Portfolio Lenovo ThinkSmart poszerza się o nowe rozwiązania umożliwiające obsługę inteligentnych sal konferencyjnych na poziomie podstawowym


Firma Lenovo ogłosiła dzisiaj przed wprowadzeniem Enterprise Connect dwa rozwiązania, które pomogą firmom łatwiej przekształcić sale konferencyjne w zarządzane przestrzenie do wideokonferencji i pokoje Microsoft Teams. Zestaw Lenovo ThinkSmart Tiny i uniwersalna stacja dokująca ThinkPad USB-C Smart Dock — ThinkSmart Edition umożliwiają użytkownikom prowadzenie inteligentnej współpracy, zapewniając jednocześnie menedżerom IT korzyści w postaci zarządzanych przestrzeni konferencyjnych.

W miarę jak scenariusze pracy hybrydowej stale się rozwijają i stają się nową normą na całym świecie, firmy stają przed kolejnym wyzwaniem związanym z inteligentną transformacją — uczynieniem przestrzeni spotkań inteligentniejszymi. Szacuje się, że ponad 43 procent pracowników zdalnych ma poczucie, że nie są w pełni zaangażowani w spotkania, a mniej niż 8 procent sal konferencyjnych na całym świecie obsługuje wideo. Z tego powodu firmy chcą ulepszyć współpracę, aby zaspokoić potrzeby pracowników i obsługujących ich działów IT.

„Klienci mają do czynienia z szeregiem opcji, chcąc wdrożyć odpowiednie technologie do tworzenia i unowocześniania przestrzeni konferencyjnych dla dzisiejszego świata pracy hybrydowej i zespołów rozproszonych” – powiedziała Shannon MacKay, dyrektor generalny Worldwide Smart Collaboration Business w Lenovo. „Zestaw ThinkSmart Tiny Kit i stacja dokująca ThinkSmart to podstawowe rozwiązania umożliwiające przekształcanie przestrzeni konferencyjnych w lepsze wrażenia audio/wideo, przy jednoczesnym dodaniu możliwości zarządzania zapleczem dla wsparcia IT”.

Mały zestaw Lenovo ThinkSmart
Zestaw Lenovo ThinkSmart Tiny zawiera moduł obliczeniowy ThinkCentre M70q Gen 4 i kontroler ThinkSmart, które razem umożliwiają prowadzenie spotkań w aplikacji Microsoft Teams z pojedynczym wyświetlaczem w pomieszczeniu i zewnętrznym dźwiękiem/wideo. Ponadto Lenovo w późniejszym terminie zaoferuje klucz sprzętowy ThinkSmart USB HDMI Capture. Rozwiązanie jest idealne dla klientów poszukujących niewielkiej bariery przejścia ze spotkań na własnym urządzeniu (BYOD) — rozwiązań niezarządzanych sal konferencyjnych wymagających komputera uczestnika do prowadzenia spotkania — do środowiska Microsoft Teams Rooms.

Dzięki mocy obliczeniowej w pomieszczeniu umożliwiającej prowadzenie spotkań użytkownicy ThinkSmart Tiny Kit mogą korzystać z funkcji Microsoft Teams Rooms, takich jak dołączanie jednym dotknięciem i Front Row. Do zestawu modułowego klienci mają również możliwość dodania preferowanych certyfikowanych urządzeń peryferyjnych, takich jak ThinkSmart Bar 180 i ThinkSmart Cam, aby zoptymalizować wrażenia w pomieszczeniu. Klientom, którzy chcą uaktualnić i uzyskać dostęp do większej liczby funkcji w Microsoft Teams Rooms, ThinkSmart oferuje szereg certyfikowanych urządzeń Microsoft Teams Rooms, w tym ThinkSmart Hub, ThinkSmart One i ThinkSmart Core.

Zestaw ThinkSmart Tiny Kit jest obsługiwany przez ThinkSmart Manager, zastrzeżoną konsolę Lenovo, która umożliwia zespołom IT wdrażanie, monitorowanie i rozwiązywanie problemów z urządzeniami Lenovo ThinkSmart za pomocą jednego interfejsu, niezależnie od stanu i lokalizacji urządzeń. Rozwiązanie umożliwia menedżerom IT sprawdzanie stanu pomieszczeń, dodawanie nowych urządzeń i nowych użytkowników, a także przeglądanie wszystkich aktywnych użytkowników, sprawdzanie dostępności aktualizacji i ponowne uruchamianie urządzenia. ThinkSmart Manager automatycznie wykrywa problemy, dzięki czemu pracownicy IT otrzymują natychmiastowe powiadomienia w czasie rzeczywistym o krytycznych problemach, nawet zanim użytkownicy będą mogli je zgłosić.

Uniwersalna inteligentna stacja dokująca ThinkPad USB-C – wersja ThinkSmart
Stacja dokująca ThinkSmart to podstawowe rozwiązanie dla firm, które chcą rejestrować wykorzystanie pokoju i inną analizę danych na potrzeby przyszłych strategicznych inwestycji technologicznych, zachowując jednocześnie interoperacyjność i elastyczność pokoju BYOD. Inteligentna stacja dokująca z fabrycznie załadowanym oprogramowaniem ThinkSmart Manager Basic umożliwia administratorom IT uzyskanie funkcjonalności zarządzanego pokoju.

Reklama

Stacja dokująca ThinkSmart jest wyposażona w szeroką gamę portów, funkcję plug-and-play nowej generacji, możliwość szybkiego ładowania i jest wystarczająco wydajna, aby automatycznie instalować krytyczne aktualizacje oprogramowania sprzętowego. Stacja dokująca ThinkSmart jest wyposażona w innowacyjny system zarządzania kablami, który utrzymuje wszystkie kable na dystansie i blokuje je, aby zapobiec przypadkowemu odłączeniu. Dzięki temu uczestnicy spotkania mogą szybko podłączyć swoje laptopy za pomocą jednego, schludnego przewodu.

Łącząc interoperacyjność ujednoliconej komunikacji (UC) (Teams, Zoom, Webex, Google Meet itp.) z elastycznością plug-and-play, stacja dokująca ThinkSmart umożliwia podłączenie użytkowników za pomocą jednego kabla do profesjonalnych urządzeń audiowizualnych o jakości sali konferencyjnej i wielkoformatowych wyświetlaczy dla grup spotkania w sali konferencyjnej lub miejscu spotkań.

Dostępność i cena
Zestaw Lenovo ThinkSmart Tiny Kit będzie dostępny na całym świecie w drugiej połowie 2024 r. w cenie od 949 USD.

Uniwersalna stacja dokująca Lenovo ThinkPad USB-C Smart Dock — ThinkSmart Edition będzie dostępna na całym świecie w drugiej połowie 2024 r. w cenie od 349 USD.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...

Obóz programistyczny Lambda School — obecnie BloomTech — w końcu zostaje ukarany

Dlaczego? Wśród innych oszukańczych praktyk „Bloom Institute of Technology” nie nazywał ich pożyczkami. Reklamowała sposób, w jaki studenci mogą znaleźć dobrze...
Advertisment