Powiadomienia iOS 16: Jak zmienić nowy wygląd


Zbiegać się z nowymi widżetami ekranu blokady w iOS 16 w zeszłym roku Apple przeprojektowało także system powiadomień. Powiadomienia pojawiają się u dołu ekranu blokady, a nie u góry, pod zegarem.

Zmiana ta okazała się kontrowersyjna dla wielu użytkowników iPhone’a w ciągu ostatniego roku, a iOS 17 nie wprowadza żadnych zmian w wyglądzie. Istnieje jednak kilka ustawień, które możesz dostosować i które mogą poprawić Twoje wrażenia…

Tę historię potwierdza Mosylejedyna zunifikowana platforma Apple. Jedynym rozwiązaniem jest Mosyle który w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie przeznaczonej wyłącznie dla Apple, umożliwiając firmom i szkołom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji Wykorzystaj rozwiązania Mosyle aby codziennie automatyzować wdrażanie, zarządzanie i bezpieczeństwo milionów urządzeń Apple. Poproś o DARMOWE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Zmiany powiadomień w iOS

Apple powiedział wówczas, że nowy, oddolny projekt powiadomień w iOS 16 miał na celu zmniejszenie bałaganu na ekranie blokady. Pomysł jest taki, że przenosząc powiadomienia na dół, możesz zobaczyć więcej swojej tapety. Obejmuje to również takie rzeczy, jak widżety, tapety z efektem głębi, animowane tapety i nie tylko.

Oznacza to, że powiadomienia zaczną automatycznie pojawiać się na dole ekranu blokady. Możesz przesuwać te powiadomienia w górę, aby wyświetlić ich więcej i szybko je usunąć, stuknąć w nie i zarządzać powiadomieniami dla poszczególnych aplikacji.

Reklama

Istnieją jednak sposoby na dostosowanie tego projektu. Jeśli przejdziesz do aplikacji Ustawienia i klikniesz „Powiadomienia”, zobaczysz trzy różne opcje. Każda z tych opcji służy do dostosowywania wyglądu powiadomień u dołu ekranu blokady.

Powiadomienia w iOS 16
Od lewej do prawej: Liczenie, stos i lista
  • Liczyć: Zastępuje powiadomienia na ekranie blokady prostym fragmentem tekstu informującym o liczbie nieprzeczytanych powiadomień. Możesz przesunąć palcem w górę, aby wyświetlić pełną listę powiadomień.
  • Stos: ta opcja pobiera wszystkie powiadomienia z poszczególnych aplikacji i „układa je” w stos. Dzięki temu masz indywidualne grupy powiadomień dla każdej aplikacji na ekranie blokady i w Centrum powiadomień.
  • Lista: Jest to tradycyjny system iOS do powiadomień z poprzednich lat. Zobaczysz po prostu listę wszystkich powiadomień, którą możesz rozwinąć, przesuwając palcem w górę od dołu ekranu blokady.

Ciekawostka, którą odkryłem w MacStories recenzja iOS 16 w zeszłym roku polega na tym, że możesz także tymczasowo włączyć „Liczenie” w dowolnym momencie, po prostu przeciągając w dół powiadomienia wyświetlane na ekranie blokady; spowoduje to zminimalizowanie i pokazanie tylko liczby powiadomień.

Niestety nie można zmienić rozmieszczenia powiadomień. Nie ma możliwości powrotu do „klasycznego” projektu powiadomień, którego Apple używał przed iOS 16.

Co sądzisz o obecnym wyglądzie powiadomień na ekranie blokady? Czy przyzwyczaiłeś się do nowego, oddolnego projektu, czy nadal masz nadzieję na sposób na powrót? Daj nam znać w komentarzach.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple podkreśla tryb portretu inteligentnego w nowej reklamie iPhone’a 15

Po udostępnieniu filmu promującego funkcję Personal Voice wprowadzoną w tym roku w iOS 17, Apple opublikowało kolejny film na swoim kanale YouTube. ...

Najlepsza podklasa Łotra, atuty i przewodnik po budowie BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Łobuz specjalizuje się w ukrywaniu się...

Najlepsza podklasa Rangera BG3, atuty i przewodnik po budowie

Wrota Baldura 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. A Leśniczy to wojownik, który potrafi walczyć...
Advertisment