Porzucony Twitter na Maca: brakujące funkcje, błędy, brak aktualizacji od czasu przejęcia Muska


Przejęcie firmy przez Elona Muska i późniejsze wypatroszenie zespołów inżynierskich sprawiło, że Twitter dla komputerów Mac znalazł się w opałach. Aplikacja nie otrzymała ani jednej aktualizacji od czasu przejęcia Muska i brakuje jej wielu funkcji kluczowych dla „nowego Twittera” (co może nie być złe dla niektórych użytkowników).

Twitter oferował dedykowaną aplikację dla komputerów Mac przez kilka lat, ale spadło wsparcie za to w 2018 roku i zamiast tego skierował użytkowników do internetowej wersji usługi. Rok później jednak Wrócił Twitter na Maca z nową wersją aplikacji opartą na platformie Apple Catalyst i bazie kodu aplikacji na iPada.

Trzeba przyznać, że wersja Twittera przed Muskiem nie zawsze była świetna w aktualizowaniu Twittera na Maca. Mimo to, zgodnie z historią wersji App Store, aplikacja otrzymywała dość regularne aktualizacje. Według App Store obecny brak aktualizacji – od przejęcia Muska w październiku do teraz – to najdłuższa przerwa od co najmniej ostatnich 18 miesięcy.

Ostatnia aktualizacja Twittera dla komputerów Mac miała miejsce 7 października 2022 r. Musk sfinalizował przejęcie Twittera 27 października 2022 r. I niemal natychmiast rozpoczęły się zwolnienia.

W obecnym stanie Twitter dla komputerów Mac nie ma kilku funkcji Twittera oferowanych przez wersje internetowe i mobilne. Obejmuje to obsługę Twitter Spaces, możliwość zapisywania się na subskrypcje Twittera od twórców, wszelkie wsparcie dla Twitter Blue i jego ekskluzywnych funkcjii więcej.

Reklama

Nawet poza brakującymi funkcjami, Twitter dla komputerów Mac staje się coraz bardziej wadliwy i zawodny. Użytkownicy skarżyli się na zwiększoną liczbę awarii, nieudanych aktualizacji osi czasu i błędów publikowania. Nawet dla użytkowników, którzy są zadowoleni, że Twitter na Maca pozbył się niektórych wątpliwych zmian i dodatków Muska, ogólna niezawodność aplikacji stanowi problem.

Ujęcie 9to5Mac

To, czy Twitter ma jakieś plany aktualizacji Twittera dla komputerów Mac, dopiero się okaże. Musk zwolnił zdecydowaną większość personelu Twittera, a aplikacja na Maca jest prawdopodobnie ofiarą niedoborów personelu inżynierskiego. Nawet Musk przyznał, że być może będzie musiał ponownie zatrudnić niektórych pracowników, których początkowo zwolnił.

Twitter na Maca jest oczywiście znacznie bardziej niszowy niż Twitter na iPhone’a, Androida i Internet. Jednak wiele osób korzystających z Twittera na Maca prawdopodobnie należy do kategorii „zaawansowanych użytkowników” i sporo publikuje na platformie. Porzucenie Twittera dla komputerów Mac może skłonić tych użytkowników do eksploracji innych platform, takich jak Mastodon. Jest kilka znakomitych Klienci Mastodon dla komputerów Mac aktualnie dostępne (i jeszcze więcej).

I oczywiście, Twitter też umarł obsługa zewnętrznych klientów Twittera — z których wiele było dostępnych na komputerach Mac. To pozostawia Twittera dla komputerów Mac jako jedyną opcję dla użytkowników komputerów Mac, bez korzystania z wersji internetowej lub coś w stylu Tweeten’a.

Istnieją sposoby, aby Twitter oferował aplikację na Maca bez zbytniego narzutu, w tym po prostu pozwalając użytkownikom Apple Silicon zainstalować wersję ich aplikacji na iPada na Macu.

Skontaktowałem się z Twitterem, aby uzyskać komentarz na temat przyszłości Twittera dla komputerów Mac i powitano mnie automatyczną odpowiedzią firmy na e-maile prasowe.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment