Poszedłem do punktu Genesis sieci 5G Dish i jedyne, co dostałem, to rozczarowanie


Chwila, na którą czekałem przez ostatnie kilka miesięcy, w końcu nadeszła podczas jazdy autobusem wzdłuż pasa Las Vegas.

Testowałem nową sieć 5G Dish – tę, która miała być przekształcić firmę w czwartego głównego operatora bezprzewodowego w USA — z bardzo przeciętnymi wynikami. Ale te testy odbyły się w Spokane w stanie Waszyngton; teraz wreszcie byłem w mieście, w którym wszystko się zaczęło i gdzie sieć była najbardziej dojrzała. W tym momencie w autobusie znalazłem to, po co zostałem wysłany do Vegas: dowód na to, że usługa Dish może pewnego dnia być konkurencyjna, w postaci testu prędkości pokazującego pobieranie z szybkością 236 Mb/s, z przyzwoity 41-milisekundowy ping.

Podekscytowany napisałem wiadomość do moich współpracowników na Slacku: „Wszyscy. Nareszcie znalazłem chmurę 5G”, z dumą pokazując zrzut ekranu mojego wyniku testu szybkości, jak rodzic, który odkrył, że jego dziecko rzeczywiście może zajmować się sztuką.

Nie dowiedziałem się, jak zareagowali, ponieważ gdy autobus przejeżdżał obok Vegas Kitchen and Bar Guy Fieri, mój internet całkowicie przestał działać.

Zrzut ekranu warty umieszczenia na drzwiach lodówki.

Martwię się, że nie będę w stanie w pełni uchwycić mojego rozczarowania w tym momencie, ale jeśli mam spróbować, musimy się trochę cofnąć.

Reklama

Project Genesis, sieć komórkowa, którą testowałem, jest w zasadzie poligonem doświadczalnym Dish dla ogólnokrajowej sieci komórkowej, której zbudowanie jest prawnie wymagane dzięki fuzji T-Mobile ze Sprint w 2020 roku. W ramach tej fuzji Danie kupił Boost Mobile i dostęp do części widma które T-Mobile otrzymał w ramach umowy, oraz to zgodził się na budowę ogólnokrajowej sieci bezprzewodowej aby zapewnić konkurencję na rynku. W czerwcu Projekt Genesis pojawił się w ponad 120 miastach po około roku testowania i rozbudowy sieci w Las Vegas.

Genesis jest dostępny w… dziwna mieszanka miejsc, a jednym z nich jest Spokane w stanie Waszyngton. Ponieważ tak się składa, że ​​tam mieszkam, zostałem przydzielony do opisywania tego i od czasu do czasu sprawdzania, jak sobie radzi usługa — i jak dotąd wyniki były dość rozczarowujące. Sieć nadal czuje się jak beta bez zapewniania jakiejkolwiek oszałamiającej wydajności, aby zrekompensować czkawkę.

Zawsze czułem, że nie do końca dostaję pełne doświadczenie Genesis

Wszystkie te wrażenia są jednak oparte na moich doświadczeniach z nim w Spokane. Ale — i obiecuję, że mówię to z miłością — prawie wszystko tutaj jest tylko odrobinę gorsze niż gdzie indziej. (Nie @mnie chyba że chcesz usłyszeć rozwlekłą tyradę o naszym braku muzeów, trudnościach z ponownym doładowaniem mojej karty autobusowej lub lokalny ekopolityka.)

Zawsze myślałem, że być może prawdziwe korzyści z tego, co Dish opisuje jako „pierwszą w kraju natywną sieć Smart 5G w chmurze”, mogą być oczywiste gdzie indziej, zwłaszcza w Las Vegas, gdzie teoretycznie jest najbardziej dojrzała. W Vegas jest ponad sto wież Dish, w porównaniu do około 15 w Spokane, zgodnie z danymi CellMapper pochodzącymi z crowdsourcingu. (Chociaż, o ile wiem, jestem dosłownie jedyną osobą w Spokane, która wnosi wkład w mapę, więc możliwe, że jest ich jeszcze kilka). Teoretycznie powinno to oznaczać znacznie większy zasięg, lepsze prędkości i wszystkie inne korzyści wynikające z posiadania znacznie bardziej rozwiniętej sieci.

Czy pomysł Vegas jako utopii Genesis jest całkowicie w mojej głowie? Może trochę. Słyszałem od kilku osób, że miały tam naprawdę dobre doświadczenia, a Vegas nadal jest platformą testową Dish dla nowych technologii. Obejmuje to eksperymentalną technologię głosową 5G – znaną jako VoNR – która ma być wersją Voice Over LTE nowej generacji, oraz wdrożenie pasma widma komórkowego n66, którego obecnie nie wydaje się używać nigdzie indziej, według CellMappera. Pasmo 66 agreguje inne fragmenty widma, które posiada Dish, co zdaniem firmy powinno prowadzić do „zwiększonej przepustowości danych”.

Ale Dish nigdy nie przedstawiał Vegas jako wizytówki swojej technologii. Więc to było w pełni żartem, że pokazałem moim współpracownikom komentarz z Reddita rozmawiałem o tym, jak dopracowano sieć w Vegas i powiedziałem, że moje następne zameldowanie to zrobi mieć wiązać się z podróżą do Nevady. „Po prostu nie ma innego wyjścia” – napisałam, uśmiechając się do siebie z mojego małego żartu.

A potem mój szef potraktował mnie poważnie.

Zrzut ekranu dwóch wiadomości Slack od Alexa Cranza, o treści: „Mitchell AMD organizuje w listopadzie wydarzenie poświęcone swojej nowej karcie graficznej.  Jeśli chcesz iść i zrobić historię z Księgi Rodzaju…

Nigdy nie żartuj.

W ten sposób znalazłem się na lotnisku w Las Vegas, próbując odpracować hotspot mojego telefonu Genesis i walcząc z pokusą paniki, ponieważ właśnie zaczynało do mnie docierać, że zarejestrowałem się, by relacjonować moje pierwsze osobiste ogłoszenie i nie miał pojęcia, co robię. Powolne działanie hotspotu w moim telefonie – Galaxy S22, jednym z zaledwie dwóch telefonów obsługiwanych obecnie przez Dish – również nie pomagało zbytnio. Ładowanie stron internetowych trwałoby wieczność, a Slack z jakiegoś powodu w ogóle nie działał.

„To dobrze” – pomyślałem. Ponieważ tak naprawdę nie spojrzałem na mapę, doszedłem do wniosku, że lotnisko jest stosunkowo daleko od centrum miasta, gdzie byłyby wszystkie wieże (sprawdzenie faktów: jest w zasadzie na pasku), a 5G i tak ma tendencję do ssania wokół lotnisk zaskakująco ciekawe powody. „Sprawy się poprawią, kiedy naprawdę dostanę się do prawdziwego Vegas” — powiedziałem sobie.

I zrobili to! Podczas jazdy autobusem do hotelu mój telefon był w pełni użyteczny, pozwalając mi wysyłać zdjęcia z (rzekomo) sprytnymi podpisami do moich kolegów, przyjaciół i żony, ponieważ najwyraźniej nie nauczyłem się odpowiednio niebezpieczeństw związanych z żartem. I przez mniej więcej następny dzień nie było prawie nic godnego uwagi do powiedzenia na temat mojego telefonu; Nie myślałem o tym — to po prostu działało tak, jakbyś oczekiwał, że telefon będzie działał.

Prędkości pobierania mieściły się na ogół w zakresie 20–40 Mb/s, a moja usługa została przerwana tylko raz, gdy wsiadałem do windy — czegoś, czego oczekiwałbym również od mojego osobistego telefonu w sieci Verizon. Jasne, tego rodzaju występy mnie nie powaliły, ale jeśli przyszłość to cicho kompetentna technologia, myślę, że mogę z tym żyć.

Nie mogę jednak mówić o tym, jak idzie nowa technologia głosowa Dish, ponieważ miałem niewłaściwy telefon — pomimo posiadania jednego z zaledwie dwóch obsługiwanych przez operatora (i jedynego telefonu, który był dostępny, gdy zapisanie się do usługi adresem Spokane). Według Meredith Diers, rzeczniczki firmy, jedynym telefonem, który może korzystać z technologii VoNR firmy Dish, jest Motorola Edge Plus. Inne rozmowy telefoniczne w Vegas przechodzą przez „sieć partnerską” Dish, czyli AT&T lub T-Mobile.

Zrzut ekranu ekranu komentarzy do posta Reddit zatytułowanego „Elon reaguje na„ ogromny spadek ”przychodów, gdy reklamodawcy wycofują się z Twittera”.  Brak załadowanych komentarzy.

Jak mam rozkoszować się wsadami, jeśli się nie ładują? Nawiasem mówiąc, zwróć uwagę na pełne paski 5G.

Moja błoga nuda z Project Genesis: Vegas Edition dobiegła końca tego wieczoru podczas długiego oczekiwania na spóźniony autobus w pobliżu Medical District. Przechodziłem przez moją bardzo zdrową nocną rutynę skakania między Reddit – aby znaleźć zabawne lub urocze zdjęcia kotów do wysłania mojej żonie – a Twitterem – do przeczytania jak Twitter całkowicie się rozpada — gdy nagle moje dane zwolniły do ​​indeksowania.

Na początku komentarze się nie ładowały. Potem zdjęcia. A potem przestałem wysyłać wiadomości. Próbuję powiedzieć, że mój telefon prawie całkowicie przestał działać, chociaż w jakiś sposób Mapy Google zdołały się zawiesić. W końcu przyjechał mój autobus i zaczął przewozić mnie i może jedną lub dwie inne osoby w kierunku naszych miejsc docelowych.

Zwykli śmiertelnicy nie byli stworzeni do znoszenia nocnych podróży transportem publicznym bez jakiejkolwiek rozrywki, zwłaszcza po bardzo długim dniu pełnym pisze o kartach graficznych. Patrzyłem przez okno na oświetlone księżycem przedmieścia, zastanawiając się, co właściwie robię. Dlaczego myślałem, że korzystanie z tej sieci komórkowej w Vegas będzie lepsze niż w domu? Dlaczego zgłosiłem się na ochotnika, by opowiedzieć dwie osobne historie podczas jednej podróży? Czy ktoś jeszcze odczuwa taką samą pełzającą frustrację z powodu błędnej, nachalnej, przereklamowanej technologii jak ja?

Dish popełnił największy grzech: zostawił mnie samą z myślami

Nie chciałem niczego więcej, jak tylko założyć „Zimna pustynia” Kings of Leon aby w pełni wypełnić klimat, ale mój telefon Project Genesis nie radził sobie ze strumieniowaniem muzyki. Poza tym mój kot pogryzł mi kable od słuchawek, zanim wyszedłem.

Na szczęście, gdy byłem bliski rozpoczęcia zdrowego przetwarzania emocji, mój telefon zabrzęczał, informując mnie, że przyszło kilka wiadomości na Telegramie. Wróciłam do sieci, kochanie, i znów mogłam zatopić swoje myśli w drobnym dramacie. Zauważyłem też, że Google Maps pokazało Denny’s w pobliżu mojego miejsca docelowego, co doprowadziło mnie do dalszego przytępienia mojej ostatniej funkcjonującej komórki mózgowej do uległości z powodu ogromnego przypływu cukru wywołanego przez niektóre naleśniki. Na chwilę zapomniałem o ciężarze próby zrozumienia rodzącej się sieci 5G.

Następnego dnia nadszedł czas na opuszczenie Vegas, co prowadzi nas z powrotem do piętrowego autobusu turystycznego na Strip. Zamiast patrzeć przez okno, by zerknąć na replikę Wieży Eiffla przez przezroczystą grafikę reklamową, szturchnąłem telefon, próbując odzyskać usługę, z której całkowicie zrezygnował. Zniszczyłem nawet zaawansowane umiejętności rozwiązywania problemów, które zdobyłem przez lata wsparcia technicznego… i przez to mam na myśli, że przełączyłem tryb samolotowy, a kiedy to nie zadziałało, ponownie uruchomiłem telefon.

Zrzut ekranu Map Google z komunikatem o błędzie „Nie można połączyć się z Mapami.  Spróbuj ponownie za kilka minut”.

Jeśli Mapy przestaną działać, oznacza to, że coś poszło nie tak. Także znowu: pięć pasków 5G.

Oba kroki zakończyły się sukcesem, kilka razy tego rodzaju zerwanie sieci miało miejsce w domu, ale zawiodły mnie tego dnia. Niechętnie wykopałem mój codzienny sterownik iPhone’a (który działa również na nieco niestabilna sieć oparta na chmurze) z plecaka, żebym mógł się upewnić, że nie przegapiłem przystanku.

Nie chodzi o to, że oczekuję perfekcji od sieci Dish, zwłaszcza na tak wczesnym etapie jej życia. Jasne, firma reklamuje to jako „pierwsze w swoim rodzaju” i innowacyjne, obiecując, że „zmienia sposób, w jaki się łączymy”, ale który operator nie przedstawił godnych uwagi twierdzeń na temat swojego 5G? Pod koniec dnia Dish naprawdę potrzebuje swojej sieci tylko do dwóch rzeczy: objęcia wystarczającej liczby osób, aby FCC jej nie pozwała i wysysania mniej więcej w tym samym tempie, co AT&T, Verizon i T-Mobile.

I szczerze mówiąc, robi się zaskakująco blisko akceptowalnego poziomu ssania! Kiedy wszystko działa dobrze, jest to naprawdę podobne doświadczenie do korzystania z mojego normalnego telefonu. Ale potem, co jakiś czas, dno wypada i przypomina mi się, że moja usługa jest obsługiwana przez firmę, która tylko dotrzymał pierwszego terminu FCC i rozważa wyprzedać markę powiedział, że użyje go do szerokiego marketingu tej sieci. A kiedy zdarzyło mi się to nie raz, ale dwa razy w mieście, w którym sieć naprawdę się rozpoczęła, w końcu dostałem wiadomość, że nie mogę kupić tego szumu.

Zanim dotarliśmy do znaku „Witamy w Vegas”, mój telefon zorientował się, jak działa i był z powrotem online. Ale było za późno; moje marzenie legło w gruzach i nawet „Moja ofiara” Creeda, która w niewytłumaczalny sposób wybuchała, gdy turyści ustawiali się w kolejce, by zrobić sobie zdjęcie przy wjeździe do miasta, nie była w stanie podnieść mnie na duchu. Przynajmniej udało mi się zabrać mnie z powrotem na lotnisko, więc mogłem polecieć do domu i nadal mieć prawie takie same wrażenia z sieci komórkowej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

elago Magnetic iPad Stand pojawia się z projektem inspirowanym komputerem iMac

Idealnie dopasowany czas do wydania nowego iPada Pro M2 firmy Apple w zeszłym miesiącu, elago jest teraz z najnowszym dodatkiem do swojej stajni...

Kensington wprowadza SlimeBlade Pro Trackball dla komputerów Mac

Firma Kensington przedstawia dzisiaj nowe akcesorium do komputerów Mac/PC, które podnosi ofertę trackballów na wyższy poziom. Zaprojektowany dla kreatywnych profesjonalistów, prosumentów i...

Darmowe DLC obsługujące ray tracing zostanie wydane 8 grudnia

Nvidia twierdzi, że DLC zostało stworzone za pomocą Remiks RTXnową platformę do modowania, która ma ułatwić dodawanie obsługi nowoczesnych technologii, takich jak ray...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!