Poznaj Spacetop: pierwszy na świecie laptop z rozszerzoną rzeczywistością


Dzisiaj, po prawie trzech latach rozwoju, firma Sightful zaprezentowała Spacetop: pierwszy na świecie laptop z rozszerzoną rzeczywistością (AR). Stworzony przez zespół ponad 60 ekspertów w dziedzinie obliczeń przestrzennych, w tym weteranów z firm Apple, Microsoft i Magic Leap, Spacetop reprezentuje następną generację komputerów osobistych i pierwszą aplikację rzeczywistości rozszerzonej, która bezproblemowo wpasowuje się w codzienne życie użytkowników. Dzięki dostosowanemu sprzętowi i zastrzeżonemu środowisku przestrzennemu Spacetop wykorzystuje AR, aby usunąć fizyczne ograniczenia standardowych laptopów. Rezultatem jest pierwszy w swoim rodzaju produkt, który pozwala użytkownikom nosić ze sobą ogromną, prywatną, wirtualną przestrzeń roboczą zaprojektowaną i dostosowaną przez użytkownika, aby mógł być najbardziej kreatywnym sobą, bez względu na to, gdzie się znajduje — wszystko w znanym laptopie współczynnik kształtu.

„Dwa światy znajdują się na rozdrożu: laptopy są centralnym elementem naszego codziennego życia zawodowego, ale technologia nie ewoluowała wraz z nowoczesnością, praca z dowolnego miejsca, prywatność ma znaczenie, mentalność „wojownika”. Tymczasem rozszerzona rzeczywistość jest pełna potencjału i obiecuje, ale jeszcze nie znalazł zastosowania na co dzień” – powiedział Tamir Berliner, dyrektor generalny i współzałożyciel Sightful. „Jesteśmy w idealnym momencie na znaczącą zmianę paradygmatu w urządzeniu, które wszyscy znamy i kochamy, a Spacetop Early Access jest pierwszym krokiem w tej podróży”.

Zaprojektowany specjalnie z myślą o ruchu „pracy z dowolnego miejsca”, Spacetop w pełni wykorzystuje Augmented Reality, aby przekształcić świat wokół użytkowników w przenośne biuro domowe. Korzystając z ponad 100-calowej wirtualnej płótna, użytkownicy Spacetop projektują swoje idealne środowisko pracy — uporządkowane i zorganizowane dokładnie w taki sposób, aby pomóc im się skoncentrować i jak najlepiej wykonywać swoją pracę. i ciągłe przełączanie okien, użytkownicy Spacetop mogą się skupić, a ich kluczowe aplikacje są widoczne i dostępne w każdej chwili, wszystkie nałożone na rzeczywisty świat, podczas gdy użytkownicy nadal pozostają obecni w prawdziwym świecie.

Rezultatem jest doświadczenie, które zapewnia:

  • Intuicyjna rzeczywistość rozszerzona: Spacetop działa płynnie i intuicyjnie jak laptop. Użytkownicy mogą cieszyć się znajomym, ale radykalnie rozszerzonym doświadczeniem w rzeczywistości rozszerzonej bez skomplikowanych gestów do nauczenia się i bez zewnętrznego sprzętu lub oprogramowania niezręcznie integrującego się z urządzeniami innymi niż AR.
  • Nieograniczona cyfrowa przestrzeń robocza: użytkownicy Spacetop mają przy sobie konfigurację z wieloma monitorami tak dużym, jak wymaga tego ich praca, niezależnie od tego, czy siedzą na kanapie w domu, pracują przy śniadaniu w lokalnej kawiarni, czy wciśnięci w fotele samolotu podczas lotu międzykontynentalnego.
  • Privacy by Design: Środowisko pracy Spacetop, zwane płótnem, oraz praca użytkownika są całkowicie niewidoczne dla tych, którzy nie korzystają z urządzenia. Koniec z wścibskimi spojrzeniami wścibskich sąsiadów, koniec z filtrami prywatności.

Jako firma, Sightful zebrała do tej pory 61 milionów dolarów od wiodących światowych inwestorów, w tym Aleph, Corner Ventures i innych.

„Do tej pory podejście każdej innej firmy do rzeczywistości rozszerzonej było, jak na ironię, całkowicie oderwane od rzeczywistości” – powiedział Eden Shochat, równorzędny partner w Aleph. „Sightful skupił się na natychmiastowej użyteczności, która zwiększa ludzką produktywność, co jest moją osobistą pasją; zamiast próbować przekonać świat, że musimy żyć w Metaverse lub stworzyć zupełnie nowy sposób pracy, skupili się na tworzeniu produktu, który ludzie mogą użyj teraz. To właściwe podejście, we właściwym momencie, z właściwym zespołem wytyczającym nową ścieżkę dla codziennego urządzenia, podobnego do iPhone’a czy Roadstera przed nimi.

Sprzęt Spacetop łączy dwie największe marki zarówno w dziedzinie komputerów osobistych, jak i rzeczywistości rozszerzonej w Wistron i NReal. Łącząc spersonalizowane okulary NReal z zastrzeżonym środowiskiem Spacetop, użytkownicy uzyskują dostęp do wszystkich ważnych aplikacji internetowych w przejrzystych oknach rzeczywistości rozszerzonej o wysokiej rozdzielczości nałożonych na rzeczywisty świat. Niezależnie od tego, czy rozmawiasz przez Zoom, pracujesz w Dokumentach Google, przeglądasz projekt Figma, czy przeglądasz sieć, środowisko Spacetop jest namacalne i wciągające, a jednocześnie pozwala użytkownikom na naturalną interakcję z ludźmi wokół nich.

Reklama

„Infrastruktura naszej firmy poświęcona badaniom i rozwojowi oraz innowacjom rozwija się dzięki pomysłom zmieniającym świat” — powiedział Ray Wah, szef ds. produktów i strategii w firmie Wistron. „Rozpoczęty dzisiaj program Spacetop Early Access dotrze do niektórych z najbardziej wpływowych wczesnych użytkowników na świecie, a wraz z rozwojem Spacetop będą oni mogli wykorzystać naszą globalną pozycję lidera w produkcji, aby osiągnąć skalę potrzebną do zapoczątkowania nowej ery komputerów osobistych. zawsze nie mogą się doczekać bycia częścią tak wielkiej zmiany na ugruntowanym rynku, ale podobnie jak Spacetop, Wistron jest pasjonatem przesuwania granic dla przełomowych doświadczeń”.

Współpraca z Wistron wnosi do misji Sightful doświadczenie i skalę jednego z czołowych światowych producentów sprzętu do laptopów. Wistron jest wiodącym światowym dostawcą usług technologicznych, dostarczającym produkty ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne), wraz z solidną infrastrukturą badawczo-rozwojową i dużym doświadczeniem w rozwoju produktów, z których wszystkie były kluczowe dla rozwoju Spacetop.

„Spacetop to pomost między rzeczywistością a rzeczywistością rozszerzoną, łączący użyteczność i wszechstronność laptopa z magią malowania informacji o otaczającym nas świecie” — powiedział Marvin Tien, partner w Corner Ventures. „Corner dokłada wszelkich starań, aby wykorzystać wszystkie swoje połączenia w regionie Azji i Pacyfiku, Europie i dowolnym innym miejscu na świecie, do którego może dotrzeć nasza sieć, aby pomóc zespołowi Sightful z odpowiednimi liderami w zakresie obliczeń przestrzennych, komputerów osobistych i innowacji produktowych”.

Program Spacetop Early Access jest już otwarty i zaproszono do niego 1000 wczesnych użytkowników.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Exploit macOS wykryty przez Microsoft może ominąć ochronę systemu

Apple wprowadził System Integrity Protection (SIP) z OS X El Capitan w 2015 roku i zasadniczo dodaje wiele warstw zabezpieczeń, które blokują aplikacjom...

MSI prezentuje płyty główne z serii Z790 MAX na targach Computex z 5GbE i WiFi 7 w topowych modelach

MSI jest gotowe na gruntowne odświeżenie swojej linii płyt głównych Socket LGA1700, na czas dla procesorów Core „Raptor Lake Refresh”, które pojawią się...

Gigabyte Z790 Aorus Xtreme X zawiera wyświetlacz, w samą porę na odświeżenie Raptor Lake

Na targach Computex firma Gigabyte pokazała kilka zaktualizowanych wersji swoich płyt głównych Z790, w których oba modele otrzymały trochę dodatkowego blasku, ale także...
Advertisment