Praktyczne: oto nowa aplikacja Hasła w systemie iOS 18


iOS 18 ogłoszono dzisiaj o godz WWDCi podobnie jak większość wcześniejszych wydań systemu iOS, aktualizacja zawiera mnóstwo aktualizacji istniejących aplikacji Apple, takich jak Wiadomości.

iOS 18 zawiera także dwie zupełnie nowe aplikacje dla użytkowników iPhone’a: Obraz Plac zabaw do tworzenia obrazów AI oraz nową aplikację Passwords, która sprawia, że ​​zarządzanie hasłami na urządzeniach Apple jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Oto pierwsze spojrzenie na możliwości nowej aplikacji Hasła.

Zarządzanie hasłami za pomocą nowej aplikacji na iOS 18

Aplikacja Hasła na iOS 18

W poprzednich wersjach systemu iOS firma Apple udostępniała narzędzie do zarządzania hasłami w ramach aplikacji Ustawienia. Korzystając z pęku kluczy iCloud, możesz automatycznie wygenerować hasła i zapisać je w Ustawieniach na ekranie Hasła.

W iOS 18 hasła wychodzą z aplikacji Ustawienia do własnej, dedykowanej aplikacji.

Reklama

Jeśli korzystałeś już z istniejących funkcji Hasła w systemie iOS 17 i wcześniejszych wersjach, nowa aplikacja Hasła nie ma zbyt wiele powodów do ekscytacji. Oferuje wiele takich samych funkcjonalności, ale z nieco większą organizacją i dostępnością niż wcześniej.

Otwórz Hasła, a zobaczysz projekt podobny do aplikacji Przypomnienia, z różnymi kategoriami, które są natychmiast widoczne:

  • Wszystko
  • Klucze
  • Kody
  • Wi-Fi
  • Bezpieczeństwo
  • Usunięto

Zobaczysz także sekcję dotyczącą haseł rodzinnych, jeśli korzystałeś już z tej funkcji w Chmurze rodzinnej.

Wreszcie, w lewym dolnym rogu ekranu znajdziesz opcję utworzenia nowej współdzielonej grupy haseł. Utwórz nazwę grupy, a następnie zaproś innych użytkowników, aby dołączyli do niej razem z Tobą.

Aplikacja Hasła na wszystkich głównych platformach Apple

Lista aplikacji z hasłami

Jednym z istotnych elementów skutecznej aplikacji Hasła jest to, że musi ona istnieć na wszystkich Twoich urządzeniach. Firma Apple wzięła to sobie do serca i stworzyła nową aplikację Passwords nie tylko na iPhone’a z systemem iOS 18, ale jest ona również dostępna na iPadOS 18, macOS Sequoia i VisionOS 2. Dostęp do przechowywanych haseł w systemie Windows można uzyskać nawet za pośrednictwem aplikacji iCloud dla Windows .

Docelowi odbiorcy aplikacji Hasła

Chociaż aplikacja Hasła może nie zawierać zbyt wielu nowości dla użytkowników, którzy już korzystali z poprzednich funkcji pęku kluczy iCloud, główną grupą docelową programu Hasła są prawdopodobnie osoby, które nawet nie wiedzą, czym jest menedżer haseł.

Przeciętny użytkownik prawdopodobnie nigdy o nim nie słyszał 1Hasło Lub LastPassi mogą, ale nie muszą, być świadomi, że iPhone może automatycznie tworzyć i przechowywać dla nich hasła. Miejmy nadzieję, że takim użytkownikom nowa aplikacja Hasła, która pojawi się jesienią na ekranie głównym ich iPhone’a, zapewni im bezpieczniejszą przyszłość komputerową.

Zakończyć

Nowa aplikacja Hasła jest w pewnym sensie potwierdzeniem tego Klucze pełna wymiana haseł zajmie dużo czasu. W międzyczasie wszyscy moglibyśmy skorzystać z narzędzi, które sprawią, że zarządzanie hasłami będzie bardziej płynne i dostępne. Aplikacja Hasła powinna właśnie to zrobić, gdy pojawi się na urządzeniach użytkowników tej jesieni.

Czy zamierzasz używać nowej aplikacji Hasła w systemie iOS 18?

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment