Pracownicy techniczni uważają, że giganci technologiczni mają zbyt dużą władzę


Ankieta przeprowadzona wśród 1500 pracowników technicznych wykazała, że ​​77% z nich uważa, że ​​Apple, Amazon, Google i Facebook mają zbyt dużą władzę. Tylko 8% nie zgodziło się z tym.

Pracownicy techniczni zostali również zapytani o szeroki zakres innych kwestii technicznych, w tym o współpracę z organami ścigania, Chinami i ustawodawczą sztuczną inteligencją…

Badanie zostało przeprowadzone przez Protokół, od wydawcy Politico.

Aby przyjrzeć się temu, jak pracownicy techniczni w całym kraju zajmują się kluczowymi kwestiami stojącymi przed branżą, firma Protocol przedstawia swoje pierwsze badanie pracowników technicznych, badanie obejmujące 1504 pracowników w całym kraju, od kadry kierowniczej po współpracowników. Pochodzą głównie z dużych firm technologicznych – prawie 40% respondentów pracuje w firmach o rocznych przychodach powyżej 500 mln USD, a większość z nich zatrudnia ponad 1000 pracowników.

Pierwszy temat dotyczył tego, czy giganci technologiczni są zbyt potężni.

Aż 78% ankietowanych pracowników technicznych zgodziło się, że branża technologiczna jest zbyt potężna, a tylko 11% się z tym nie zgadza. To samo dotyczy Facebooka, Amazona, Alphabet i Apple. Ponad 77% respondentów stwierdziło, że firmy te mają zbyt dużą władzę, a nieco ponad 8% nie zgodziło się z tym.

Większość nie tylko stwierdziła, że ​​branża jest zbyt potężna, ale około 40% stwierdziło również, że technologia wyrządza więcej szkody niż pożytku. Tylko około 45% pracowników technicznych nie zgodziło się z tym, co sygnalizuje, że nawet w branży pracownicy techniczni martwią się o negatywny wpływ technologii na świat.

A jednak brakuje środków zaradczych. Ponad 68% chce, aby ich firmy współpracowały lub zostały przejęte przez gracza Big Tech, a trzy czwarte stwierdziło, że firmy Big Tech powinny mieć możliwość przejmowania innych firm. Nieco ponad 40% uważa, że ​​Facebook, Amazon, Alphabet i Apple powinny zostać podzielone. Pomimo obaw o siłę technologii i jej negatywny wpływ, pracownicy techniczni tego nie widzą prawo antymonopolowe egzekwowanie jako rozwiązanie.

Jeśli chodzi o Chiny, większość uważa, że ​​rząd USA był zbyt agresywny, martwiąc się, że równie zdecydowana reakcja Chin może sparaliżować amerykańskie firmy technologiczne.

Administracja Trumpa przyjęła jastrzębie stanowisko wobec chińskiego przemysłu technologicznego, umieszczając dziesiątki firm na czarnej liście handlowej kraju i podpisując wiele zarządzeń wykonawczych mających na celu wykluczenie chińskich aplikacji społecznościowych – w szczególności TikTok – z USA. Pracownicy techniczni ogólnie powiedzieli, że uważają, że impas powinien się skończyć, wyrażając otwartość na ściślejszą współpracę z chińskimi firmami technologicznymi.

Pięćdziesiąt sześć procent respondentów przyznało, że zgadzają się, że amerykańskie ograniczenia nałożone na chińskie firmy technologiczne posunęły się za daleko, a 28% stwierdziło, że są wobec tego neutralni. A 60% zgodziło się, że amerykańskie firmy technologiczne powinny ściślej współpracować z chińskimi firmami technologicznymi. Ostatecznie większość respondentów stwierdziła, że ​​wierzy, że przyszłość branży technologicznej jest zagrożona, a 58% zgodziło się, że zimna wojna z Chinami może „sparaliżować amerykańskie firmy technologiczne”.

Istnieją jednak granice ich otwartości na chińskie technologie – 46% stwierdziło, że zgadza się, że chińska firma telekomunikacyjna Huawei powinna zostać wyrzucona z USA.

Istnieją obawy dotyczące sztucznej inteligencji, zwłaszcza jeśli chodzi o wykazanie problemów z systemami sztucznej inteligencji wychwytującymi i wzmacniającymi uprzedzenia obecne w społeczeństwie.

Sztuczna inteligencja może wzmacniać uprzedzenia w świecie rzeczywistym i nieproporcjonalnie szkodzić ludziom kolorowym. 73% respondentów stwierdziło, że zgadzają się, że rząd powinien regulować sztuczną inteligencję. Tylko 9% nie zgodziło się z tym, a 18% stwierdziło, że są „neutralni”.

Reklama

Możesz sprawdzić inne ustalenia na stronie Protokół. (Jeśli doszedłeś do komentarzy, aby twierdzić, że rozmiar próbki jest bez znaczenia, możesz szybko uzyskać podstawy w teorii próbki tutaji bardziej szczegółowe tutaj.)

Zdjęcie: Kevin Ku/Unsplash

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Overwatch 2 otwiera drzwi do powrotu 6 na 6

Kilka lat do Ostrzeżenia 2 doświadczenieniepokój graczy osiągnął punkt, w którym twórcy gry rozważają przywrócenie starych rozgrywek 12-osobowych. Dzisiejszy wpis na blogu od...

Harmonogram wydań wersji beta systemu iOS 18: Oto, kiedy można spodziewać się nowych wersji beta

Lato jest sezon beta dla platform oprogramowania Apple. Wraz z nowymi funkcjami i zmianami w każdej wersji, pytanie w głowach wielu użytkowników wersji...

Dzikie plotki o iPhonie 17, iOS 18 beta 4, obawy o budżet TV+

Benjamin i Chance rozmawiają o wiadomościach i plotkach z Apple z tego tygodnia, w tym o szalonych szczegółach dotyczących kierunku nowego modelu „Slim”,...
Advertisment