Pozew antymonopolowy Venmo przeciwko Apple został oddalony, z małą gwiazdką


Jakiś antymonopolowe pozew przeciw Jabłko przyniesiony przez Venmo została oddalona, ​​a sędzia stwierdził, że nie było dowodów na zachowanie antykonkurencyjne.

The PayPalnależąca do niej firma tworząca aplikacje otrzymała jednak ostatnią szansę na przedstawienie swoich racji – chociaż sędzia bardzo jasno dał do zrozumienia, że ​​będzie to perspektywa długoterminowa…

Venmo

Aplikacja Venmo została pierwotnie stworzona jako system płatności mobilnych typu peer-to-peer. Pomysł polegał na tym, że jeśli grupa znajomych korzysta na przykład z Ubera, mogą za pomocą Venmo przesłać właścicielowi konta swoją część kosztów.

Innym przypadkiem użytkownika, na który zwróciła uwagę firma, było to, że jedna osoba szybko uregulowała grupowy rachunek w restauracji, podczas gdy reszta grupy korzystała z aplikacji w celu przekazania swojego udziału.

Aplikacja początkowo zakazała użytku biznesowego, ale później przyjęła to, dzięki czemu użytkownicy aplikacji mogą teraz używać Venmo również do kupowania towarów i usług.

Reklama

Następnie Venmo rozszerzyło swoją działalność na kryptowalutę, aplikację umożliwiającą użytkownikom kupowanie, sprzedawanie, przechowywanie i przesyłanie kilku różnych walut.

Pozew antymonopolowy przeciwko Apple

Venmo złożyło pozew w zeszłym roku, utrzymując, że Apple utrudnił lub uniemożliwił konkurentom wprowadzanie nowych funkcji w celu konkurowania z usługą Apple Cash oferowaną przez producenta iPhone’a.

Wygląda na to, że firma spotkała się z oporem Apple w zakresie funkcji kryptograficznych, które chciała oferować w aplikacji, i argumentowała, że ​​firma zachowywała się antykonkurencyjnie, blokując lub utrudniając te aktualizacje.

Witryna kryptograficzna Telegraf monetowy informuje, że sprawa została już umorzona.

Sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Vince Chhabria oddalił pozew antymonopolowy wniesiony przeciwko Apple przez klientów Venmo i Cash App w związku z zarzutami, że produkt Apple Cash kalifornijskiej firmy jest antykonkurencyjny […]

Sędzia Chhabria uwzględnił wniosek Apple o zwolnienie, [stating] że powodowie nie ustalili, jakie działania antymonopolowe miały miejsce, ani nie ustalili, dlaczego konkurenci tacy jak Zelle nie zostali uwzględnieni w pierwotnej skardze. Odnosi się także do pozwu powoda jako „spekulacyjnego” i przedstawia, co sąd postrzega jako błędne założenie […]

„Nawet zakładając, że Wytyczna 3.1.5 ogranicza zdecentralizowane transakcje kryptowalutami (co wydaje się wątpliwe), nie jest jasne, w jaki sposób zgoda firm na wytyczne określające wymagania Apple Store dotyczące aplikacji ułatwiających transakcje kryptowalutami stanowi niezgodne z prawem porozumienie”.

Oddalenie odbyło się bez zastrzeżeń, co oznacza, że ​​teoretycznie Venmo może w ciągu najbliższych 21 dni złożyć poprawioną wersję pozwu, co móc następnie pozwól, żeby to usłyszano. Jednakże sędzia Chhabria bardzo wyraźnie dał do zrozumienia, że ​​złożenie zmienionego wniosku jest bardzo mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Powiedział, że wniosek Apple o oddalenie wskazuje na „wiele” problemów związanych z pozwem i „trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób poprawka mogłaby uratować tę sprawę”. Najbardziej prawdopodobny wynik jest zatem taki, że 21-dniowy okres upłynie, a zwolnienie stanie się wówczas trwałe.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment