Praktyczny dodatek Elden Ring: Shadow of the Erdtree


Moje pierwsze kroki w Pierścień Eldenajest nowy Cień Erdtree ekspansja mieć ochotę wrócić do domu ponownie. Po dotarciu tam, dotykając uschniętego ramienia, wychodzę na trawiastą równinę i w oddali widzę rozpadające się gigantyczne drzewo. Kraina jest usiana niematerialnymi nagrobkami i duchowymi wersjami wrogów, z którymi miałem już do czynienia: psami i wędrowną szlachtą. Ale już niedługo stanę w obliczu czegoś przerażającego w tym nowym regionie, Krainie Cieni, w postaci gigantycznego chodzącego żelaznego pieca wypełnionego żarem i płonącymi więźniami.

Kiedy próbuję ciąć tego trzydziestometrowego potwora, dość szybko dowiaduję się, że nawet wysokopoziomowy, bogato wyposażony rycerz, którym dano mi grać w ramach trzygodzinnej zapowiedzi DLC, nie może się z nim równać. Kiedy próbuję uciec, kopie we mnie ogromne, nieuniknione stosy płonących śmieci. Garść innych nieznanych potworów — Gravebirds, mniejsi kuzyni Ptaków Rytuału Śmierci z Pierścień Eldenai gibkie humanoidy o popielatej skórze, uzbrojone w bliźniacze okrągłe ostrza – atakujcie i miażdżcie mojego biednego rycerza.

Nawet na wysokim poziomie nie jestem przygotowany na to, co czeka w Krainie Cieni. Ale istnieje nowy rodzaj wzmocnień rozrzuconych po Równinie Gravesite i w pobliskich lochach: Fragmenty Scadutree. Te nowe przedmioty eksploatacyjne są odłamkami wersji Erdtree z tego świata. Obdają mojego rycerza Błogosławieństwem Scadutree, zwiększając praktycznie wszystkie jego statystyki. Cień Erdtree gracze będą musieli upolować te fragmenty, aby stawić czoła potężnym wrogom. W ciągu trzech godzin gry znalazłem ich pół tuzina ze względną łatwością. Znalazłem także wiele innych nowych wzmocnień z DLC, Revered Spirit Ash, przedmiot, który wzmacnia moje Spirit Ashes i mojego rumaka, Torrenta.

Fragmenty Scadutree i Prochy Czcigodnego Ducha można wykorzystać w miejscach łaski w Krainie Cieni, aby stać się silniejszymi, podobnie jak gracze używają Złote Nasiona I Święte Łzy aby wzmocnić swoje kolby Pierścień Eldena. Błogosławieństwa, jakie zapewniają te nowe wzmocnienia, są od razu widoczne, ale wzmacniają one moją postać tylko wtedy, gdy przebywa ona w Krainie Cieni. (Będąc w tej krainie, zobaczysz, że Twoje statystyki są wzmocnione kolorem żółtym. W Krainach Pomiędzy nimi wracają do koloru białego.)

Reklama

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco

Dotarcie do Krainy Cieni wymaga dwóch głównych osiągnięć Pierścień Eldena. Musisz pokonać Starscourge Radahn w zamku Redmane i Mohg, Pan Krwi w pałacu Mohgwyn. Gdy to zrobisz, będziesz mógł przenieść się do tej dziwnej nowej krainy z pomocą rycerza, jednego z wielu wyznawców Miquelli, którego spotkasz Cień Erdtreeprzygoda.

Spotkanie wyznawców Miquelli, do których wszyscy się odwołują tajemniczy brat szermierzy Maleni jako „życzliwy” lub „czuły”, uderzyła mnie kolejna różnica tutaj, w Krainie Cieni: poczucie nadziei. W przeciwieństwie do rozpaczy, która przenika Lands Between w głównej historii Pierścień Eldenawszyscy ludzie, których spotykasz w Krainie Cieni, wydają się zadowoleni.

Garść wyznawców Miquelli spotkałem na stacjach znanych jako Krzyże Trzech Ścieżek, które podobno przedstawiają ślady Miqeulli podczas jego podróży po tej krainie. Przy tych złotych, świecących krzyżach poznałem nowych NPC i kupców, a niektórzy z nich dali mi przedmioty do wykorzystania lub zadania do wykonania. Jedna, imieniem Freyja, oświadczyła, że ​​jest byłą sojuszniczką generała Radahna. Inny twierdził, że jest sługą Mohga. Jeden z wielbicieli Miquelli, Moore, był prostodusznym kupcem. W przeciwieństwie do wielu zdezorientowanych i uciskanych NPC typowych dla gier FromSoftware, wszyscy zwolennicy Miquelli wydają się niezwykle szczęśliwi. Wygląda na to, że wszyscy wspierają cię w twojej misji tutaj, pomimo twojego statusu Nadszarpniętego. (Dlaczego się temu sprzeciwiają, nie jest całkiem jasne, biorąc pod uwagę mój czas gry.)

Jeden z wyznawców Miquelli stoi z założonymi rękami na trawiastym polu, z wieżą w oddali na zrzucie ekranu z Elden Ring: Shadow of the Erdtree

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco

Beyond the Gravesite Plain to kilka tradycyjnych lochów, katakumb i twierdz. Największą, jaką widziałem, był Belurat, ogromna osada zamkowa z labiryntowymi ścieżkami patrolowanymi przez nowe rodzaje wrogów. Walczyłem ze skorpionami całkiem dużych i przerażająco dużych rozmiarów, irytującymi rzucającymi zaklęcia i humanoidalnymi gigantami.

Pod koniec mojej podróży przez Belurat spotkałem Tańczącego Lwa Boskiej Bestii, zbiór ludzkich kończyn, tkanin i głowy lwa, widzianego wcześniej w Cień Erdtreepierwszy zwiastun. Tańczący Lew atakował w chaotycznym rytmie, stosując ataki zamrażające i błyskawice, gdy próbowałem dotrzymać kroku jego szaleńczemu tańcowi. Mój potężny, gotowy rycerz i para przyzwań — dwóch zwolenników Miquelli — sprawiły, że bitwa była stosunkowo łatwa (z pewnością nie będzie to takie łatwe z moim Pierścień Eldena postać). Po zabiciu go Tańczący Lew upuścił własną głowę, którą następnie założyłem jako komicznie za duży hełm. Ten nowy element zbroi wzmocnił siłę i zręczność mojego rycerza, ale obniżył skuteczność moich kolb.

Przed moją wyprawą do zamku Belurat natknąłem się na więzienie pod nim, gdzie odkryłem najstraszniejszą rzecz, jaką widziałem w Pierścień Eldena już. Więzienie Belurat, loch w stylu katakumb, jest pełne żyjących słoików, które tam przebywają. Ale tu jest zła część: skrawki mięsa, które gracze zwykle dostają po rozbiciu słoików, są w tym miejscu wciąż bardzo żywe. Po raz pierwszy możemy zobaczyć, co kryje się w słoikach: lśniące, nowotworowe monstrum, które zaatakuje cię własnymi wnętrznościami i wyskoczy, by cię unieruchomić. Choć mogą być obrzydliwe, ci ludzie-mięso-słoje nadal potrafią się trzymać Pierścień Eldena słynny cytat reżysera Hidetaki Miyazakiego o tym, aby nie polegać na „istotnym czynniku” w celu wytrącenia graczy z równowagi. Oboje są odrażający i smutni.

Duży, ciężko opancerzony żołnierz wroga stoi z wielkim mieczem przerzuconym przez ramię przed Zamkiem Belurat na zrzucie ekranu z Elden Ring: Shadow of the Erdtree

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco

Drugi region dostępny w czasie, gdy zajmowałem się tym rozszerzeniem, to Zamek Ensis. Jest to loch średniej wielkości, strzeżony przez nowy typ gigantycznego trolla; ten potrafi posługiwać się magią, jest zwiastunem tego, co ma nadejść (tzn. wielu czarowników). Podczas zwiedzania Zamku Ensis spotkałem rycerza z gigantycznym młotem, który w trakcie bicia mnie tym młotem na śmierć zasygnalizował, że nie jestem gotowy, aby stawić mu czoła. Przedstawiciele Bandai Namco zasugerowali obecnym, że jeśli mamy stawić czoła takiemu wyzwaniu, powinniśmy poszukać dodatkowych fragmentów Scadutree, aby stać się konkurencyjnymi.

Odrzuciłem tę radę i wybrałem inną opcję Pierścień Eldena: przebiegaj obok wszystkiego. Biegnąc przez Ensis, udało mi się dotrzeć do jej szefa, Rellany, Twin Moon Knight. Jest byłą księżniczką karską i młodszą siostrą Pierścień Eldena szef Rennala, Królowa Pełni Księżyca. Podobnie jak Rennala, Rellana może rzucać w ciebie magicznymi księżycami Również dzierży parę długich ostrzy zadających obrażenia magiczne i ogniowe. Podobnie jak Tańczący Lew, udało mi się ją pokonać, ale tylko dzięki pomocy wielu przyzwanych sojuszników, którzy pomogli mi przełamać jej równowagę i wielokrotnie ją ogłuszyć.

Moje zwycięstwo można także przypisać zupełnie nowej broni w grze: mojemu szybkiemu, ale potężnemu, łamiącemu równowagę świetlistemu wielkiemu mieczowi zwanemu – przede wszystkim – Milady. Lekki miecz wielki to nowa klasa broni w Cień Erdtree. Inne nowe dodatki obejmują Ostrze Backhand, zakrzywiony miecz trzymany pod kątem do tyłu, który zadaje ataki pchnięcia i cięcia po bokach wrogów; Dryleaf Arts, jedna z nowych broni sztuk walki, która tak naprawdę nie jest bronią, ale stylem walki wręcz; oraz Pazur Czerwonego Niedźwiedzia, rzeczywista odcięta łapa niedźwiedzia zmodyfikowana stalowymi pazurami.

Zniszczony wojownik rzuca wybuchową miksturą perfum w parę wrogów na zrzucie ekranu z Elden Ring: Shadow of the Erdtree

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco

Nowe typy broni, z którymi nie miałem zbyt wiele czasu, to ujawnione wcześniej tarcze pchające, które mają spiczaste końce; ostrza do rzucania, odmiana istniejących noży do rzucania, które można wyposażyć jako broń podstawową; butelki z perfumami, teraz także opcja broni podstawowej; i wielka katana, która jest, cóż, większą wersją standardowej katany. Bandai Namco i FromSoftware obiecują 100 nowych broni Cień Erdtreez kilkoma nowymi dodatkami, które przetestowałem, już wydały mi się fajnymi nowymi odmianami istniejących stylów walki.

W ciągu trzech godzin spędzonych z grą mam wrażenie, że ledwo dotknąłem powierzchni czego Cień Erdtree dodam do Pierścień Eldena. Dostrzegłem już kilka fascynujących nowych postaci i historii, nowych, przerażających wyzwań i intrygujących klimatów. Niezależnie od tego, czy pełen nadziei ton zwolenników Miquelli jest autentyczny, czy też stanowi jakiś rodzaj błędnego ukierunkowania, zanim sprawy potoczą się strasznie źle, wszyscy będziemy musieli odkryć, kiedy Cień Erdtree ukaże się 21 czerwca.

[Disclosure: This article is based on an Elden Ring: Shadow of the Erdtree preview event held by publisher Bandai Namco in Los Angeles on May 24. Bandai Namco provided Polygon’s travel and accommodations for the event. You can find additional information about Polygon’s ethics policy here.]Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kup trzy gry za jedyne 15 USD w Fanatical

Fanatical powrócił z kolejną wyjątkową kolekcją Diamond, dającą Ci możliwość stworzenia własnego pakietu przecenionych gier spośród kilkunastu tytułów. Pakiet Kolekcji Diamentów...

Jak powielić Wspomnienia w DLC Elden Ring Shadow of the Erdtree

Możesz duplikaty wspomnień W Pierścień Eldena'S Cień Erdtree DLC, tak jak było to możliwe w grze podstawowej. Zasadniczo daje...

Podstawowy pokład Steam jest tańszy niż kiedykolwiek przed letnią wyprzedażą Steam

Lato ma różne oficjalne i nieoficjalne początki sezonu, ale prawdziwym dla wielu z nas, graczy, jest coroczna letnia wyprzedaż Steam — która Niedawno...
Advertisment