Praktyczne zdjęcia Google Pixel Fold 2, które wyciekły, ujawniają poważne zmiany w projekcie


Kluczowe dania na wynos

  • Google Pixel Fold 2 może przejść gruntowną zmianę konstrukcyjną, obejmującą nowy projekt aparatu i wyższą, węższą obudowę.
  • Rzekomy Pixel Fold 2 może zrezygnować z trybu poziomego i zamiast tego skupić się na konstrukcji bardziej portretowej, dzięki czemu łatwiej będzie korzystać z niego jedną ręką.
  • Pixel Fold 2 może potencjalnie być wyposażony w wydajny układ Google Tensor G4 i do 16 GB pamięci, co pozycjonuje go jako konkurencyjne urządzenie o najwyższej klasy specyfikacji.


Oryginalny Google Pixel Fold było imponującym nowym urządzeniem, gdy zostało ogłoszone na konferencji Google I/O w 2023 r. i pokazało światu, że Google zwraca uwagę, wprowadza innowacje i próbuje zdobyć kawałek składany rynek. Od tego czasu Pixel Fold stał się naszą ulubioną rekomendacją dla fanów Pixela i osób z branży Ekosystem Google’ai z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę serii.

Biorąc pod uwagę reputację Google, która utrzymuje wszystko w tajemnicy, mamy już pierwsze praktyczne zdjęcia rzekomo nowej generacji Google Pixel Fold 2. Władze Androida udostępnił tę wiadomość i nowe zdjęcie ujawniające projekt rzekomego nowego składanego urządzenia.

Reklama


Zdjęcie pokazuje, że następny Google Pixel Fold 2 może zostać poddany gruntownym zmianom konstrukcyjnym, obejmującym nowy projekt aparatu oraz wyższą i węższą obudowę. Chociaż nie mamy jeszcze dokładnych wymiarów, łatwo jest odróżnić Pixel Fold od rzekomego Pixel Fold 2 obok siebie. Źródło Android Authority twierdziło, że obudowa Fold 2 może być podobna do OnePlus otwartya proporcje wewnętrznego ekranu są bliższe kwadratowi, co sugeruje, że Google mógł zrezygnować z pomysłu otwarcia urządzenia w trybie poziomym, tak jak to miało miejsce w oryginalnym Pixel Fold.

Posunięcie to nie byłoby zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, że wiele aplikacji od razu odmówiło gry w piłkę i pozostało przy orientacji pionowej, a to posunięcie może sprawić, że urządzenie będzie węższe i łatwiejsze w obsłudze jedną ręką.

LI-Google-Pixel-Fold-photo-2

Kolejną interesującą ciekawostką jest konfiguracja i konstrukcja aparatu. Wygląda na to, że Google może zrezygnować z paska aparatu przypominającego osłonę przeciwsłoneczną i zastąpić go zaokrąglonym prostokątnym kształtem, który nie rozciąga się z tyłu telefonu. Widzieliśmy już rendery serii Pixel 9, chociaż kolejna flagowa seria nadal w pewnym stopniu zachowałaby pasek przypominający wizjer w zaokrąglonym kształcie.

Co więcej, zaledwie kilka dni temu usłyszeliśmy, że Pixel Fold 2 może pominąć chip Google Tensor G3 i przejść od razu na Google Tensor G4 – ten sam chip, który ma zasilać Google Pixel 9 nowej generacji seria flagowców (via Władze Androida). To samo źródło twierdzi również, że Fold 2 może mieć do 16 GB pamięci, co czyni Fold 2 pierwszym urządzeniem Pixel wyposażonym w największą ilość pamięci RAM w historii smartfona marki Google.


Posunięcie to może sugerować, że Google może nie wypuścić Pixela Fold 2 na wiosnę podczas Google I/O, ale wypuścić go wraz z serią Pixel 9 gdzieś w październiku. Dzięki temu Pixel Fold byłby bardziej konkurencyjny i nie wyglądałby na przestarzały pod względem specyfikacji i sprzętu w porównaniu z innymi urządzeniami.


Rzekomy projekt Pixel Fold 2 może przynieść ogromne ulepszenia

LI Google Pixel Fold Hero-1

Nowe zmiany w projekcie, jeśli okażą się prawdziwe, mogą przynieść ogromne ulepszenia Pixelowi Fold 2. Problem z oryginalnym Foldem polegał na tym, że był zbyt szeroki, a wiele aplikacji nie działało dobrze w trybie poziomym, gdy telefon był rozłożony. Wystąpiły też inne problemy, takie jak trwałość wyświetlacza i mechanizmu składania lub niecałkowite otwieranie urządzenia, ale dopiero się okaże, czy Google udało się je naprawić.


W obecnej sytuacji i zakładając, że plotki i wyciek rzeczywiście pochodzą z zaufanego źródła, Pixel Fold 2 nowej generacji może stać się urządzeniem, którego chciałem od początku. Likwidacja ramek na wewnętrznym ekranie, wymiana aparatu na moduł z dziurkaczem, zmniejszenie zagnieceń i węższe urządzenie były na mojej liście życzeń, odkąd wiele lat temu zobaczyłem pierwsze rendery.

Właśnie takie powinno być pierwsze urządzenie i dobrze jest widzieć, jak Google słucha opinii i, miejmy nadzieję, dostarcza produkt, który może być bardziej przyjazny dla użytkownika i nowoczesny niż produkt pierwszej generacji. Oczywiście należy to wszystko traktować z przymrużeniem oka, ponieważ do zobaczenia prawdziwego produktu brakuje jeszcze wielu miesięcy. Jeśli telefon zostanie zaprezentowany w październiku, oznacza to, że nadal znajduje się on we wczesnej fazie cyklu rozwojowego i w każdej chwili możemy zobaczyć, że coś się zmieni.

Składanie pikseli PBI

Google Pixel Fold

1399 dolarów 1799 dolarów Zaoszczędź 400 dolarów

Pixel Fold to pierwszy składany smartfon Google oferujący jeden z najlepszych podzespołów i oprogramowania na rynku. Urządzenie ma 5,8-calowy wyświetlacz na obudowie i duży, składany wyświetlacz o przekątnej 7,6 cala. Za jego działanie odpowiada chipset Tensor G2 i akumulator o pojemności 4821 mAh.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...
Advertisment