Postęp w kierunku równości płci w cyberprzestrzeni jest wciąż powolny


Jedna piąta kobiet pracujących w cyberbezpieczeństwie myśli równość płci w ramach siły roboczej nigdy się nie wydarzy, a 60% uważa, że ​​zajmie to dekadę lub więcej, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Chartered Institute of Information Security (CIISec).

Przed Międzynarodowym Dniem Kobiet 8 marca 2021 r. Badania CIISec przedstawiają rozczarowujący obraz postępów w dziedzinie równości w sektorze. 47% respondentów stwierdziło, że doświadczyło lub obserwowało rażącą mizoginię, która nie była zdyscyplinowana, a 61% stwierdziło, że pewność siebie powstrzymywała ich, a 50% nie wierzyło, że mają umiejętności potrzebne do przejścia do bardziej zaawansowanych ról.

„Nie ma wątpliwości, że branża cyberbezpieczeństwa musi stać się bardziej zróżnicowana. Nie chodzi tylko o stworzenie bardziej inkluzywnego i sprawiedliwszego świata. Bez większej różnorodności i integracji przemysłowi grozi stagnacja ”- powiedział Amanda Finch, CEO CIISec.

Inne odwieczne kwestie, na które zwrócono uwagę w badaniu, to pomijanie awansu, dostrzeganie niższego wynagrodzenia niż mężczyźni wykonujący tę samą pracę, poczucie niemile widzianego w miejscu pracy oraz – w wielu sytuacjach – bycie jedyną kobietą w zespole ochrony.

Jednak kobiety w cyberprzestrzeni zwykle zgadzają się co do tego, co należy zrobić, aby poprawić sytuację. Na przykład 56% twierdzi, że najbardziej pomocne byłyby lepsze wsparcie, mentoring i rozwój kariery, 49% twierdzi, że sektor ochrony musi porzucić swój wizerunek klubu „tylko dla chłopców”, a 48% twierdzi, że obecność większej liczby kobiet o wysokim statusie w ochronie miałoby pozytywny wpływ.

„Organizacje muszą współpracować, aby wykorzenić kulturę klubu„ tylko dla chłopców ”, którą cyberbezpieczeństwo narosło przez lata. Jako branża borykająca się z niedoborem umiejętności, nie może sobie pozwolić na przepędzenie cennej nowej krwi, która mogłaby przynieść świeże, nowe pomysły. Musimy zachęcać nowe pokolenie talentów do pracy w branży i zapewniać kobietom lepsze wsparcie – zarówno po to, aby pomóc im w rozwoju, jak i po to, by chciały pozostać w karierze ”- powiedział Finch.

Reklama

Finch powiedział, że problemu nie da się szybko naprawić, a sektor wyraźnie musi zgłębić podstawowe kwestie i zająć się nimi od podstaw, aby naprawdę wprowadzić zmiany.

„Dokładne zrozumienie, czego kobiety doświadczają i czego potrzebują, to tylko pierwszy krok do zmiany. Musimy oferować jasne ścieżki postępu poprzez ramy i ciągłe szkolenia. Musimy przełamać bariery i zademonstrować różnorodne role i ścieżki kariery w branży ”- powiedziała.

„Takie postępowanie pomoże nam dokonać prawdziwej zmiany w zachęcaniu kobiet do pracy w branży, wnosząc ze sobą nowe umiejętności, których tak bardzo potrzebujemy, aby walczyć ze zmieniającym się krajobrazem zagrożeń”.

Jane Chappell, współzałożycielka i dyrektor operacyjny firmy konsultingowej Arcanum Cyber ​​Security, która była również pierwszą kobietą, która dowodziła jednostką cybernetyczną w armii brytyjskiej, powiedziała, że ​​wybór bezpieczeństwa jako kariery nie jest czymś, co powinno wydawać się kobietom przerażające. Powiedziała, że ​​od czasu przejścia do zawodu na początku XXI wieku uważała branżę za otwartą i akceptującą i że sytuacja stale się poprawia.

„W ciągu ostatnich 10 lat zauważyłem znaczny wzrost liczby kobiet pracujących we wszystkich aspektach cyberprzestrzeni. Na ostatnim panelu National Cyber ​​Security Assessment 45% stanowiły kobiety, które zrobiły karierę w dziedzinie cyberbezpieczeństwa ”- powiedziała.

„Dla mnie bycie kobietą nie ma żadnego znaczenia. Jednak mam doświadczenie w siłach zbrojnych, gdzie w pierwszych latach służby kobiety stanowiły około 5% personelu służącego.

„Dyskryminacja w cyberprzestrzeni nie była problemem i nigdy nie spotkałem się z żadnym uprzedzeniem. Być może wynikało to z faktu, że tak niewiele osób rozumiało „cyber”, które wtedy nazywano bezpieczeństwem IT, więc interesowała ich wiedza, którą posiadali zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

„Cyber ​​jest teraz codziennym słowem i wiele osób wie o nim znacznie więcej. Kobiety w tym zawodzie są o wiele bardziej rozgłos i szumu dzisiaj,, co moim zdaniem umniejsza fakt, że zawód wymaga ludzi z pasją i umiejętnościami na wszystkich poziomach, niezależnie od płci ”- powiedział Chappell.

„Nigdy nie żałowałem, że moja kariera przeszła do cyberprzestrzeni, ponieważ jest to tak rozwijający się zawód, który zapewnia dużą satysfakcję z pracy i ma rozległą sieć kontaktów”.

Międzynarodowy Dzień Kobiet odbędzie się w poniedziałek 8 marca. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest #ChooseToChallenge, zachęcając ludzi do rzucania wyzwań i nawoływania do uprzedzeń płciowych i nierówności, gdziekolwiek to widzą, oraz do poszukiwania i celebrowania osiągnięć kobiet.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W serialu telewizyjnym Halo zmarnowano ulubioną postać fanów z gier

The Aureola Widowisko telewizyjne zawsze trzymał historię serii gier wideo na dystans. Od tego wczesne ogłoszenie „Srebrnej Osi Czasu” (całkowicie...

Yahoo zwalnia liderów Engadget

Prawie 20-letnia publikacja techniczna Engadget zwalnia dziś pracowników i przeprowadza restrukturyzację zespołów redakcyjnych, koncentrując się na nowym wzroście ruchu i przychodów. Zmiany...

Szef handlu USA: Kraj potrzebuje dodatkowego finansowania w postaci chipów

Sekretarz handlu USA, Gina Raimondo, była znaczącym gościem podczas wczorajszego wystąpienia Intel Foundry Direct Connect Keynote — została zaproszona (za pośrednictwem łącza wideo),...
Advertisment