Pracownicy szkolący sztuczną inteligencję żądają ochrony od Kongresu


Pracownicy zajmujący się danymi wezwali prawodawców do ochrony swoich praw przed wtorkowym spotkaniem Senatu z przywódcami sztucznej inteligencji.

„Wkład pracowników zajmujących się danymi, często niewidoczny dla opinii publicznej, ma kluczowe znaczenie dla postępu w sztucznej inteligencji” – czytamy w liście. „Kongres powinien opracować nową generację polityk gospodarczych i praw pracowniczych związanych z prawami pracowniczymi, aby uniemożliwić korporacjom takim jak Amazon wykorzystywanie wyzysku pracowników opartego na technologii w celu osiągnięcia zysku i wyprzedzenia rywali poprzez pójście drogą boczną”.

List został wysłany przed drugim ponadpartyjnym forum AI Insight Forum Schumera. Fora to cykl spotkań skupiający liderów technologii jak Elon Musk i dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg z prawodawcami, gdy Senat rozważa uregulowanie sztucznej inteligencji. Na wtorkowe spotkanie zaproszono ponad 20 gości, w tym inwestora technologicznego Marca Andreessena oraz oczekuje się, że w spotkaniu dołączą dyrektorzy takich firm jak Stripe i Micron.

Oczekuje się, że przybędą także niektórzy zwolennicy, w tym prezes i dyrektor generalny NAACP Derrick Johnson oraz dyrektor Instytutu Technologii AFL-CIO Amanda Ballantyne, według CNBC.

Turkopticon, grupa wspierająca pracowników Amazon Mechanical Turk (MTurk), podpisała wtorkowy list do Schumera. Od lat firmy tak mają zatrudnił pracowników MTurkuktórzy często zarabiają znacznie poniżej płacy minimalnej, aby pomóc w szkoleniu tych algorytmów. We wtorkowym piśmie wezwano prawodawców do ochrony praw pracowników takich jak pracownicy MTurk do rokowań zbiorowych oraz do ochrony ich przed drapieżnymi systemami nadzoru i zarządzania.

„Ustanowienie solidnych zabezpieczeń związanych z technologią w miejscu pracy oraz przywrócenie równowagi między pracownikami i pracodawcami mogłoby zmienić orientację gospodarki i innowacji technologicznych w kierunku bardziej sprawiedliwych i zrównoważonych wyników” – czytamy w piśmie.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cena Sony WH-1000XM5 spadła do nowego rekordowo niskiego poziomu

Wygląda na to, że Boże Narodzenie nadeszło wcześniej, jeśli szukasz naprawdę dobrej oferty na słuchawki redukujące hałas. W tej chwili Target sprzedaje...

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...

Thriller kryminalny o napadach, film Monk i więcej nowych programów telewizyjnych w tym tygodniu

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale telewizja nie zwalnia tempa. W tym tygodniu mamy dla Was wszelkiego rodzaju propozycje,...
Advertisment