Pozew X w odpowiedzi na zawieszenie przez Apple reklam, które prawdopodobnie nie odniosą sukcesu – TechCrunch


Jabłko była jedną z wielu dużych firm, w których zawieszono reklamy Xpo zgłoszeniu, że ich reklamy pojawiały się na platformie obok mowy nienawiści. Doprowadziło to do pozwu przeciwko firmie X Sprawy mediówktóry jako pierwszy zgłosił problem.

Nowy raport sugeruje, że pozew raczej nie zakończy się sukcesem i faktycznie zawiera w sobie przyznanie się X do tego, co Sprawy mediów powiedział, że się dzieje, rzeczywiście się dzieje…

Apple, IBM, Sony i inne zawieszają reklamy X

Sprawy mediów zgłosiło, że reklamy głównych marek, takich jak IBM i Apple, pojawiały się obok mowy nienawiści wyrażanej przez konta ekstremistyczne, w tym konta o wyraźnie antysemickim charakterze.

Apple, Discovery, IBM, Lionsgate, Paramount, Sony i Warner Brothers to jedne z głównych marek, które zareagowały, zawieszając reklamy na platformie mediów społecznościowych.

Wystąpił X pozew

Właściciel X Elon Musk odpowiedział grożąc pozwem przeciwko Sprawy mediów, w tweecie opisującym raport jako „oszukańczy atak na naszą firmę”. Załączył zrzut ekranu, w którym zarzucał reporterom manipulowanie kontem, aby „wymusić scenariusz”, który nie odzwierciedlał doświadczeń prawdziwych użytkowników X. Ten pozew był następnie złożone.

Reklama

Dyrektor generalna Linda Yaccarino powtórzyła to w notatce skierowanej do pracowników X, w której odniosła się do „wprowadzającego w błąd i zmanipulowanego artykułu” i stwierdziła, że ​​zainteresowane marki po prostu „chwilowo wstrzymał inwestycje.”

TechCrunch twierdzi, że pozew uwzględnia główne roszczenie

Nowy kawałek w TechCrunch stoi na stanowisku, że pozew ma niewielkie szanse powodzenia, gdyż samo złożenie wniosku potwierdza prawdziwość głównego zarzutu postawionego przez Sprawy mediów.

Firma zarzuca firmie Media Matters zniesławienie X poprzez „wyprodukowanie” lub „wymyślenie” obrazów; że nie „znalazł” reklam, jak twierdzono, ale raczej „Utworzony te pary w tajemnicy.” (Podkreśl ich.)

Gdyby te obrazy zostały faktycznie wyprodukowane lub stworzone w sposób sugerowany w niniejszym dokumencie, byłby to rzeczywiście poważny cios dla wiarygodności Media Matters i jej reportaży. Jednak prawnicy X nie mają na myśli, że zdjęcia zostały sfabrykowane — tak naprawdę dyrektor generalna Linda Yaccarino napisała dzisiaj, że „tylko dwóch użytkowników widziało reklamę Apple obok treści”, co wydaje się bezpośrednio zaprzeczać poglądowi, że pary zostały wyprodukowane.

Artykuł to potwierdza Sprawy mediów celowo stworzył warunki, w jakich pojawiały się miejsca docelowe reklam. Mianowicie utworzyli konto X, które śledziło konta ekstremistów i główne marki technologiczne, i nikogo innego. Mówi jednak, że chociaż niezbędne warunki mogą być niezwykłe, fakt, że dwóch użytkowników X doświadczyło tego samego, pokazuje, że był to prawdziwy problem, choć niewielki.

TechCrunch donosi, że niektórzy reklamodawcy twierdzili, że nie podjęli żadnych działań w odpowiedzi na komunikat Sprawy mediów zgłosić, ale do tweet właściciela X, Elona Muska popierając coś, co Biały Dom nazwał „nienawiścią antysemicką i rasistowską”.

Obraz: Conny’ego Schneidera/Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment