Potencjalne pomyłki sądowe szkockich podopiecznych przechodzą do pełnej oceny


Scottish Criminal Cases Review Commission (SCCRC) w pełni rozpatruje pięć przypadków potencjalnego pomyłki sądowej w odniesieniu do podopiecznych ściganych przez pocztę.

We wrześniu 2020 roku SCCRC podjął, jak to określił, „niezwykły krok” i napisał do 73 osób z wyrokami skazującymi powiązane z błędami komputera pocztowego Horizon.

Nastąpiło to po szeroko zakrojonym dochodzeniu CCRC dotyczącym Anglii, Walii i Irlandii Północnej, które zakończyło się przekazaniem około 50 spraw do Sądu Apelacyjnego i Sądu Koronnego w Southwark w celu wniesienia odwołania.

To, co stało się znane jako skandal Horizon, jest opisywane jako największe pomyłki sądowe w historii Wielkiej Brytanii. Przez okres około 15 lat Podpostmasterzy byli ścigani za kradzież i fałszywe rozliczenia, z których wielu zostało postawionych w stan oskarżenia, a niektórzy trafili do więzienia. Podpostmasterzy twierdzili, że braki księgowe nie były spowodowane nimi, ale błędami w Horizon.

Computer Weekly po raz pierwszy poinformował o problemach z systemem Horizon firmy Fujitsu w 2009 roku upublicznił historie grupy podopiecznych (patrz oś czasu poniżej).

Pięć spraw w SCCRC przeszło etap poprzedzający akceptację i zostało przeniesionych do pełnego przeglądu w celu zbadania przez prawnika. Może być ich więcej, ponieważ inni podopieczni dowiadują się o tym, a SCCRC zachęca wszystkich podopiecznych, którzy uważają, że zostali dotknięci.

Reklama

„Komisja otrzymała pięć wniosków od osób skazanych za przestępstwa, na które potencjalnie mogą mieć wpływ problemy wynikające z systemu komputerowego Horizon, twierdzących, że w związku z tym doszło do pomyłki sądowej” – czytamy w aktualizacji SCCRC. „Pojawiło się również wiele innych zapytań, które mogą doprowadzić do kolejnych wniosków do komisji w przyszłości.

„Podjęto pierwszy etap przeglądu tych pięciu wniosków i SCCRC zdecydował się przyjąć wszystkie te przypadki do drugiego etapu, na którym zostanie przeprowadzony pełny przegląd” – dodał SCCRC.

Około 900 podopiecznych zostało skazanych za przestępstwa, w tym kradzież i fałszywe rozliczenia na podstawie dowodów z systemu Horizon. Wielu podejrzewało, że winne są błędy komputerowe, ale poczta odmówiła przyjęcia tego lub udowodnienia, że ​​jest inaczej. Urząd pocztowy wykorzystał swoje uprawnienia prokuratora prywatnego, aby pozwać podopiecznych do sądu bez badania niewyjaśnionych strat.

Wielomilionowe spory zbiorowe w Sądzie Najwyższym dowiodły, że podopieczni systemu komputerowego Horizon używają w oddziałach miał wiele błędów, które mogą powodować braki.

Od czasu rozprawy CCRC skierowała do apelacji około 50 spraw, a sześciu podopiecznych zostało już unieważnionych w Sądzie Koronnym w Southwark. Ponad 40 kolejnych zostanie rozpatrzonych w Sądzie Apelacyjnym od 22 marca.

Przemawiając do Computer Weekly w marcu ubiegłego roku, Helen Pitcher, przewodniczący CCRC, powiedział Computer Weekly było to największe skierowanie grupowe w historii. „To zupełnie bezprecedensowe” – powiedziała.

Ogłaszając, że listy zostały wysłane w zeszłym roku, Gerard Sinclair, dyrektor generalny SCCRC, powiedział: „Wiele osób, których dotyczy Horizon, nie miało wcześniejszego doświadczenia z systemem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Chcemy, aby każdy, kto został niesłusznie skazany, wiedział, że środek zaradczy jest dostępny ”.

Wezwał podopiecznych w Szkocji, którzy sądzą, że mogli zostać dotknięci tym problemem, aby skontaktowali się z SCCRC: „Uważamy, że mogą być inni, których dotyczy Horizon, których nie ma na naszej liście kontaktów. Dane kontaktowe niektórych osób mogą być również nieaktualne. Jeśli nie otrzymasz listu, ale uważasz, że zostałeś niesłusznie skazany w wyniku informacji z Horizon, zachęcam do skontaktowania się z nami. ”Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skróty Apple i ChatGPT dla komputerów Mac

OpenAI niedawno uruchomiło swoją oficjalną aplikację ChatGPT na komputery Mac (przed systemem Windows). Aplikacja macOS przenosi większość funkcji z wersji iPhone'a na...

Możesz teraz udostępniać hasła w swojej grupie rodzinnej Google

Nowa funkcja udostępniania haseł dotyczy tylko haseł przechowywanych w Google Password Manager – usłudze firmy, która natywnie przechowuje Twoje hasła i klucze w...

Wszystkie lokalizacje ukrytych twarzy w Hellblade 2

Znajdziesz ukryte kamienne twarze rozsiane po całym terenie Saga Senuy: Hellblade 2. Znalezienie tych przedmiotów kolekcjonerskich i skupienie się na...
Advertisment