Pozew Activision Blizzard: usunięto odniesienia do World of Warcraft


World of Warcraft deweloper Blizzard Entertainment podejmuje wysiłki, aby jego firma i jej gry były bardziej przyjazne i przyjazne, w tym „natychmiastowe działanie w Azeroth w celu usunięcia odniesień, które nie są odpowiednie dla naszego świata”, ogłosiło studio we wtorek. Oświadczenie pojawia się tydzień później Kalifornia ogłosiła, że ​​pozywa Blizzard i jego firmę macierzystą Activision Blizzard za dyskryminację ze względu na płeć i molestowanie seksualne swoich pracowników.

„Ostatnie dni były czasem refleksji dla World of Warcraft zespół, spędzony na rozmowie i kontemplacji, pełen smutku, bólu i gniewu, ale także nadziei i determinacji” – powiedział Blizzard w swoim oświadczenie przypisane do World of Warcraft zespół.

Opublikowane w mediach społecznościowych i na stronie gry oświadczenie wydaje się być pierwszym publicznym komentarzem dotyczącym pozwu – chociaż nie odnosi się wprost ani nawet pośrednio do pozwu – który został złożony przez jakikolwiek zespół produkcyjny Activision Blizzard. Jest to w przeciwieństwie do działu komunikacji korporacyjnej firmy, który wyszedł z huśtawką z oświadczeniem w środę, w którym stanowczo zaprzeczył zarzutom w pozwie. To stwierdzenie, które nieprzypadkowo wielu obecnych i byłych pracowników uznało za „odrażających i obraźliwych”.

Wielu byłych pracowników Blizzarda, w tym byli dyrektorzy, tacy jak starszy wiceprezes Chris Metzen oraz prezes i współzałożyciel Mike Morhaime, wypowiadali się w ciągu ostatniego tygodnia na temat zarzutów postawionych w pozwie. W wypowiedziach publikowanych w mediach społecznościowych – wypowiedziach o tonie znacznie różniącym się od oficjalnych komentarzy Activision Blizzard – Metzen i Morhaime przeprosili za swoją rolę w tworzeniu tego, co Kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa określa teraz jako kulturę „braci chłopięcych”.

„Mogę wam powiedzieć, że w World of Warcraft prawie nie wykonuje się teraz żadnej pracy, podczas gdy ta nieprzyzwoitość rozgrywa się”, Jeff Hamilton, starszy projektant systemu w grze, powiedział w sobotę w wątku na Twitterze.

W swoim oświadczeniu World of Warcraft Zespół powiedział, że szuka „wskazówek” od członków zespołu w „wewnętrznej pracy w celu ochrony zmarginalizowanych grup i pociągania do odpowiedzialności tych, którzy im zagrażają”. Zespół dodał: „Chcemy również podjąć natychmiastowe działania w Azeroth, aby usunąć odniesienia, które nie są odpowiednie dla naszego świata. Ta praca jest w toku, a w nadchodzących dniach zobaczycie kilka takich zmian zarówno w Shadowlands, jak i WoW Classic.”

Reklama

Oświadczenie Blizzarda nie zawierało żadnych dalszych informacji na temat tych „odniesień”. Skontaktowaliśmy się ze studiem w celu uzyskania komentarza i zaktualizujemy ten artykuł o wszelkie otrzymane przez nas szczegóły. Ale możliwe jest, że nieodpowiednie odniesienia, o których mowa, obejmują postacie i przedmioty niezależne od gracza World of Warcraft które noszą imię Alexa Afrasiabi, który pracował nad grą w Blizzard od 2004 do 2020 roku i został nazwany seryjnym napastnikiem w procesie w Kalifornii.

W skardze zarzuca się, że Afrasiabi, dawniej starszy dyrektor kreatywny World of Warcraft, „pozwolono mu angażować się w rażące molestowanie seksualne z niewielkimi lub żadnymi konsekwencjami”. Kotaku zgłoszony w czwartek że „co najmniej dwóch NPC”, feldmarszałek Afrasiabi i Lord Afrasastraz, noszą obecnie nazwę dewelopera, wraz z „licznymi przedmiotami”. W wyniku roszczeń w pozwie — w tym zarzutów, że Afrasiabi „w dalszym ciągu robi niechciane zaloty wobec pracownic” po otrzymaniu dyscypliny, która równała się „uderzeniu w nadgarstek” — liczny World of Warcraft gracze zorganizowali protesty w grze oraz wezwał Blizzarda do usunięcia z gry wszystkich odniesień do Afrasiabi.

Activision Blizzard zatrudnia ponad 9000 osób w spółkach zależnych, w tym Blizzard Entertainment; twórca gier mobilnych King; Główna Liga gier; oraz studia Activision, takie jak Infinity Ward, Sledgehammer Games, Toys for Bob i Treyarch. Setki pracowników, kierowanych przez grupę w Blizzard, ogłosiło we wtorek, że planują zrobić przerwę w pracy w środę protestować przeciwko odpowiedzi firmy na pozew i domagać się zmian od kierownictwa. . Walkout odbędzie się w kampusie Blizzard w Irvine w Kalifornii, a także wirtualnie.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Twitter twierdzi, że nowe filmy będą mniej pikselowane

Niska jakość wideo na Twitterze od dawna frustruje użytkowników platformy, ale w piątek firma podzieliła się potencjalnie obiecującymi wiadomościami: filmy przesłane...

Cruella, Candyman, Netflix’s Starling and 12 new movies you can now watch

This weekend, Dear Evan Hansen finally releases in theaters! The Broadway success-turned-silver screen spectacle has conjured up a range of passionate...

Twitter poszukuje danych wejściowych podczas eksploracji kontroli filtrów i limitów w tweetach

Twitter poszukuje informacji o dwóch nowych potencjalnych funkcjach, które mogłyby dać użytkownikom większą kontrolę nad tonem i jakością odpowiedzi na ich...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!