Tweety.

Powyżej: rodzaj treści, dla której został stworzony ten ekran.

Istnieje jednak kilka godnych uwagi dziwactw w Elsonic. Po pierwsze, Ars Technica notatki że nie wydaje się, aby był łatwo dostępny poza Japonią (a nawet tam nie będzie dostępny do lutego 2022 r.). Co gorsza, używa USB-C do zasilania… ale nie wideo. Zamiast tego monitor ma stosunkowo mało widoczny port Mini-HDMI do obsługi wejść, co jest dość dużym minusem dla wygody. Jeśli zapomnisz gdzieś kabla do wyświetlacza, prawdopodobnie nie natkniesz się na kogoś, kto może pożyczyć ci pełnowymiarowy kabel HDMI do Mini-HDMI. Wydaje się również, że nie ma wbudowanej baterii, więc podczas gdy ekran i sprytna wbudowana podstawka składają się do kompaktowych rozmiarów, stracisz część tych oszczędności miejsca na akumulator, który chcesz przynieść razem z tym.

Reklama

Absolutnie bolesny.

Elsonic też jest sprawiedliwy i wiem, że brzmi to głupio, bardzo wąsko. Chociaż jest to w porządku w przypadku kanałów informacyjnych i osi czasu, byłoby to trudne do ogólnego użytku – popularne aplikacje drugiego monitora, takie jak Slack, mogą być dość niepewne przy szerokości 420 pikseli, a nawet mogą odmówić zawężenia. Chociaż strona produktu mówi, że można go również używać w poziomie, co naprawiłoby problem z szerokością aplikacji, 420 pikseli to prawie żadna wysokość w pionie; będziesz mógł zobaczyć może trzy tweety lub wiadomości podczas uwzględniania paska zadań i chromowania okna.

Ponadto na jednym z obrazów marketingowych widać, że ktoś edytuje na nim kod. To wydaje się absolutnie nie do zniesienia, chyba że możesz jakoś napisz swoje funkcje w 50 znakach lub mniej. Visual Studio Code pozwoli ci zmienić rozmiar okna na tyle małe, aby zmieściło się w Elsonic (w przeciwieństwie do mojego wybranego edytora kodu, Nova), ale jakim kosztem?

To wydaje się… nierealne.
Zdjęcie: Elsonic, za pośrednictwem Nojima Online

Na zdjęciu: jak wyglądałoby twoje okno, gdyby faktycznie działało z prędkością 420 na 960.

Chociaż łatwo dostrzec atrakcyjność pionowego ekranu, który można nosić przy sobie, prawie na pewno masz lepsze opcje. Do użytku biurkowego wiele zwykłych monitorów komputerowych 16:9 i 16:10 ma podstawki, które już pozwalają na ustawienie ich w pionie, co zapewnia jeszcze większą powierzchnię ekranu. Ten Monitor LG, który jest obecnie w sprzedaży to około 50 USD więcej niż Elsonic, ale ma również 24 cale zamiast 8,8 i może działać jako przyzwoity tani monitor do gier w trybie poziomym dzięki częstotliwości odświeżania 144 Hz. Prawdopodobnie można również uzyskać monitor, który można odwrócić na bok, znacznie taniej niż cena wywoławcza EK-MD088, kupując lokalnie używane, przeznaczone do pracy w biurze Delle.

Jeśli większy nie jest lepszy dla twojego przypadku użycia lub szukasz przenośnego rozwiązania, zawsze możesz wybrać używanego iPada. Aplikacje takie jak Duet Wyświetlacz pozwalają używać tabletu jako drugiego monitora dla komputera z systemem Windows lub Mac za pomocą jednego kabla (lub nawet bezprzewodowo za pomocą Duet Air lub Wbudowane narzędzie Sidecar w systemie macOS) i może nawet obsługiwać orientację pionową. Połącz iPada Mini z podstawką, a otrzymasz nieco krótszą, ale szerszą wersję Elsonic. I oczywiście będzie też tabletem, gdy skończysz używać go jako ekranu.

Zdjęcie: Elsonic przez Nojima Online

Wygląda podobnie?

Chociaż te rozwiązania mogą być bardziej praktyczne w większości przypadków użycia, przyznam, że nie mają one tak zabawnego czynnika, jak wysoki boi, i że istnieją niszowe przypadki użycia, w których Elsonic ma więcej sensu. I hej, może całkowicie się mylę i wszyscy będziemy mieli dedykowane ekrany dla Twittera do tego czasu w przyszłym roku — chociaż ta myśl jest zbyt przerażająca, by ją rozważyć.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Akasa Intros AK-PCCE25-02 Adapter 2,5GbE z obsługą PoE 25W

Akasa ostatnio zainteresowała się produktami sieciowymi dla klientów, a jej niedawna niskoprofilowy adapter 2,5 GbE. Najnowszym produktem firmy w tej kategorii jest...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!