Praktyczne rozwiązanie dzięki nowemu bezprzewodowemu ładowaniu blatów FreePower


Niedawno przebudowałem kuchnię i moją pierwszą myślą podczas projektowania było: „Czy mogę osadzić funkcję ładowania bezprzewodowego w moim nowym blacie kwarcytowym?” Nie mogłem jednak znaleźć rozwiązania, które nie wiązałoby się z umieszczaniem nieporęcznych czarnych pudełek pod ladą i wymaganiem precyzyjnego umieszczenia telefonu na rozległym blacie. Szkoda, że ​​nie poczekałem rok lub dwa.

W tym tygodniu w KBIS rocznik Targi Przemysłu Kuchni i Łazienki w Las VegasFreePower wprowadził na rynek swoją najnowszą technologię: bezprzewodowe ładowanie Qi wbudowane w blaty.

FreePower na blat umieszcza całą technologię w smukłym urządzeniu, które pasuje wewnątrz blaty kamienne lub drewniane. Po zainstalowaniu i włączeniu zasilania (po podłączeniu przewodowym lub podłączonym) może ładować do trzech urządzeń jednocześnie z szybkością Qi2 — do 15 W na urządzenie — i jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi urządzeniami, w tym telefonami Apple, Samsung i Google.

1/3

Pixel, iPhone i Samsung Galaxy ładują się. (Wentylator ciężko pracował!)
Zdjęcie: Jennifer Pattison Tuohy / The Verge

Nie jestem w Vegas, ale FreePower przysłał mi próbkę do sprawdzenia kilka dni temu i z pewnością wydaje mi się, że przyszłość bezprzewodowego ładowania telefonów, słuchawek i innych urządzeń będzie dostępna w modzie ładowania Qi. Jest to nie tylko wygodne – po prostu upuść go w dowolnym miejscu na blacie, ale także całkowicie eliminuje wszelkie widoczne bałagany związane z ładowaniem, takie jak kable, podkładki lub te dziwne, kątowe stojaki, które wyglądają głupio, gdy nie ma na nich telefonu.

Kamienna płyta o wymiarach 12 x 8 cali, którą wysłał mi FreePower, ma około cala grubości i zawiera wbudowaną ładowarkę FreePower. Chociaż mogłem zobaczyć urządzenie, kiedy odwróciłem kamień, nie było ono widoczne pod żadnym innym kątem, gdy zostało umieszczone na biurku. Prostokątna dioda LED „Charging Halo” – około 9 cali x 5,5 cala – wyznacza obszar zasilany przez wielocewkowy układ ładowania urządzenia. Możesz umieścić dowolne urządzenie obsługujące Qi w dowolnym miejscu w tym obszarze, aby je naładować.

Halo jest subtelne i świeci ciepłą bielą (kolor można dostosować za pomocą aplikacji). Można go także całkowicie wyłączyć i aktywować w razie potrzeby za pomocą opracowanej przez firmę FreePower funkcji „wave to wake”, która wykorzystuje cewki do ładowania bezprzewodowego do wykrywania machania ręką nad ładowarką. Przez resztę czasu blat wygląda jak blat. (Aplikacja obsługująca tę funkcję nie jest jeszcze dostępna, więc nie mogłem tego wypróbować.)

W użyciu ładowarka rozpoznała każdy telefon obsługujący łączność bezprzewodową, który na niej położyłem, i rozpoczęła ładowanie w ciągu sekundy lub dwóch. Jednak hałas wydobywający się z wbudowanego wentylatora był natychmiast zauważalny. Kiedy dodałem kolejny telefon, podskoczyłem w decybelach. Posiadanie wirującego blatu może nieco złamać umowę – szczególnie w sypialni – ale nagrodą nie będą dziwne gadżety na blatach i życie bez kabli.

Umieść swój gadżet w dowolnym miejscu w Halo, a otrzyma on moc.

„Darmowość” w FreePower wynika z jej niezwykłej możliwości swobodnego pozycjonowania. Możesz umieścić swój gadżet w dowolnym miejscu wewnątrz Halo, a on otrzyma zasilanie. Mógłbym po prostu ścisnąć trzy telefony obok siebie i jest mnóstwo miejsca, jeśli ładujesz jeden telefon i etui AirPods.

Technologia FreePower polega na użyciu nakładających się układów cewek, więc nie ma potrzeby umieszczania urządzenia dokładnie nad jedną cewką ładującą, jak to ma miejsce w przypadku większości produktów do ładowania bezprzewodowego. Pierwotnie FreePower został zainspirowany AirPower firmy Applepodjęta przez firmę owocową próba stworzenia bezprzewodowej podkładki ładującej, która mogłaby jednocześnie ładować iPhone’a, iPoda i Apple Watch, a wszystko to na jednej powierzchni. Apple anulowało AirPower w 2019 rokui FreePower zadebiutował Zbiornik Rekin w 2020 r jako Aira. Od tego czasu technologia FreePower została wykorzystana w Stacja bazowa Nomadów i Platforma bezprzewodowego ładowania Tesli za 300 dolarów.

Technologia zawarta w urządzeniu FreePower.
Obraz: FreePower

Choć jego najnowszy produkt jest fajny, prawdopodobnie nie pojawi się w Twoim domu w najbliższym czasie. FreePower for Countertop nie jest produktem gotowym do użycia. Musi zostać zintegrowany przez producenta podczas montażu blatów, co można zrobić tylko raz lub dwa razy w życiu. FreePower również nie opublikował żadnych cen.

Jeśli jednak zdarzy Ci się być w trakcie przebudowy, FreePower współpracuje już z niektórymi producentami i projektantami i rozpoczął proces certyfikacji dla producentów, aby dowiedzieć się, jak zainstalować technologię.

Bezprzewodowe urządzenie ładujące można zamontować w kamieniu naturalnym, kamień inżynieryjnylub drewniane blaty, a według FreePower oprogramowanie można aktualizować, więc przez kilka lat powinno być w stanie dotrzymać kroku innowacjom w zakresie ładowania bezprzewodowego. Gdy jednak stanie się przestarzały, sprzęt można wymienić bez wymiany blatów, ponieważ nie jest całkowicie osadzony w kamieniu.

FreePower można wbudować w blaty z kamienia (naturalnego lub konstruowanego) i drewna.
Obraz: FreePower

Chcę żyć w przyszłości, w której na szafce przy łóżku, blacie w łazience i blacie kuchennym znajdują się małe świecące aureole, a nie wszędzie nieporadnie wyglądające podstawki do ładowania bezprzewodowego i plątanina kabli.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment