Powersoft ujawnia plany dotyczące nowej siedziby we Florencji we Włoszech


Powersoft, firma specjalizująca się w wzmacnianiu dźwięku, przetwarzaniu sygnałów i systemach przetworników z Florencji we Włoszech, ogłosiła plany dotyczące swojej nowej siedziby w regionie. Budynek, innowacyjny projekt znanego architekta Alfonso Femii, będzie także gospodarzem Centrum Human Audio Experience Center firmy Powersoft. Nowa siedziba scentralizuje wszystkie działy firmy i pomieści przewidywany wzrost zatrudnienia w firmie.

Powersoft, firma specjalizująca się w wzmacnianiu dźwięku, przetwarzaniu sygnałów i systemach przetworników z Florencji we Włoszech, ogłosiła plany dotyczące swojej nowej siedziby w regionie. Budynek, innowacyjny projekt znanego architekta Alfonso Femii, będzie także gospodarzem Centrum Human Audio Experience Center firmy Powersoft. Nowa siedziba scentralizuje wszystkie działy firmy i pomieści przewidywany wzrost zatrudnienia w firmie.

Źródło zdjęcia: ©AF517 i Diorama

Niedawne podpisanie przedwstępnej umowy najmu z firmą Bluesky Immobiliare Srl, która będzie właścicielem nieruchomości, przygotowuje grunt pod plan mający na celu wzmocnienie ścieżki wzrostu i innowacji firmy Powersoft. Zlokalizowane w obszarze Scandicci we Florencji, przechodzące przebudowę miejską, Powersoft Human Audio Experience Center zostało zaprojektowane przez Atelier(s) Alfonso Femia, cieszącą się międzynarodowym uznaniem firmę architektoniczną z biurami w Genui, Mediolanie i Paryżu, i przedstawia ją jako reprezentującą „ szczyt designu, wydajności i funkcjonalności.”

Nowa siedziba główna, zajmująca ponad 9200 m² na czterech piętrach, została zbudowana specjalnie z myślą o uwzględnieniu przewidywanego wzrostu liczby pracowników firmy, zgodnie z planem rozwoju firmy na nadchodzące lata. Centralizując wszystkie funkcje korporacyjne, zwiększa potencjał działów, poprawia współpracę między zespołami i zapewnia znaczne oszczędności kosztów operacyjnych, jednocześnie zwiększając efektywność energetyczną, twierdzi Powersoft.

Jak mówi Luca Lastrucci, dyrektor generalny Powersoft: „Ten plan stanowi ważny kamień milowy w historii i ścieżce wzrostu firmy. W miarę rozwoju Powersoft rośnie konieczność powiększania naszej przestrzeni i wzmacniania naszych zasobów, zwiększając wydajność i konkurencyjność naszej firmy na rynku rynku. Poprzez ciągłe inwestycje w badania i rozwój firma Powersoft dąży do utrzymania swojej pozycji światowego lidera technologicznego w branży audio. Centrum Powersoft Human Audio Experience będzie służyć jako centrum doskonałości w zakresie technologii audio na całym świecie, dlatego niezwykle ważne jest, aby odzwierciedlać innowacje w projekcie architektonicznym budynku.”

Zewnętrzny profil budynku, przypominający kształt fali dźwiękowej, oddaje hołd podstawowej działalności firmy i podkreśla pozycję Powersoft jako pioniera technologicznego w branży audio. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych i energooszczędnych technologii podkreśla zaangażowanie firmy w minimalizowanie swojego wpływu na środowisko, a budynek z certyfikatem LEED jest przykładem tego, jak projekt i architektura mogą płynnie integrować się z otaczającą przestrzenią zieloną, obejmującą dostępne obszary do interakcji, spotkań towarzyskich i organizacji wydarzeń , w tym na rzecz społeczności lokalnej.

 

Powersoft_newheadquars_AF_SPP-II_230920-TWeb.jpg
Źródło zdjęcia: ©AF517 i Diorama

„Nowa siedziba firmy Powersoft będzie stanowić pełen szacunku dodatek do lokalnego środowiska, wnosząc znaczący wkład w rozwój miasta Scandicci. Projekt płynnie integruje funkcje produkcyjne i magazynowe, przestrzenie biurowe i laboratoria badawcze, traktując priorytetowo harmonijną równowagę obejmującą interakcję budynku z otoczenie miejskie. Architektura w misterny sposób łączy złożoność kompozycyjną z naciskiem na otaczające tereny zielone” – wyjaśnia Alfonso Femia, dyrektor generalny i założyciel Atelier(s) Alfonso Femia.

Reklama

Oprócz obszarów mających na celu wspieranie innowacji i doskonałości technologicznej poprzez laboratoria badawcze, przestrzenie do testowania jakości, pomiarów i demonstracji produktów, Powersoft Human Audio Experience Center będzie się pochwalić terenami zielonymi, salami konferencyjnymi, strefami fitness, w pełni wyposażoną stołówką, salami konferencyjnymi i kąciki kawowe — środowiska, w których można stworzyć tętniące życiem i zachęcające miejsce pracy, sprzyjające współpracy i dobrostanowi pracowników.

Nowy budynek będzie także służyć jako wszechstronne, wszechstronne centrum obejmujące przestrzenie do organizacji wydarzeń, demonstracji i celów edukacyjnych, a także powierzchnie wystawiennicze poświęcone historii i ewolucji technologii audio. Zakończenie budowy przewidywane jest na drugą połowę 2026 roku, po czym linie produkcyjne i wszystkie działy firmy zostaną przeniesione z istniejących obiektów do nowej siedziby.

www.powersoft.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

iOS 17.5: Nowe funkcje, data premiery i więcej szczegółów

Apple ma oficjalnie rozpoczęte testy beta systemu iOS 17.5 z programistami i użytkownikami publicznej wersji beta. Aktualizacja wprowadza kilka nowych funkcji i...

Fani Warhammera 40K byli zszokowani ujawnieniem kodeksu Custodes dotyczącego kobiety

W galaktyce Warhammera 40 000Imperium Człowieka zbudowane jest na plecach transludzkich żołnierzy. Istnieją kultowi Kosmiczni Marines, którzy są masowo wytwarzani...

Lenovo przygotowuje laptopy Thinkpad T14 i Yoga Slim 14 z procesorem Qualcomm Snapdragon X

Lenovo wprowadza ostatnie poprawki w Yoga Slim 7 14 2024, jednym z pierwszych laptopów niereferencyjnych wyposażonych w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon X. ...
Advertisment