Pracownicy Apple Store w Maryland głosują za strajkiem w sprawie warunków pracy


Dwa lata temu pracownicy Apple Store w Towson w stanie Maryland głosowało za zjednoczeniemco czyni tę placówkę pierwszą placówką detaliczną Apple w Stanach Zjednoczonych, która zjednoczyła się. Teraz pracownicy Apple Towson Town Center wyrazili zgodę na strajk po „roku negocjacji z zarządem Apple, które przyniosły niezadowalające rezultaty”.

W sobotę wieczorem pracownicy Apple Store głosowali za zezwoleniem na strajk. Na razie nie wyznaczono daty strajku. Związek – będący częścią Międzynarodowego Stowarzyszenia Mechaników – twierdzi, że „potencjalna data wstrzymania prac zostanie ustalona” w pewnym momencie w przyszłości.

W komunikat prasowy Ogłaszając głosowanie, związek wyjaśnił:

Po ponad roku negocjacji z zarządem Apple, które przyniosły niezadowalające wyniki, członkowie IAM CORE zrobili znaczący krok, głosując za strajkiem w sklepie Apple Towson, sygnalizując w ten sposób swoje zbiorowe żądanie znaczących zmian. Do najważniejszych kwestii w ramach tego działania należą obawy związane z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, nieprzewidywalne praktyki w zakresie planowania zakłócające życie osobiste oraz płace nieadekwatne do kosztów utrzymania w regionie.

Jak Bloomberga wyjaśnia, dwa sklepy Apple w Maryland i Oklahomie głosowały za utworzeniem związków zawodowych w 2022 r., ale żaden ze sklepów nie osiągnął porozumienia umownego z Apple. Również w tym tygodniu sklep Apple Store w New Jersey głosował przeciwko tworzeniu związków zawodowych, a związek obwiniał taktykę Apple za porażkę.

Pracownicy Apple Store w sklepie Towson zlokalizowanym na obrzeżach Baltimore mówią, że mają nadzieję, że głosowanie zatwierdzające strajk „wyśle ​​Apple jasny sygnał”. W oświadczeniu rzecznik Apple podkreślił wysiłki firmy mające na celu zapewnienie pracownikom „doskonałego doświadczenia”.

Reklama

„Bardzo cenimy członków naszego zespołu i jesteśmy dumni, że możemy zapewnić im wiodące w branży wynagrodzenie i wyjątkowe korzyści. Jak zawsze będziemy współpracować ze związkiem zawodowym reprezentującym nasz zespół w Towson z szacunkiem i w dobrej wierze” – oznajmiła firma.

Podążaj za Szansą: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment